Vyhľadávanie zájazdu

Luxusný EgyptTermíny a ceny

Luxusný Egypt

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – KÁHIRA - ASUÁN: odlet do Káhiry a následne do Asuánu. Po prílet do Asuánu privítanie česky hovoriacim sprievodcom, transfer do hotela, ubytovanie a nocľah.

deň 2 - JEDINEČNÝ CHRÁM ABU SIMBEL: Raňajky, prelt do Abu Simbel a prehliadka jedného z najslávnejších egyptských chrámov na brehu Násirovho jazera. Oba jedinečné chrámy boli vytesané do skalného masívu v 13.stor. pred n.l. Veľký chrám bol zasvätený faraónovi Ramzesovi II., menší jeho manželke Nefertari. V poobedňajších hodinách transfer na letisko a prelet späť do Asuánu. Návrat do hotela, individuálne voľno. Možnosť fakultatívne navštíviť Núbijskú dedinu.

deň 3 - VYSOKÁ ASUÁNSKA PRIEHRADA - CHRÁM PHILAE - BOTANICKÁ ZÁHRADA: Raňajky, prehliadka unikátnej stavby Asuánskej priehrady na Níle a následne plavba k ostrovčeku, na ktorom sa nachádza Philae, chrám zasvätený bohyni Eset. Návšteva botanickej záhrady na Kitchenerovom ostrove so zbierkou tropických a subtropických rastlín. V poobedňajších hodinách nalodenie sa na palubu luxusného parníka na plavbu po Níle. Nocľah na lodi.

deň 4 - CHRÁMY KOM OMBO A EDFÚ: Po raňajkách na palube lode priplávame do Kom Ombo a navštívime tunajšie unikátne chrámy z obdobia Ptolemajovskej dynastie, zasvätené bohom Horus a Sobek. Plavba do Edfu a prehliadka Chrámu boha Hora, ktorý je nielen najviac dochovaným kultovým chrámom v Egypte, ale aj jedným z najkrajších staroegyptských chrámov. Návrat na palubu lode, relax pri plavbe do Luxoru. Nocľah na lodi.

deň 5 - ÚDOLIE KRÁĽOV - KARNAK - LUXOR: V skorých ranných hodinách fakultatívne možnosť letu teplovzdušným balónom pri východe slnka. Raňajky, návšteva zádušného chrámu kráľovny Hatšepstut a Údolia kráľov, slúžiaceho ako pohrebisko faraónov a mocných šľachticov. Prehliadka Memnonových kolosov a návšteva alabastrovej dielne. Po obede na palube lode návštívime chrámy Karnak a Luxor. Návrat na palubu lode.

deň 6 - PYRAMÍDY V GÍZE - SFINGA - EGYPTSKÉ MÚZEUM: Skoré raňajky na palube lode, transfer na letisko v Luxore a prelet do Káhiry. Prehliadka svetoznámych pyramíd v Gíze - jediná zachovaná pamiatka zo starovekých 7 divov sveta - a sochy Sfingy. Nasleduje návšteva Egyptského múzea, kde sa ukrývajú poklady z dôb dávno minulých. Ubytovanie v hoteli, krátky odpočinok, večera. Vo večerných hodinách hudobné a svetelné predstavenie pyramíd. Nocľah v hoteli.

deň 7 - CETADELA SALAHA EL DINA, ALABASTROVÁ MEŠITA, BAZÁR CHÁN AL CHALÍLÍ: Raňajky, návšteva Citadely Salaha El Dina, mešity Muhammada Alího známeho ako Alabastrová mešita, presláveného bazáru Chán al Chalílí. Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -