Vyhľadávanie zájazdu

Madagaskar veľký okruhTermíny a ceny

Madagaskar veľký okruh

Poznávacia cesta, krajinou, ktorá je úplne iná ako všetko ostatné. Keď evolúcia išla doprava, tak na Madagaskare išla doľava. Bezprecedentný okruh bez kompromisov z teplých pláží okolo Tulearu až na severovýchod do hustých lesov Madagaskaru. Ksukol verzus ďateľ, fossa verzus mačka a tajuplný svet miestnych obyvateľov, kde dominuje tabu.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne, na prípitok fľaštička Bordeaux priamo nad rovníkom a prílet do exotického hlavného mesta štvrtého najväčšieho ostrova sveta. Tento obrovský ostrov sa odtrhol od prapevniny Gondvana a plaví sa Indickým oceánom ako pokusné biologické laboratórium, ako Noemova archa. Takmer všetko je tu jedinečné, unikátne a rozkošné.

deň 2 - 2 -

Pristávame v exoticky znejúcom hlavnom meste Madagaskaru, Antananarivo. Už cesta z letiska na nás zapôsobí. Podľa času príletu ešte absolvujeme čiastočnú prehliadku mesta a ubytujeme sa v centre metropoly malgašov.

deň 3 - 3 -

Antananarivo, ktoré prekvapivo zdieľa rovnakú nadmorskú výšku ako Káthmandu, má príjemnú klímu. Vymieňame naše eurá za exotickú menu ariary a hneď sa cítime ako milionári. Centrálne námestie a Avenue de I’ Independence plná staručkých Citroenov, najluxusnejšia štvrť Rova s palácom krutej kráľovnej je centrom kmeňa Merino, ktorý je indonézsko-malajského pôvodu. Vyhliadka na miliónové mesto. Porozprávame si o minulosti a súčasnosti na miestach, kde sa všetko deje. A nezabudneme ani na velikána, kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského!

deň 4 - 4 -

Miestny prelet na Obratník Kozorožca a 30 kilometrov na najkrajšie pláže juhu. Rybári kmeňa Vezo sú afrického pôvodu. Slnko, ticho a pohoda aká môže byť len v Afrike. Sedíme na terase, sŕkame drink a pozeráme na spenené vody na koralovej bariére. Potom nasadneme na domorodú pirogu a ideme šnorchlovať do Indického oceánu. Uvidíme veľryby? Gurmánske hody, plody mora, homár za pár eur, desiatky príchutí trstinového rumu a slušné pivo. Kmene Sakalawa a Mikea na miestnom trhu.

deň 5 - 5 -

Sedem z deviatich druhov baobabov pochádza z Madagaskaru a my sme práve tu objavili baobabí les Reniala. Ide o svetový unikát, kde na jednej ploche môžeme vidieť desiatky baobabov (vysokánske, tučné, tvaru mrkvy) a kaktusov. Vedľa lesa baobabov je záchranná stanica ohrozených korytnačiek Sokake.

deň 6 - 6 -

Celodenný oddych v hoteli na pláži pred nastávajúcou cestou. Možnosť ísť šnorchlovať, alebo potápať sa na lokálny útes. Ak budeme mať šťastie, budeme mať možnosť ísť pozorovať veľryby?

deň 7 - 7 -

Tulear je milé mestečko, kde rikše ťahajú bosí rikšiari. Le marché aux coquillages, krátka prehliadka a hneď vyrážame cez krajinu kmeňa Mahafaty. Pomaľované hrobky plné rohov zo zebu. Ilakaka: mestečko plné zafírovej horúčky. Morské špeciality vymeníme za steak zo zebu.

deň 8 - 8 -

Isalo – Jurský park je najnavštevovanejším národným parkom ostrova. Nenáročná vyhliadková turistika s profesionálnymi sprievodcami. Slonie nohy, bizarné skalné útvary a Vy máte pocit ako keby sme boli na Mesiaci. Nádherné fotografické scenérie. Hrobky kmeňa Bara, ktorý je jednoznačne bantusského pôvodu. Na záver sa okúpeme v čistom prírodnom jazierku. Veľký zážitok.

deň 9 - 9 -

Anja: magický skalný útvar, posvätné miesto a stovky fotogenických lemurov prstencovochvostých. Ambalavao: a ukážka tradičnej výroby papiera. Príroda sa stále mení z púšte je step a zo stepi sýtozelené ryžové polia na strmých svahoch. Fianarantsoa: je centrom vzdelanosti, vína a čaju.

deň 10 - 10 -

Dnes budeme prechádzať kráľovstvom kmeňa Betsileo. Dnes nakúpime tie najkrajšie suveníry. Ambositra je centrom drevorezbárstva. V Antisirabe kúpite najkvalitnejšie výrobky z tkanín. Vysvetlíme si, čo je to Fady. Ryža znamená život. Čo je to Famadihana?

deň 11 - 11 -

Cez hlboké údolia a pláne sa dostaneme až do východnej časti centrálneho Madagaskaru. Suché hory a lesy sa zmenia na šťavnatú zelenú farbu a my sa vnárame do oblasti východných pralesov. Po ceste sa zastavíme na mieste, kde ešte "stredovekou" metódou vyrábajú hliníkové hrnce, známe na celom ostrove. Podvečer príchod do dedinky Périnet na okraji dažďového lesa.

deň 12 - 12 -

Dnes je našim cieľom džungľa východu. Opäť totálne zmeníme prostredie a mierime do národných parkov Andasibe- Mantadia. Ponoríme sa pod majestátne stromy a začneme hľadať miestne zvieratká a vtáctvo. Spravíme si aj večernú prechádzku dažďovým pralesom, z ktorého sa v tme na nás pozerajú stovky žiariacich očí. Dva dni v hustom lese, kde budeme hľadať lemure, orchidey, chameleóny, tenreky a piknikovať pod panenským vodopádom. 

deň 13 - 13 -

Jeden z lemurov je ako jediné zviera modrooký. Na Madagaskare nie je nič jedovaté a tak sa v džungli nemusíme báť. Každopádne máme vždy prenajatého profesionálneho sprievodcu. Naším cieľom je uvidieť najmenšieho lemura sveta a aj najväčšieho lemura Indri. Najmenšieho chameleóna sveta a aj najväčšieho. Nájdete odvahu a siahnete si aj Vy na niektoré z týchto endemitov? Tak či onak, budete nadšení. Odchod späť do Antananariva transfer na letisko.

deň 14 - 14 -

Odlietame domov. Ulovili sme obrovské množstvo zážitkov, vzácnych momentov a nádherných fotografií. Preniesli sme sa do sveta, ktorý je absolútne iný ako ten náš, pritom stále krásny a rozmanitý. Navnadili sme vás aj týmto zájazdom na spoznávanie ďalších krajín? Poďte s nami v CK objavovať ďalšie destinácie!


Cena zahŕňa

11 x ubytovanie v hoteloch strednej kategórie - miestne 3*- 4* - v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

11 x raňajky

7 x večera

Letiskové transfery na Madagaskare

Privátnu dopravu počas prehliadok a safari

prehliadku Antananariva

poznávací program podľa popisu

exkluzívneho sprievodcu

najlepšie poistenie proti insolventnosti 

asistenčné služby  

vstupné do všetkých pamiatok a národných parkov

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, víza, letenku Antananarivo – Tulear, ostatnú stravu, prepitné cca 40 eur, fakultatívny program


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -