Vyhľadávanie zájazdu

Maďarské perly a Festival čabajskej klobásyTermíny a ceny

Maďarské perly a Festival čabajskej klobásy

1. deň:
odchod zo Slovenska v ranných hodinách, krátka zastávka v Ostrihome, prehliadka najväčšej maďarskej baziliky sv. Štefana. Pokračovanie do malebného mestečka Szentendre s jedinečnými múzeami a krásnym historickým centrom. Pešia prechádzka a krátke individuálne voľno. Presun do jazdeckého parku Lázár v lokalite Domonvölgy. Veľkolepé predstavenie oživujúce jazdecké tradície maďarských čikóšov – pastierov dobytka a vynikajúci maďarský guláš na večeru, presun na ubytovanie.

2. deň:
raňajky, presun do Békéscsaby na klobásový festival, na ktorom každoročne súťaží niekoľko stoviek družstiev v príprave typickej čabianskej klobásky. Festival dobrého jedla, vína, hudby a bohatého kultúrneho programu. Možnosť navštíviť Slovenský dedinský dom, unikátnu farmársku usadlosť a múzeum slovenskej kultúry, presun na ubytovanie.

3. deň:
raňajky, presun do historického kúpeľného mesta Gyula. Prehliadka centra mesta, následne návšteva hradných kúpeľov, ktoré sú vybudované v parku bývalého kaštieľa Almássy na ploche 8,5 ha. Zastávka v meste Kecskemet – námestie Kossuth s radnicou a zvonkohrou, ktorá hrá skladby Kodályho, Mozarta i Beethovena. Sýto ružová radnica reprezentuje typický maďarský sloh, ktorý je zmesou secesie a ľudových prvkov. Odchod v popoludňajších hodinách, príchod na Slovensko v neskorších večerných hodinách.

Cena na osobu obsahuje:
doprava klimatizovaným autobusom • 2 x ubytovanie s raňajkami • sprievodca • DPH.

Možné príplatky:
cestovné poistenie +6,- €/osoba/ zájazd • nástupné miesto na autobus: LM, RK, MT, BB, ZV, ZH +15,- €, ZA, PB, IL, DCA +11,- €, TN, BN, PD, NM, PN, NR +8,- €, TT, BA bez príplatku • miestenka +7,- € • jednolôžková izba +40,- €/pobyt.

Možné vstupy (na mieste):
Békéscsaba: vstupné na klobásový festival cca 2200,- HUF • Gyula: hrad 1800,- HUF • Szentendre: Ferenczy múzeum 1400,- HUF.

Povinný príplatok:
pobytová taxa cca 2,- €/osoba/noc – platba na mieste.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -