Vyhľadávanie zájazdu

Maďarsko - Klobásový festival v BékéscsabeTermíny a ceny

Maďarsko - Klobásový festival v Békéscsabe

Popis -

Zájazd na výnimočný klobásový festival v maďarskej Békéscsabe. Je to tradičné a najväčšie gastro podujatie v Maďarsku aj v celej Strednej Európe.

Tento rok sa v Békéscsabe bude konať už 21. ročník klobásového festivalu. Je to najväčšie gastropodujatie nielen v Maďarsku, ale aj v celej Strednej Európe. Čakať tu bude na Vás hudba, tanec, a samozrejme množstvo klobások od významných kuchárov. Nebudú samozrejme chýbať ani iné rozmanité špeciality a nápoje. Festival má mnoho sprievodných programov: ukážka tradičnej zabíjačky, súťaže vo výrobe klobás, príprava rôznych jedál, ochutnávky, tomboly, aukcie vína i klobás. Čaká Vás bohatý sprievodný program, koncerty, programy pre detí... O zábavu máte zaručene postarané počas celého dňa.

Program zájazdu:
Odchod zo Slovenska bude v ranných hodinách. Prejdete naprieč celým Maďarsko až do jeho juhovýchodnej časti, k rumunským hraniciam. Po príchode budete mať na festivale osobné voľno, tak si svoj program budete môcť zorganizovať, ako Vám to bude najlepšie vyhovovať. Podvečer sa vydáte na cestu domov, príchod na Slovensko je predpokladaný vo večerných hodinách.

Békešská Čaba
Práve v roku 2018 slávila Békescsaba 300 rokov od svojho založenia. Na jar roku 1718 prišla do Čaby prvá veľká skupina Slovákov. Boli medzi nimi rodiny zo Seliec, Rimavskej Bane, Rimavského Brezova, Čerenčian, Vyšnej Pokoradze a z Lehoty nad Rimavicou. 22 rodín, 111 ľudí založilo osadu, ktorá sa v nasledujúcich rokoch rozrastala, až v roku 1919 získala štatút mesta. Dovtedy bola najväčšou dedinou v Európe. V tom čase tvorili Slováci 52 % väčšinu obyvateľstva, 64 % z nich boli evanjelici. Silné pomaďarčenie spôsobilo, že v roku 2001 sa k slovenskej národnosti hlásilo už len 6 % obyvateľstva. Slováci si so sebou priviezli svoje zvyklosti a tradície, z ktorých mnohé pretrvávajú dodnes. Jednou z nich bola aj výroba klobás, a práve békeščabský klobásový festival sa v Maďarsku teší veľkej popularite. Nečudo, veď Békešská Čaba dala svetu obľúbenú čabajskú klobásu, Čabajku.
Príplatky za nástupné miesta:
• Prešov - 5,00 €
• Bratislava - bez príplatku
• Košice - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Nitra - 7,00 €
• Zvolen - 15,00 €
• Banská Bystrica - 13,00 €
• Brezno - 15,00 €Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -