Vyhľadávanie zájazdu

Madrid leteckyTermíny a ceny


Názor CK

Spoznajte s nami jedno z najelegantnejších európskych veľkomiest - španielsku metropolu Madrid. Mesto prekypujúce energiou, ktorého múzeá ponúkajú jedny z najbohatších zbierok na svete. V rámci doplnkových výletov môžete spoznať aj krásne miesta v okolí ako El Escorial a Toledo.

Rámcový program zájazdu

1. deň: Odlet z Prahy , Viedne alebo Bratislavy , prílet pravidelnou linkou do Madridu, odchod do hotela a prvé zoznámenie so španielskou metropolou - peší okruh po pamiatkach ako hlavné námestie Plaza Mayor a námestia Puerta del Sol , s priľahlými uličkami, námestie Espaňa s pomníkom svetoznámeho literárneho klasika Miguela de Cervantes y Saavedra, trieda Gran Vía a ďalšie. Nocľah v hoteli. 2. deň: Po raňajkách možnosť výletu do El Escorial (UNESCO) - ide o monumentálny palác kráľa Filipa II., ležiaci severozápadne od Madridu v krásnej krajine na úpätí pohoria Sierra de Guadarrama. Bol postavený v 16. storočí k ucteniu sv. Vavrinca a jeho umelecké bohatstvo je sústredené v múzeu, galérií, sieňach, v kostole a komnatách. Popoludní návrat do Madridu, pokračovanie okruhu mestom, možnosť prehliadky interiérov kráľovského paláca a katedrály La Almudena. Nocľah. 3. deň: Po raňajkách možnosť ďalšieho výletu. miestnou dopravou do Toleda, krásne mesto ležiace 60 km južne od Madridu na kopci nad riekou Tajo, kde sa po stáročia miešala kresťanská, židovská a moslimská kultúra - katedrála, kostol Santo Tomé, námestie Zocodóver a uličky starého mesta. Po návrate prehliadka Bourbonovcov v Madride, prechádzka po Paseo del Prado, odpočinok v nádhernom parku Retiro. Večer, prípadne noc je najlepšie stráviť v niektorom z mnohých barov, pretože Madrid je povestný svojím nočným životom. Nocľah. 4. deň: Po raňajkách individuálne voľno, ktoré možno využiť k ďalším prechádzkam alebo k návšteve svetoznámych múzeí, Galéria Prado s najslávnejšou zbierkou španielskeho maliarstva, prípadne naproti stojace Museum Thyssen- Bornemisza, ktorého základom je zbierka, ktorú zhromaždil barón Heinrich Thyssen- Bornemisza a jeho syn Hans Heinrich. Ďalším slávnym múzeom je Centrum moderného umenia kráľovnej Sofie so slávnou Picassovou Guernikou. Nocľah. 5. deň: Po raňajkách voľno, transfer na letisko, odlet do Prahy, Viedne alebo Bratislavy.

Základná cena zahŕňa

letecká doprava z Prahy ,Viedne alebo Bratislavy do Madridu tam a späť, letiskové taxy, transfer autobusom do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky , príručná batožina do 8 kg, služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa

vstupy do pamiatok, komplexné cestovné poistenie, poldenný výlet El Escorial 32,-€/osoba (min. 15 ľudí), poldenný výlet do Toleda cca 15,-€/osoba (zaistí sprievodca na mieste) , príplatok za batožinu do 20 kg 52,-eur/osoba, transfer do/z na letisko vo Viedni/Prahe alebo Bratislavy.

Poznámky a informácie


CK si vyhradzuje právo zmeny programu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -