Vyhľadávanie zájazdu

Malaga - mesto vína a PicassaTermíny a ceny

Malaga - mesto vína a Picassa

Úvod - 4 - dňový letecký zájazd

Perex - Španielska Malaga vytesaná do fantastickej podoby plnej vášnivej kultúry a skvelého vína je obdarená "jednorukou" katedrálou La Manquita, dominantnou tisícročnou maurskou pevnosťou Alcazaba, rímskym divadlom, na ktorom hrávali antickí velikáni, peknou plážou Malagueta lemovanou reštauráciami, galériou Pompidou, Picassovým múzeom a tiež síce vzdialenejším ale za to ochranárskym Gibraltárom, z ktorého 170 metrov vysokých stien máte výborný pohľad. 

Ubytovanie - 3 x v hoteli 4*

Stravovanie - 3 x raňajky

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Bratislavy do Malagy. Transfer do hotela, začiatok prehliadky mesta. Malaga, založená Feničanmi, je jedným z najstarších stredomorských prístavov a bohatá história sa odráža v architektúre historického centra, kde možno nájsť unikátne budovy z rôznych období. Pre mesto je typická predovšetkým takzvaná “jednoruká” katedrála ,,La Manquita“, ktorá je nádhernou ukážkou kombinácie renesančného a barokového štýlu. Hneď vedľa katedrály sa nachádza biskupský palác, ktorý svojou podobou pripomína španielske stavby v Južnej a Strednej Amerike. Kostol Santiago z konca 15. storočia zas nesie mnoho znakov typických pre islamských staviteľov. Okrem historických pamiatok vás očarí aj stará mestská tržnica, kde nájdete všetko: čerstvé ryby a morské plody, zeleninu, ovocie, čerstvý chlieb, zákusky. Návrat na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách pokračovanie prehliadky mesta: Dominantou mesta je maurská pevnosť Alcazaba z 11.storočia, najzachovalejšia v Španielsku, ktorá sa týči nad prístavom a jej mohutné hradby, chrániace vnútorný palác, je vidieť takmer z každej časti mesta. Vo vonkajšom areáli nás očarí množstvo záhrad s fontánami a vychutnáme si aj úchvatný výhľad na Malagu. Vedľa pevnosti sa nachádza El Castillo de Gibralfaro - maurský hrad z 10. storočia s vojenským múzeom a najmä neopakovateľnými výhľadmi na býčiu arénu a okolitú krajinu. Významnou pamiatkou je aj rímske divadlo z 1. storočia, ktoré je najstaršou pamiatkou mesta. Malaga priniesla svetu ešte jeden unikát – Pabla Picassa a v meste preto nemôže chýbať jeho múzeum. Expozícia v paláci Buenavista je unikátnou prehliadkou umelcovej práce od jeho prvotín až po diela zrelého maliara svetového mena. Po prehliadke si možno oddýchnuť v parku Parque de Málaga, ktorý sa tiahne okolo prístavu, alebo ochutnať tapas a miestne víno Moscatel v niektorom z typických barov. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Po raňajkách výlet k slávnemu cípu Španielska, Gibraltáru, ktorý kedysi Španieli predali Britom. Pre starých Grékov a Rimanov to bol jeden z Herkulových stĺpov, vyznačujúcich okraj vtedajšieho známeho sveta. Budeme mať možnosť uvidieť jedinú voľne žijúcu kolóniu opíc v Európe a prezrieť si prieplav, ktorý oddeľuje dva kultúrne tak odlišné kontinenty ako je Európa a Afrika, ako aj unikátne letisko, cez stred ktorého vedie cesta pre autá aj pre peších. Uličky mesta sú zmesou španielskeho a britského štýlu, v reštauráciách možno ochutnať fish&chips a hlavná ulica Main street je lemovaná množstvom obchodov svetových značiek. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Voľný čas na potulky mestom, nákupy, prechádzku po krásnej mestskej pláži Malagueta, lemovanej promenádou reštaurácií a kaviarní. Milovníci umenia si zas určite nenechajú ujsť príležitosť navštíviť galériu moderného umenia Centre Pompidou, ktorá si požičiava diela zo známejšej galérie rovnakého mena v Paríži. V podvečerných hodinách transfer na letisko a odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu Bratislava – Malaga – Bratislava, servisné poplatky, transfer letisko – hotel - letisko, 3 x ubytovanie v hoteli 4* s raňajkami, výlet na Gibraltar, servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, vstupy, cestovné poistenie, pobytovú taxu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -