Vyhľadávanie zájazdu

Malebný Devon a CornwallTermíny a ceny

Malebný Devon a Cornwall

Úvod - 7-dňový letecký zájazd.

Perex - Vychutnajte si farby a vône romantického juhozápadu Anglicka. Pestrofarebné rybárske dedinky, dramatické útesy pobrežia Atlantiku, tyrkysové zátoky, romantické vidiecke sídla, rozmanité záhrady s exotickou subtropickou vegetáciou. Balzam pre oko i dušu. Presvedčte sa, že Devon a Cornwall si podmaní nielen milovníkov románov Rosamunde Pilcherovej.

Ubytovanie - 6x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie - Polpenzia.

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.  

Doprava - Letecky.

1. deň - Po prílete do Londýna sa vydáme smerom do Winchestru, v ktorého veľkolepej stredovekej katedrále sa nachádza biblia kráľa Jakuba z 12. storočia, nástenné maľby a stredoveké plastiky. Pokračovať budeme ďalej na juhozápad. Po ceste prejdeme cez Charmouth, vstupnú bránu jurského pobrežia, ktoré tvoria prastaré dramatické útesy, fosílie, prekrásna scenéria. Lyme Regis, historické prímorské mestečko, prezývané „perla Dorsetu“ a jeho rybársky prístav Cobb Harbour, obkolesený malebným pobrežím, ktoré bolo zaradené do svetového kultúrneho dedičstva. Ubytovanie a večera.

2. deň - Dnes budeme pokračovať ďalej na juh cez národný park Dartmoor. Žulová náhorná rovina s vresoviskami je preslávená aj vďaka románu sira A. C. Doyla – Pes Baskervilský. Zastávka v Princetown a Postbridge, v srdci národného parku. Pokračovať budeme do Plymouth s dlhou tradíciou námorného loďstva, ako aj pálenice známeho Plymouth Ginu. Pešia prehliadka mesta, nábrežie, The Hoe, Royal Citadel Karla II., dláždené uličky v prístave. Ubytovanie a večera.

3. deň - Ráno prejdeme cez rieku Tamar z Devonu do Cornwallu. Zastavíme sa v malebnej rybárskej dedinke Polperro. Čas vychutnať si vôňe a farby malebného prístavu a škrekot čajok, navštíviť „Múzeum rybárstva a pašeráctva“ alebo si vychutnať šálku anglického čaju s výhľadom na more. Ďalej budeme pokračovať do Landhydrock House and Gardens, dokonalé vidiecke sídlo zo 17. st., prestavané vo viktoriánskom štýle. Vysoko elegantné obytné miestnosti, dizajn parku a záhrad, zanechajú dojmy v každom návštevníkovi. Presun do Truro, dejiska ďalšieho z príbehov Rosamunde Pilcherovej. Pokračovanie na ubytovanie, večera.

4. deň - Dnes sa vyberieme na najjužnejšie miesto Británie, Lizard point. Pri troche šťastia z Lizard point môžeme zhliadnuť tulene. Prejdeme ku Kynance Cove, malebnej zátoke s tyrkysovo modrou vodou a zaujímavými skalnými útvarmi. Ďalšou zastávkou budú záhrady Trebah Gardens s bohatou subtropickou vegetáciou. Deň ukončíme v prístavnom mestečku Penzance. Návrat do hotela, večera.

5. deň - Deň začneme v zálive Mount Bay, kde sa z mora týči impozantná hora Sv. Michala, na ktorej pôvodne benediktínski mnísi vybudovali malé opátstvo. Počas odlivu k nej prejdeme pešo po vydláždenom chodníku, pri prílive loďkou. Pokračovať budeme k najzápadnejšiemu bodu Veľkej Británie, Land’s End, kde sa o robustné útesy príkro spadajúce do mora rozbíjajú vlny Atlantického oceánu. Po ceste navštívime Minack Theatre, amfiteáter vytesaný do útesov s kúzelným výhľadom na záliv Porthcurno Bay. Posledným cieľom dnešného dňa je St. Ives. Mesto, ktoré vďaka nezvyčajne jasnému a mäkkému svetlu priťahuje umelcov z celého sveta. Nachádza sa tu známa galéria Tate St. Ives a v krivoľakých uličkách a rybárskych domčekoch množstvo drobných umeleckých galérií. Návrat na ubytovanie, večera.

6. deň - Dnešný deň je spojený s kráľom Artušom, ktorý sa podľa legendy narodil v Tintagel. K zrúcanine hradu Tintagel Castle na skalných útesoch vedú 2 strmé schodištia. Fakultatívne návšteva hradu s panoramatickými výhľadmi. Zastávka v historickej dedinke Boscastle chránenej od mora vysokými bridlicovými útesmi. Nezabudnuteľné scenérie divokého pobrežia Atlantiku. Pokračovanie do Glastonbury, kde je údajne pochovaný kráľ Artuš. Ubytovanie a večera.

7. deň - Našou poslednou zastávkou bude mestečko Salisbury. Veľkolepá stredoveká katedrála má najvyššiu kostolnú vežu v Británii (123 m) a nachádza sa v nej originál dokumentu Magna Charta z r. 1215. Transfer na letisko. Odlet.


Celková cena zahŕňa -

Spiatočnú leteckú dopravu z Viedne do Londýna, servisné poplatky, letiskové transfery, autokarovú dopravu počas pobytu, 6 x ubytovanie v hoteli 3* s polpenziou, sprievodcu CK SATUR.

 

Celková cena nezahŕňa -

Vstupy, cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 280 EUR.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -