Vyhľadávanie zájazdu

Malta - ostrov večného slnkaTermíny a ceny

Malta - ostrov večného slnka

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Chcete spoznať krajinu menšiu, než je rozloha Bratislavy a zároveň si oddýchnuť na plážach, kde 360 dní v roku svieti slnko? Máme pre Vás dokonalú kombináciu intenzívneho poznávania a relaxu - ostrov večného slnka, Maltu.

Ubytovanie - 7x v hoteli 3*

Stravovanie - 7x raňajky

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecky

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet na Maltu. Presun do hotela. Individuálne voľno, fakultatívne večera v hoteli.

2. deň - Po raňajkách odchod do Marsaxlokk, veľmi známej rybárskej dediny na Malte kde, kotví množstvo typických maltských rybárskych lodí „luzzu“, maľovaných vo výrazných farbách – žltej, zelenej a modrej. Potom sa presunieme na juh ostrova, kde budeme obdivovať jaskyne Blue Grotto, ku ktorým Vás miestni odvezú loďou (fakultatívne). Nejde iba o jednu jaskyňu ale o celú jaskynnú sústavu. Sami Malťania sem prichádzajú objavovať nádhernú prírodnú scenériu – trio vody, svetla a minerálov, ktoré obsahujú miestne horniny. Deň zakončíme návštevou jedinečného chrámového komplexu Hagar Qim (UNESCO) a megalitických chrámov Mnajdra. Návrat do hotela, individuálne voľno a fakultatívne večera.

3. deň - Raňajky, individuálne voľno, možnosť kúpania sa v mori, fakultatívne večera.

4. deň - Raňajky. Dnes na nás čaká ostrov Gozo. Navštívime chrámový komplex Ggantijja (UNESCO), vo voľnom preklade „vež obrov“. Ide o prehistorický a najstarší chrám z megalitickej kultúry Malty a jeden z najstarších na svete vôbec. Z prírodných lákadiel spoznáme „Vnútorné more“ zaliate krištáľovo modrou vodou. Ochutnáme miestne víno na farme Ta'Mena a dozvieme sa veľa zujímavostí o tradičnej výrobe olivového oleja. Navštívime i malé opevnené mesto Victoria. Jeho srdcom je krásna citadela, ktorá patrí medzi pamiatky svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tu budeme mať voľno na nákupy tradičných suvenírov. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky, individuálne voľno, možnosť kúpania sa v mori. Deň ukončíme tradičným maltským folklórnym večerom. Návrat na ubytovanie.

6. deň - Dnes sa vypravíme do stredu ostrova Malta. Navštívime netypický kostol v Moste. Presunieme sa do Mdiny - stredovekého mesta na skalnatej vyvýšenine obrneného opevnením. Ďalej navštívime Rabat prešpikovaný katakombami, kláštormi a kostolmi. Popoludní sa presunieme na východnú stranu zálivu Grand Harbour, kde spoznáme tzv. Tri mestá (The Three Cities). Ide o mestečká Senglea, Cospicua a Vittoriosa, všetky spoľahlivo chránené hradbami, ktoré boli založené maltskými rytiermi. Podvečer návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

7. deň - Po raňajkách sa vyberieme na pešiu prehliadku Valletty (UNESCO). Hlavné mesto ostrova je majstrovským dielom barokového umenia a architektúry. Nielen zvonku vás uchváti Katedrála sv. Jána, Národné múzeum archeológie, záhrady Barraka, palác Veľkého majstra, Nemocnica rytierov rádu Sacra Infirmeria a ďalšie. Mesto je doslova pretkané krásnymi zaujímavosťami. Osobné voľno, návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

8. deň - Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň – Malta – Viedeň, servisné poplatky, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, dopravu v destinácii podľa programu, tradičný maltský večer s večerou a nápojmi, plavbu loďou na ostrov Gozo, ochutnávku vína, vstupy do pamiatok podľa programu, výlet loďou na Blue Grotto, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 220 EUR, za 6 bufetových večerí 110 EUR, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -