Vyhľadávanie zájazdu

Marakéš - city breakTermíny a ceny


Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Spoznajte s nami jedno z najkrajších kráľovských miest v Maroku - Marakéš. Očarí vás staré mesto, úzke uličky, miestne trhy, orientálna atmosféra, staré paláce a množstvo pamiatok. Opakom rušného Marakéša bude nádherné biele mesto Essaouira s tradičnými remeselnými dieľňami a impozantnou pevnosťou.

Ubytovanie - 4* hotel.

Stravovanie - Polpenzia.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do nádherného kráľovského marockého mesta Marakéš. Po prílete sa presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste a vydáme sa so sprievodcom objavovať toto tajuplné mesto. navštívime najznámejšie marocké námestie Djemaa El Fna.

2. deň - Marakéš je mesto právom zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Často je označované aj prívlastkom „Perla juhu“. Mesto je plné palácov, nádherných záhrad a tajuplných uličiek. Ako prvé navštívime záheadu Majorelle, kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhára Yves Saint Laurenta. Pozrieme sa na starý trh s korením The Rahba Kedima, navštívime židovskú štvrť, hrobky Saadiens, zastavíme sa pri  70 metrov vysokom minarete Koutoubia, ktorý je akýmsi symbolom mesta, palác Bahia, ktorý je excelentným príkladom východnej architektúry. V prípade záujmu a možnosti podľa situácie návšteva garbiarní. V podvečer opäť nasajeme atmosféru na rušnom námestí Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. Námestie sa najmä večer mení na veľkú vývarovňu, kde majú návštevníci možnosť ochutnať miestne špeciality ako sú napr. slimáky na badiáne, ťavie hlavy a pod. Pre záujemcov je možná tradičná marocká večera s vystúpením berberských hudobníkov a tradičnou šou (fakultatívne za doplatok).

3. deň - Aktuálna zmena programu:
Po raňajkách sa vydáme do hôr za mesto Marakéš, do údolia Ourika. Údolie je situované na úpätí Západného Veľkého Atlasu. Je to veľmi zaujímavá oblasť, ktorá ponúka široké možnosti trekov, množstvo berberských dediniek a nádherných výhľadov. V tejto oblasti akoby sa zastavil čas. Nás výlet spojíme s tradičným marockým obedom.

Vydáme sa na celodenný výlet do rybárskeho mesta Essaouira, ktoré je považované za najmalebnejšie a zároveň najkrajšie mesto v Maroku. Biele mesto obkolesené sivými hradbami je známe najmä vďaka spracovávaniu drahého tujového dreva a výrobe farbiva nazývaného tyrský purpur. Do dnešných čias sú tu v starej medine malé dielničky miestnych remeselníkov, ktorí ponúkajú svoje ručné výrobky. Pýchou mesta je prístav plný modrých lodí, rybí trh a hradby z 18. st. s nádherným výhľadom na oceán. Centrum je plné kaviarničiek, kde sa dá príjemne posedieť. Svojou pokojnou prímorskou atmosférou je vzdialené rušnému Marakéšu.

4. deň - Pred nami je posledný deň pobytu. Transfer na letisko a odlet do Európy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky:  prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 79 EUR, tradičnú marockú šou s večerou – možná za doplatok 50 EUR. Možnosť ubytovania v jednom z tradičných butikových hotelov Riad za doplatok 400 EUR. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -