Vyhľadávanie zájazdu

Marakéš - city breakTermíny a ceny


Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Medzi Saharou a Atlasom leží nádherné ružové mesto Marrákeš, ktorého čarovné uličky sú plné orientálneho stredoveku a rušného moderného sveta. Slávne námestie Djamaa El Fna je plné prekvapení, od zaklínačov hadov, opíc, veštcov, tanečníkov, rozprávačov príbehov a typických jedál z mäsa a zeleniny. Ako oáza pôsobia Majorellove záhrady, ktoré miloval Yves Saint Laurent a krásny palác Bahia. Pri oceáne leží biele mesto Essaouira, ktoré vás nadchne elegantnou pevnosťou a zároveň pestrým tradičným trhom. 

Ubytovanie - 4* hotel.

Stravovanie - Polpenzia.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do nádherného kráľovského marockého mesta Marakéš. Po prílete sa presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste a vydáme sa so sprievodcom objavovať toto tajuplné mesto. navštívime najznámejšie marocké námestie Djemaa El Fna.  Pre záujemcov je možná tradičná marocká večera s vystúpením berberských hudobníkov a tradičnou šou (fakultatívne za doplatok).

2. deň - Marakéš je mesto právom zaradené do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Často je označované aj prívlastkom „Perla juhu“. Mesto je plné palácov, nádherných záhrad a tajuplných uličiek. Ako prvé navštívime záheadu Majorelle, kde sa nachádza pamätná hrobka známeho módneho návrhára Yves Saint Laurenta. Pozrieme sa na starý trh s korením The Rahba Kedima, navštívime židovskú štvrť, hrobky Saadiens, zastavíme sa pri  70 metrov vysokom minarete Koutoubia, ktorý je akýmsi symbolom mesta, palác Bahia, ktorý je excelentným príkladom východnej architektúry. V prípade záujmu a možnosti podľa situácie návšteva garbiarní. V podvečer opäť nasajeme atmosféru na rušnom námestí Djemaa El Fna so zaklínačmi hadov, hudobníkmi, rozprávačmi a artistami. Námestie sa najmä večer mení na veľkú vývarovňu, kde majú návštevníci možnosť ochutnať miestne špeciality ako sú napr. slimáky na badiáne, ťavie hlavy a pod.

3. deň - Vydáme sa na celodenný výlet do rybárskeho mesta Essaouira, ktoré je považované za najmalebnejšie a zároveň najkrajšie mesto v Maroku. Biele mesto obkolesené sivými hradbami je známe najmä vďaka spracovávaniu drahého tujového dreva a výrobe farbiva nazývaného tyrský purpur. Do dnešných čias sú tu v starej medine malé dielničky miestnych remeselníkov, ktorí ponúkajú svoje ručné výrobky. Pýchou mesta je prístav plný modrých lodí, rybí trh a hradby z 18. st. s nádherným výhľadom na oceán. Centrum je plné kaviarničiek, kde sa dá príjemne posedieť. Svojou pokojnou prímorskou atmosférou je vzdialené rušnému Marakéšu.

4. deň - Pred nami je posledný deň pobytu. Dokončenie prehliadky mesta a nákupy. Transfer na letisko a odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne. Transfery BA-letisko-BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou. Vstupy do pamiatok. Sprievodca CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky:  prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 30 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu, tradičnú marockú šou s večerou – možná za doplatok 50 EUR. Cestovné poistenie. PCR test pred odletom.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -