Vyhľadávanie zájazdu

Mare Blu *** Taliansko Palmová riviera Villa RosaTermíny a ceny

Mare Blu *** Taliansko Palmová riviera Villa Rosa

Rýchly popis:

Obľúbená rezidencia s bazénom v pokojnom turistickom centre Villa Rosa ponúka svojim klientom nezabudnuteľnú dovolenku plnú oddychu.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYPoloha:
približne 350 m od pláže, 200 m od centra strediska Villa Rosa, 4 km od živého strediska Alba Adriatica a 15 minút autom od San Benedetta.

Ubytovanie:
rezidencia má vlastný bazén s vírivkou a oddelenou časťou pre deti, parkovisko a Wi-Fi pripojenie na recepcii a pri bazéne. Apartmán typu bilocal pre maximálne 3 osoby má dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím lôžkom pre jednu osobu, jedálenským a kuchynským kútom. Apartmán typu bilocal pre 2-4 osoby má dvojlôžkovú spálňu, obývaciu miestnosť s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom. Trilocal pre 4-6 osôb má dvojlôžkovú spálňu, izbu s poschodovou posteľou, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, jedálenským a kuchynským kútom. Trilocal De Luxe pre 4-6 osôb má dve dvojlôžkové spálne, obývaciu izbu s rozkladacím dvojlôžkom, výhľad na bazén, jedálenským a kuchynským kútom. Všetky apartmány majú klimatizáciu (v cene), kuchynský kút ( kuchynská linka, varič riad, chladnička), trezor, TV SAT, sociálne zariadenie (WC, sprcha), sušič na vlasy a balkón.

Stravovanie:
bez stravy

Pláž:
piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, plážový servis v cene.    

Doprava:
individuálna.

V cene je zahrnuté:
prenájom apartmánu na 7 nocí, TV, Wi-Fi pripojenie, trezor, klimatizácia, posteľné prádlo, uteráky, bazén, parkovacie miesto, plážový servis, služby delegáta.

V cene nie je zahrnuté:
Povinný príplatok: hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os. pri autobusovej doprave, hygienický a bezpečnostný príplatok 5 EUR/os. pri individuálnej doprave. Povinný príplatok: miestna pobytová taxa (platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň., asistencia k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň.  Doprava: LUX BUS 135 EUR. Nástupné miesta:  BA,  - bez príplatku, RS, LC, VK, LV, NR, Sereď 15 EUR/os. Kaucia:  100 EUR/apartmán, platba na mieste, v prípade vrátenia nepoškodeného apartmánu sa vracia späť. Z cien uvedených pri tomto objekte je možné poskytnúť maximálne 5% zľavu. Odporúčame skorý nákup.

Typ stravy:

bez stravyInformácie o krajine a stredisku:
PALMOVÁ RIVIÉRA
Malebná krajina na pobreží Jadranského mora, nachádzajúca sa v strednej časti Talianska na rozhraní regiónov Marche a Abruzzo, približne 80 km južne od Ancony. V posledných rokoch sa táto oblasť teší čoraz väčšej obľube. Svoj názov, ktorý jej právom patrí, dostala vďaka veľkému počtu krásnych paliem (okolo 8000), ktoré jej dávajú spolu s množstvom voňavých oleandrov exotický nádych. Príjemné a teplé počasie umožňuje kúpanie od mája do konca septembra. Slnkom zaliate piesočnaté pláže s množstvom barov, reštaurácií a rôznych atrakcií nielen pre deti, poskytujú návštevníkom dokonalý komfort. Z celej Palmovej riviéry je možné pokochať sa pohľadom na najvyšší masív pohoria Apenín – Gran Sasso d’Italia, ktorý sa vypína do výšky až 2 912 m n. m.
Villa Rosa
Menšie pokojné stredisko nachádzajúce sa neďaleko väčšieho strediska Martinsicura či najznámejšieho strediska na Palmovej riviére San Benedetta del Tronta. Nádherné pieskové pláže s pozvoľným vstupom do mora a atrakcie pre deti predurčujú toto stredisko k ideálnej dovolenke pre rodiny s deťmi prípadne pre klientov, ktorí túžia po oddychu a pokojnej dovolenke. V stredisku sú dostupné obchodíky a menšia promenáda.      

Fakultatívne výlety:

pondelok: TALIANSKY VEČER U „STARÉHO MAJSTRA OLIVÁRA“
(výlet sa bude konať len v období od 17.6. do 10.8.)
Cena: 17,- €, deti do 12 rokov 10,- €    
Odchod : San Benedetto 19:30
Príjemná večera u miestnych výrobcov olivového oleja spojená s degustáciou fantastického olivového oleja, olív a iných olivových špecialít vyrobených priamo na farme. Po večeri si môžete vychutnať pravú nefalšovanú taliansku zábavu na farmárskom dvore. V sprievode miestnych mladších aj starších talianov a živej hudby sa naučíte miestne tančeky, a samozrejme nebude chýbať ani lahodné talianské víno.
Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, všetky ochutnávky

utorok:   MESTEČKO  CAMPLI, OCHUTNÁVKA SYROV A TALIANSKYCH DOMÁCICH GURMÁNSKYCH ŠPECIALÍT
Cena: 25,- €, deti do 12 rokov 15,- €    
Odchod: San Benedetto  13:30
Poldenný  výlet do mestečka Campli, ktoré je zapísané v zozname najkrajších miest Talianska. Mestečko so 7.000 obyvateľmi je výnimočné Svätými schodmi, po ktorých sa dá vyjsť iba kľačiačky.  Mesto je známe aj svojou gurmánskou špecialitou, ktorou je „porchetta“ – pečené prasiatko.  Už desiatky rokov mesto usporadúva vždy v auguste na námestí oslavu tejto pochúťky, ktorej sa zúčastnia tisíce turistov.  ... a to, že je to skutočná lahôdka, budete môcť ochutnať aj vy ! Po prechádzke mestom bude nasledovať degustácia u miestnych  výrobcov syrov a domácej  mozzarelly a vína frizzante. Po ochutnávke sa presuniete sa na ďalší gazdovský dvor, kde vás už bude očakávať gazdiná s bohatou ochutnávkou jej domácej kuchyne v podobe  surovej šunky, olivového  oleja, zeleniny nakladanej v olivovom oleji, medu, marmelády, sezónnej zeleniny a ovocia. Počas celej ochutnávky bude podávané domáce víno  a vaše gurmánske putovanie zavŕšite  špeciálnym likérom.
Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu, všetky ochutnávky

streda: ACQUAPARK
Cena: 20,- €, deti do výšky 1 m. 10,- €   
Odchod: San Benedetto  08:35
Celodenný výlet do zábavného parku plného vodných atrakcí pre malých aj veľkých. V bazénoch nie je slaná  voda. Počas dňa je možné zakúpiť si občerstvenie , prípadne obed v bare alebo reštaurácii v areáli  acquaparku
Pozor: v bazénoch je nutné pužívať kúpaciu čiapku, ktorú je možné kúpiť priamo v areáli Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, vstupenku do acquaparku, slnečník, lehátka.

štvrtok:  RĺM  A VATIKÁN
Cena: 40,- €, deti do 12 rokov 30,-€    
Odchod: San Benedetto  05:15
Celodenná prehliadka s licencovaným  slovensky alebo  česky hovoriacim sprievodcom najdôležitejšími historickými pamiatkami Ríma: Colosseum, Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Navona, Vatikánske námestie Sv.Petra a Bazilika Sv. Petra.   Počas celého dňa je prehliadka organizovaná sprievodcom, ktorý podáva výklad prostredníctvom mikrofónu, aby každý zo skupiny zreteľne rozumel. Počas obeda pauza pri Fontane Di Trevi s možnosťou občerstvenia.
Upozornenie: na vstup do Baziliky Sv. Petra je potrebné mať zahalená ramená a kolená, odporúčame pohodlnné topánky a malú fľašku vody, ktorá sa dá v uliciach Ríma dopĺňať. Do autobusu je vhodné si so sebou zobrať sveter.
Cena zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom, sprievodcu  s licenciou na sprevádzanie Ríma  v českom alebo slovenskom jazyku počas celého dňa, sluchátkaDeti do veku 3 rokov majú výlet gratis /bez nároku na miesto v autobuse/.
 

V cene je zahrnuté: ubytovanie s príslušnými službami, asistenčné služby delegáta. Povinné príplatky: pobytová taxa od 1 €/osoba/deň (platba na mieste), hygienický a bezpečnostný príplatok od 2 rokov 5 EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia Covid) KOMFORT 3,50 EUR/deň/os. alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/deň/os.

V cene je zahrnuté: ubytovanie na 7 nocí s príslušnými službami. Povinné príplatky: hygienický a bezpečnostný príplatok od 2 rokov 5 EUR, pobytová taxa a poplatky splatné na mieste (informácie v CK). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/osoba/deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/osoba/deň, pripoistenie asistencie k motorovému vozidlu 2,20 EUR/deň.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -