Vyhľadávanie zájazdu

Maroko - Kráľovské mestáTermíny a ceny

Maroko - Kráľovské mestá

Program zájazdu:

Termín:   14.11. –  21.11.2019 . (štvrtok / štvrtok ) 8 dní / 7 nocí


1.deň: MARRÁKEŠ
Odlet z Viedne o 6.00 hod., prílet do Marrákešu do 9.00 hod . Labyrint uličiek mediny, rozprávkové paláce, čarovné noci na námestí Djemaa El Fna...mesto hippies Marrákeš oslavuje comeback ako turisticky vyhľadávaná destinácia v južnom Stredomorí. Transfer do 4* hotela, večera, nocľah.


2.deň: MARRÁKEŠ
Raňajky v hoteli, celodenná prehliadka mesta Marrákeš. Saadské hrobky, mešita Koutoubia (exteriér), prepychový Bahia Palace a nádherné záhrady Menara. Mesto z 11.st. fascinuje rôznorodosťou etnických skupín, islamskou a arabskou architektúrou a neopakovateľnými farebnosťou stavieb. Užijeme si jedinečnú atmosféru známeho centrálneho námestia Djemaa El Fna s nespočetnými atrakciami, tanečníkmi, akrobatmi, zaklínačmi hadov, rozprávačmi príbehov ...Toto rušné trhovisko (souk) je najväčším v Maroku. Večera, nocľah.


3.deň: MARRÁKEŠ – ESSAOUIRA - SAFI
Raňajky v hoteli, odchod do mesta Essaouira, vzdialeného asi 170 km od Marrákešu. Portugalci kedysi pomenovali toto opevnené mesto „Mogador“. Dnes je tiež známe ako „Biela perla Atlantického pobrežia“ s bielymi domami s okenicami a dverami v portugalskom štýle a takmer 5km dlhou piesočnou plážou. Prehliadka zahŕňa návštevu Mediny, prístav s typickými, prevažne modrými loďkami, rybí trh, námornú bránu, opevnenú vežu Skala Kashbah s bronzovými kanónmi zo španielskej éry. Essaouira je známa svojimi drevenými výrobkami vyrezávaných z cédra, tuje či ebenu. Toto nádherné mesto je tiež kolískou umelcov a kultúrnym uzlom. V ceste pokračujeme do mesta Safi, presláveného hrnčiarstvom, lovom a spracovaním sardiniek. Večera, nocľah.


4. deň: SAFI – EL JADIDA - CASABLANCA
Raňajky v hoteli, odchod cez El Jadida do Casablancy. Okružná jazda ekonomického a priemyselného hlavného mesta Maroka : námestie Mohameda V., vychýrená rezidenčná štvrť Anfa, plážová promenáda Ain Diab a monumentálna mešita kráľa Hassana II (exteriér) – jedna z najväčších mešít na svete. Večera, nocľah.


5. deň: CASABLANCA – RABAT – MEKNÉS – VOLUBILIS – FÉS
Raňajky v hoteli, odchod do Rabatu. Návšteva politického centra krajiny a prehliadka jeho známych dominánt: Hassanova veža so zničenými piliermi, veľkolepé Mauzóleum Mohameda V, Kráľovský palác (exteriér) a pevnosť Oudayas Kasbah. Pokračujeme do Meknés. Mesto je chránené trojitými hradbami. K prehliadke mesta sultána Moulay Ismaila patrí námestie El Hedim, Medina a majestátna brána „Bab Mansour“, ktorá je považovaná za najkrajšiu v Severnej Afrike. Odchod do archeologického náleziska Volubilis z rímskych čias s dodnes neporušenými mozaikami. Pokračujeme do mesta Fés. Večera, nocľah.


6. deň: FÉS
Raňajky v hoteli, prehliadka duchovného a kultúrneho centra krajiny založeného sultánom Idrissom v 8.storočí: mešita Karaouiine, mauzóleum Moulay Idrissa (obidva exteriér), Bab Boujloud, Medersa Attarine, farbiarne koží, fontána Najjarine, Medina a neutíchajúce miestne trhovisko (souk) s úzkymi uličkami, ktorými sa ledva prederie somárik s naloženým nákladom. Večera, nocľah.


7. deň: FÉS – BENI MELLAL – MARRÁKEŠ
Raňajky v hoteli. Dnešná cesta vedie cez cédrový a dubový les pohoria Atlasu, obzvlášť idylickou a zelenou oblasťou Národného parku. Krátka zastávka v meste Ifrane, ležiacom vo výške 1713m, kde sa nachádza aj rezort zimných športov. Pokračujeme do Beni Mellal. Mesto leží uprostred hôr obklopené poliami a sadmi. Odchod do Marrákešu. Večera, nocľah.


8.deň: MARRÁKEŠ
transfer na letisko, odlet z Marrákešu o 9.40 hod, prílet do Viedne o 14.35 hod.    


Cena zahŕňa:

7x ubytovanie v 4*hoteli v 2lôžk. izbe s polpenziou, letenku Viedeň - Marrakéš - Viedeň ( vrátane priority, 10kg na palubu, a seatingu), transfery klimatizovaným autobusom z/na letisko a počas okruhu, prehliadky a vstupy do múzeí a archeologických pamiatok podľa programu, profesionálny miestny sprievodca, slovensky hovoriaci sprievodca, poistenie insolventnosti. 


Cena nezahŕňa:
sprepitné pre šoférov a miestnych sprievodcov, komplexné cestovné poistenie 2,55 Eur/os/deňIné príplatky:
Kompletné cestovné poistenie  2,55 Eur/os./deň • Príplatok za jednolôžkovú izbu 180,-Eur • Príplatok 25 Eur/1 cesta za batožinu 20 kg • Vstup do Majorelle Gardens v Marrákeši 8,- Eur • Vstup do mešity Hassana II v Casablance 13 Eur na os.

 
Poznámka:

 Zmena programu vyhradená •  Minimálny počet účastníkov pre služby sprievodcu je 10 osôb.Naša kategória:


Oficiálna kategória:


Kapacita:


Vybavenie / Šport / Zábava:

Agadir – Essaouira – Safi –

El Jadida – Casablanca – Rabat –
Meknes – Volubilis – Fes – Ifrane
– Beni Mellal – Marrakesh

1. deň:
Prílet do Agadiru, ubytovanie a nocľah v 4* hoteli s polpenziou.

2. deň: Agadir / Essaouira / Safi
Po raňajkách odchod z hotela pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu do prístavného mestečka Essaouira, kde navštívite tradičný rybársky prístav, medinu, ochrannú
baštu Skalla de la Ville, odkiaľ je nádherný výhľad na ostrov Mogador.

Ubytovanie
a nocľah v meste Safi .

3. deň: Safi / Casablanca / Rabat
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, najväčšieho mesta, priemyselného a obchodného srdca Maroka. Uvidíte majstrovské stavebné dielo mešitu Hassana II. s najvyšším minaretom na svete, námestie Mohameda V., budovy v štýle art deco. Po prehliadke odchod do hlavného mesta Rabat – sídla kráľa. V Rabate je jedinečná možnosť dostať sa najbližšie ku kráľovskému palácu. Pôjdete si pozrieť i mauzóleum Mohameda V. a vežu Hassana. Ubytovanie a nocľah v meste Rabat.

4. deň: Rabat / Meknes / Volubilis / Fes
Po raňajkách cesta pokračuje do mesta Meknes, uvidíte najkrajšiu bránu v Maroka Bab el Mansour a mauzóleum Mulaj Ismaila. Následne pokračuje prehliadka pozostatkov rímskeho mesta Volubilis, zapísaného do zoznamu UNESCO, s nádhernými mozaikami, rímskym fórom, bazilikou, víťazným oblúkom. Nasleduje presun do Fes.

Ubytovanie a nocľah vo Fes.

5. deň: Fes
Celý deň je venovaný prehliadke najstaršieho z kráľovských miest. Fes je zapísaný v zozname pamiatok UNESCO, je kolískou marockej monarchie a duchovným
i remeselným centrom krajiny. Budete sa prechádzať labyrintom uličiek starobylej mediny. Spoznáte tradičné remeslá napr. garbiarov a spracovanie koží, výrobu keramiky, atď. Navštívite nádhernú madrasu – teologickú školu Bou Inania.

Ubytovaniea nocľah vo Fes.

6. deň: Fes / Beni Mellal / Marrakesh
Tento deň je určený najmä na transport do vzdialeného Marrakeshu. Po raňajkách odchod malebnou krajinou s prekrásnymi scenériami Atlasu. Presun cez mestečko
Ifrane postavené vo výške 1650 m nad morom, ktoré má skôr európsky ako marocký charakter. Navštívte obchodné centrum Beni Mellal a cesta pokračuje do Marrakeshu.

Ubytovanie a nocľah v Marrakesh.

7. deň: Marrakesh
Celodenná prehliadka mesta Marrakesh – „červenej perly juhu“ a jeho pamätihodností – palác Bahia, hrobky dynastie Saadov, Menarská záhrada, mešita Kutoubia s dominantným minaretom (z vonkajšej strany), záhrada Majorelle (vstup za poplatok). Okúzlia vás nádherné záhrady, rušné trhovisko – souk a nezabudnuteľná atmosféra námestia Djemaa el-Fna so zaklínačmi hadov a rôznymi atrakciami.

Nocľah v hoteli v Marrakesh.

8. deň: Marrakesh / Agadir
Po raňajkách odchod z Marakesh do Agadiru. Príchod do Agadiru. Ubytovaniev hoteli v Agadire.

* Poznávacie okruhy sú skombinované s pobytom vo vybranom hoteli v Agadire. Po prílete do Agadiru je ubytovanie a nocľah zabezpečený v 4* hoteli v Agadire s polpenziou. Okruh trvá 7 nocí, pričom prvá noc v Agadire je započítaná do celkovej dĺžky okruhu. Zvyšné 3 noci (pri turnusoch na 10 nocí), resp. 4 noci (pri turnusoch na 11 nocí) je zabezpečené ubytovanie v hoteli v Agadire podľa vybraného typu stravovania, t.j. polpenzia alebo all inclusive. Program môže byť aj v opačnom poradí, vždy je zachované nasledovné: 7 nocí s polpenziou + 3 noci, resp. 4 noci podľa vybranej penzie (polpenzia alebo all inclusive). Zmena programu je vyhradená.Ubytovanie / Vybavenie:


Stravovanie:


Náš názor:


All  inclusive: 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -