Vyhľadávanie zájazdu

Medžugorie, Mostar a Kravické vodopádyTermíny a ceny

Medžugorie, Mostar a Kravické vodopády

Úvod - 4- dňový autokarový zájazd

Ubytovanie - 2*/3* hotely/penzióne

Stravovanie - Polpenzia.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách (z Bratislavy cca o 19:00 hod.). Tranzit cez Maďarsko do Chorvátska.

2. deň - V ranných hodinách príchod na Makarskú riviéru. Prvou zástavkou bude významné pútnické miesto Svetišta Vepric, ktorému sa hovorí aj Malé Lurdy. Bolo založené už v roku 1908 a je zasvätené Matke Božej Lurdskej. Je známe svojím oltárom v skalách a kamennými spovedlnicami. Pokračujeme na Makarskú riviéru, kde sa dozvieme zaujímavosti z jej histórie a kultúry. Prejdeme sa známou promenádou, navštívime krásne kostolíky, oddýchneme si na pláži a budeme mať príležitosť ochutnať chorvátske špeciality. V poobedňajších hodinách odchod do Bosny a Hercegoviny. Cestou sa zastavíme pri úchvatných Kravických vodopádoch, ktoré sa nachádzajú na rieke Trebižat a sú jedny z najznámejších v okolí. Na záver dňa presun do Medžugoria. Ubytovanie, večera. Následne večerná prechádza mesta spojená s návštevou večerných pobožností.

3. deň - Po raňajkách navštívime známe pútnické miesto Podbrdo, kde sa prvýkrát zjavila Panna Mária. Pokračovať budeme do jedného z najznámejších miest v Bosne a Hercegovine Mostaru, ktorého základy založili Osmani. Pôvodná architektúra stavieb, rozprávkové uličky a nádherná okolitá príroda vo vás vyvolajú silné emócie. Po prehliadke mesta sa vo večerných hodinách presunieme späť do Medžugoria. Ubytovanie, večera a návšteva večerných pobožností.

4. deň - Po raňajkách sa vyberieme na Krížovú cestu na vrch Križevac. Prípadne sa môžete zúčastniť pobožností v kostole sv. Jakuba. Navštívime kresťanskú komunitu Cenacolo, kde sa pokúsime zabezpečiť svedectvo slovenských chlapcov. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s polpenziou v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatky: za 1/1 izbu, za miesto v prednej polovici autokaru.
Vstupy, vstup na Kravické vodopády, cestovné poistenie a pobytovú taxu.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -