Vyhľadávanie zájazdu

Mestá a príroda východu USATermíny a ceny

Mestá a príroda východu USA

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do New Yorku. Transfer do hotela, voľný program, prípadne individuálna návšteva niektorého zo zaujímavých miest v centre New Yorku. Nocľah na Manhattane.

deň 2 - NEW YORK: Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so svetoznámou sochou Slobody a tiež na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, ktoré sa stalo symbolickým míľnikom pre milióny prisťahovalcov, ktorí tu často márne čakali na povolenie pre vstup do Nového sveta. Potom, už so suchou nohou, prípadne metrom, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s vplyvnou burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church obklopený hradbou z výškových budov, rušnú Čínsku a tiež Taliansku štvrť či noblesné SoHo (South of Houston), ktoré je najväčšou štvrťou liatinových fasád na svete - väčšina z nich pochádza z rokov 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvoľna sa rozsvecujúce mesto. Po ničivom útoku teroristov na „dvojičky“ Svetového obchodného centra (WTC) v septembri 2001 sa ESB stala najvyššou budovou mesta. Po jedenástich rokoch opäť prvenstvo stratila v prospech novej budovy WTC (541 m). Nocľah na Manhattane.

deň 3 - NEW YORK: Dnes pokračujeme prehliadkou v oblasti okolo Central parku, Piatej Avenue a Times Square. Navštívime a podľa možnosti si prezrieme Rockefellerovo centrum, divadelnú štvrť a obchody na Piatej Avenue. Večer sa potom na rozžiarenom námestí Times Square, všeobecne považovanom za miesto, kde bije srdce New Yorku, ponúka ideálna príležitosť vychutnať si jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

deň 4 - NEW YORK - NIAGARA FALLS: Odchod z New Yorku. Podvečer príchod k Niagarským vodopádom, ubytovanie, voľný program. Nocľah v blízkosti Niagara Falls.

deň 5 - NIAGARA FALLS - HARRISBURG: Peší výlet pozdĺž vodopádov s niekoľkými úžasnými vyhliadkami na 55 metrov vysokú masu padajúcej vody. Silu besniaceho živlu znásobí plavba loďou Maid of the Mist do blízkosti vodnej steny. Po ceste cez Buffalo, kedysi pyšné a bohaté centrum lodného obchodu na Veľkých jazerách, odídeme smerom do Harrisburg. Nocľah na trase.

deň 6 - GETTYSBURG - WASHINGTON D.C. : Návšteva Gettysburgu (vstupné v cene), kde sa odohrala kľúčová bitka občianskej vojny medzi pokrokovým Severom a otrokárskym Juhom. Popoludní príchod do metropoly USA Washington D.C. Ubytovanie a čiastočná prehliadka mesta. Večer sa ponúka možnosť individuálnej návštevy pôvabnej štvrte Georgetown s mnohými štýlovými reštauráciami, barmi a pivnicami. Nocľah vo Washington D.C.

deň 7 - WASHINGTON D.C.: Prehliadka mesta, počas ktorej sa zastavíme pri Bielom dome – sídle prezidenta, pri budove Kapitolu, v ktorej zasadá senát a kongres, pri monumente prvého prezidenta USA, Georga Washingtona či pri pamätníku prezidentov Abrahama Lincolna a Thomasa Jeffersona. Tiež navštívime Arlingtonský cintorín, kde je spoločne so svojim bratom a ženou pochovaný zavraždený prezident J.F. Kennedy a počkáme si na pietnu výmenu stráže pri hrobe neznámeho vojaka. Prezrieme si tiež pôsobivé pamätníky vietnamskej a kórejskej vojny a ďalšie miesta vrátane možnosti individuálnej návštevy niektorého z múzeí na rozsiahlej ulici The Mall. Nocľah vo Washington D.C.

deň 8 - ANNAPOLIS - PHILADELPHIA: Odchod do Annapolis - ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestám v USA. Sídli tu slávna námorná akadémia. Medzi kadetov tejto elitnej školy patria americkí prezidenti, kapitáni jadrových ponoriek, astronauti či príslušníci kománd SEALS. Prejdeme veľkolepý most Chesapeake Bay Bridge, ktorý sa klenie nad zátokou Chesapeake Bay a vydáme sa naprieč rovnomenným polostrovom do Philadelphie. Po príchode voľný program, nocľah.

deň 9 - PHILADELPHIA – PRAHA (VIEDEŇ) : Prehliadka historického centra mesta s možnosťou návštevy Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre všetkých Američanov symbolom slobody a nezávislosti. Transfer do New Yorku a odlet do Prahy (Viedne).

deň 10 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -