Vyhľadávanie zájazdu

Mestá východu USA a Kanady Termíny a ceny

Mestá východu USA a Kanady

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO NEW YORKU : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do New Yorku, presun do Philadelphie, ubytovanie, nocľah.

deň 2 - PHILADELPHIA - ATLANTIC CITY: Návšteva Philadelphie s prehliadkou centra mesta, možnosť návštevy Independence Hall a Liberty Bell - zvonu, ktorý je pre Američanov symbolom slobody. Presun do Atlantic City nazývaného Las Vegas východu. Voľný program, nocľah.

deň 3 - ANNAPOLIS - WASHINGTON D.C: Plavba trajektom na polostrov Chesapeake. Zastávka v Annapolis - ktoré vďaka architektonickému štýlu, histórii a prímorskému rázu patrí k najkrajším mestečkám v USA. Sídli tu elitná námorná akadémia, ku kadetom ktorej patria prezidenti, kapitáni ponoriek, astronauti alebo príslušníci kománd SEALS. Presun do Washington D.C., nocľah.

deň 4 - WASHINGTON D.C.: Dnes pokračuje prehliadka mesta, pri ktorej uvidíme Biely dom, sídlo senátu a kongresu Kapitol, pamätníky amerických prezidentov Washingtona, Lincolna a Roosevelta, a tiež svetoznáme múzeá obklopujúce centrum mesta, tzv. Mall. Nocľah vo Washington D.C..

deň 5 - PITTSBURGH: Odchod do Pittsburghu, kde hralo množstvo českých hokejistov vrátane Jaromíra Jágra. Pittsburgh je tiež mestom úžasnej architektúry. Kvôli polohe na sútoku dvoch riek sa mu hovorí mesto mostov. Nocľah.

deň 6 - LAKE ERIE - BUFFALO: Presun k jazeru Erie, jednému z piatich Veľkých jazier. Pozdĺž jazera prídeme do Buffala, kde si urobíme krátku prehliadku. Pokračujeme k neďalekým Niagarským vodopádom. Ubytovanie v hoteli na kanadskej strane nasledované návštevou vodopádov. Nocľah v Niagara Falls/Toronto.

deň 7 - NIAGARA FALLS: Ráno pokračujeme prehliadkou vodopádov s výhľadmi na 55 metrov vysokú masu vody. Silu živlu znásobí plavba loďou v blízkosti vodnej steny. Odchod do Toronta v Kanade, ubytovanie, nocľah.

deň 8 - TORONTO - LAKE ONTARIO: Prehliadka Toronta s návštevou CN Tower a vyhliadky vo výške 350 m. Jej sklenené dno dokáže vyvolať pocit strachu a paniky. CN Tower bola donedávna so 447 m najvyššou stavbou sveta. Odchod pozdĺž jazera Ontario do Ottawy. Nocľah na trase.

deň 9 - OTTAWA - MONTREAL: Príchod do Ottawy, hlavného mesta Kanady. Prehliadka mesta a jeho najatraktívnejších miest - Rideau Canal, budovy parlamentu a ďalších pamätihodností. Presun do Montrealu vo francúzsky hovoriacej provincii Quebec City, nocľah.

deň 10 - MONTREAL - SARANAC LAKE: Prehliadka historickej časti Montrealu pripomínajúcej staré Francúzsko s bazilikou Notre Dame. Návšteva centra s mrakodrapmi a vyhliadkami nad mestom. Odjazd do Saranac Lake v USA, nocľah.

deň 11 - ALBANY - NEW YORK: Cesta do New Yorku s návštevou Albany. V podvečer príchod do New Yorku. Voľný program, prípadne večerná návšteva mesta. Nocľah v New Yorku.

deň 12 - NEW YORK: Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so svetoznámou sochou Slobody a tiež na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, symbolom pre milióny prisťahovalcov, ktorí tu čakali tu čakali na povolenie pre vstup do Nového sveta. Potom, už suchou nohou - prípadne metrom, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnú Čínsku a tiež Taliansku štvrť či noblesné SoHo (South of Houston), ktoré je najväčšou štvrťou liatinových fasád na svete - väčšina z nich pochádza z rokov 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme pomaly sa rozsvecujúce mesto. Po ničivom útoku teroristov na „dvojičky“ Svetového obchodného centra (WTC) v septembri 2001 sa ESB stala najvyššou budovou mesta. Po jedenástich rokoch opäť prvenstvo stratila v prospech novej budovy WTC (541 m). Nocľah na Manhattane.

deň 13 - NEW YORK: Dnes pokračujeme prehliadkou oblasti v okolí Central parku, Piatej Avenue a Times Square. Navštívime a podľa možností si prezrieme Rockefellerove centrum, divadelnú štvrť a obchody na Piatej Avenue. Večer sa potom na rozžiarenom námestí Times Square, všeobecne považovanom za miesto, kde bije srdce New Yorku, ponúka ideálna príležitosť vychutnať si jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

deň 14 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Voľno. Popoludní odlet do Prahy (Viedne).

deň 15 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -