Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko - all inclusive 16 dníTermíny a ceny

Mexiko - all inclusive 16 dní

Jednoduchý okruh Mexikom, pre tých čo chcú radšej ležať na pláži Karibiku a ako aperitív si dať aspoň dúšok Mexika vo forme miest Mexiko City a Acapulco. Oddych na slávnej Mayskej riviére, ktorá začína práve v Cancune. Ak chcete zažiť atmosféru dvoch najväčších miest Mexika a potom iba oddychovať, tak ste našli ten správny zájazd. Na úvod sa ponoríme do metropoly s vyše 25 milión obyvateľmi, kde nás potešia lietajúci indiáni a aj prvé mexické špeciality. Na druhý deň sa prejdeme po ceste mŕtvych a pozrieme si jednu z množstva pyramíd. Táto patrí medzi najtajomnejšie. V Acapulcu si zaspomíname na Belmonda a srdce nám zmeravie pri skokanoch na La Quebrede. Uvoľníme sa v all inclusive rezorte na Mayskej riviére. Vyberte si hotel, ktorý Vám najviac vyhovuje.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy s kvalitnými overenými spoločnosťami a ešte v ten istý deň prílet do absolútneho srdca miliónovej metropoly MEXICO CITY. Čoraz viac ľudí si aj túto cestu za „veľkú mláku“ chce užiť a využije možnosť doplatenia Business class. Vyskúšajte to aj vy a na tento let sa budete tešiť. Večerný príchod do hotela. Corona čaká za rohom, ideme? Aká je klíma v meste, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 2200 metrov nad morom (podobne ako náš Gerlachovský štít) na absolútnej rovine bývalého jazera Texcoco? Stretnutie s CK sprievodcom, úvodné slovo a zajtra nás už čaká bájny Teotihuacán a centrum Mexico city. Odporúčame hneď začať používať aj opaľovací krém! Mexiko je fantastická krajina plná farieb, vôni, chuti. Bienvenidos!

deň 2 - 2 -

Vamos! Mexiko je najväčšia krajina Strednej Ameriky a má neskutočnú iskru. Možno aj preto si v CK stráži miesto v prvej trojke najobľúbenejších ciest našich klientov. Dnes Vám prezradíme niečo z jej fantastickej mystickej histórie. Dnes máme šancu objednať si na obed aj prvé gurámske špeciality. Ranné stretnutie na recepcii. Nezabudnite na vodu, opaľovací krém, pevnú obuv a ideme na to. Odchod na miesto, kde sa ľudia stávajú bohmi - TEOTIHUACÁN. Hneď za bránami jedného z najväčších miest sveta. Prvé zápchy a cestu nám CK sprievodca skracuje prvými zaujímavými informáciami, kým neprídeme na miesto, ktoré bolo v roku 500 n.l. šiestym najväčším mestom na našej planéte a ktoré bolo zrazu ktovie z akých príčin náhle opustené. Staroveká civilizácia nás očarí treťou najväčšou pyramídou na svete, Pyramídou slnka, len o niečo menšou Pyramídou mesiaca a Cestou mŕtvych dlhou niekoľko kilometrov. Prečo sa tu nezhoduje magnetický a geografický sever? Prečo práve tu nemá telefón dobrý signál? Viac o prehliadke mesta a čím je tak unikátne nájdete na našom fóre tu: https://ck.sk/forum/vybrali-by-ste-sa-po-ceste-mrtvych. Tequila, samozrejme, nemôže chýbať. Viete však, ako sa vyrába? Ochutnávka kaktusu a prvé chilli v rámci tradičného obeda (nepovinné). Po obede vyrazíme na tretie najnavštevovanejšie katolícke pútnické miesto na svete – k Panne Márii Guadalupskej a na hlavné námestie najväčšieho mesta Ameriky – Zócalo resp. Plaza de la Constitución s Metropolitnou katedrálou, na ktoré je napojená hlavná pešia zóna. O pár ulíc ďalej je už Plaza Garibaldi, námestie, kde je najviac mariachis v Mexiku. Nehanbíte sa zatancovať si! Skúsime sa vrátiť do hotela miestnym metrom, ktoré jazdí na gumených pneumatikách? Denne prevezie viac ľudí ako ma naše Slovensko. Naši CK sprievodcovia chodia do Mexico city pravidelne niekoľko krát do roka a predstavia Vám ho naozaj veľmi dôkladne.

deň 3 - 3 -

Dnes si pôjdeme pozrieť krásny park Chapultepec. Tento park je tak rozsiahly, že sa doňho zmestila aj ZOO, hrad (jediný v Mexiku), jazero, pamätníky a viacero múzeí. Tu môžeme uvidieť Voladores, lietajúcich indiánov, ktorý sa odvíjajú na lanách dlhých desiatky metrov za sprievodu tradičnej hudby riskujúc život. Mexičania v tomto parku trávia svoj voľný čas, keď je pekné počasie. Veď to je kus zelene uprostred veľkomesta. Najkrajšie múzeum, ktoré tu môžete navštíviť je bez pochýb Múzeum antropológie. Toto múzeum je pravdepodobne aj najkvalitnejšie múzeum svojho druhu na celom svete. Zaoberá sa štúdiom predkolumbovského obdobia a kultúry na území Ameriky. Nenecháme si ho ujsť a pozrieme si tie najdôležitejšie pamiatky, vrátane Slnečného kameňa, makety miest ako vyzerali v minulosti a povieme si ďalšie fakty z histórie Mayov či Aztékov. Kedy mal byť ten koniec sveta? Ako to s ním mysleli? A iba kúsok od múzea je už začiatok dlhého bulváru Paseo de la Reforma, kde sa nachádza socha Anjela nezávislosti, známeho z mexických telenoviel (Anjel je od Múzea vzdialený presne 2 km). Posledné fotografie tohto dávneho hlavného mesta Aztékov, ktorý ho volali Tenochtitlán. Pomaly dávame zbohom tomuto mestu, ktoré dobyli Španieli na čele s Hernánom Cortézom a premenovali ho na Ciudad de Mexico. Vyberáme sa Cestou slnka a smerujeme do legendárneho mesta Acapulca.

deň 4 - 4 -

ACAPULCO spomína na svoju slávu z polovice 20. storočia. V 60. až 80. rokoch sa práve tu, v Acapulcu, schádzala smotánka zo Spojených štátov. Kto bol na dovolenke v Acapulcu, tak to bolo už niečo! Tým sa dalo všade pochváliť a každý v tichosti závidel. Stretávali sa tu hviezdy ako Elizabeth Taylor, Elvis Presley, Kennedyovci, Belmondo atď. atď., ktorý tu mali svoje kluby, obľúbené reštaurácie a podobne. Dnes láka srdce pravého cestovateľa, preto ho nemôžeme obísť. Budeme na hlavnom námestí jediní turisti? Povozíte sa na lodi vo vodách Acapulca vo voľnom čase? Vily po útesoch patria bohatým ľuďom. Býva v nich niekto slávny, koho možno poznáme napr. z televízie? Žezlo skutočných hviezd Acapulca však "ukradli" slávni skokani z La Quebrada, ktorý sa z úrovne 12. poschodia vrhajú do úzkej zátoky. Je toto vôbec možné? Verili by ste tomu, že títo ľudia skáču pravidelne už od 30. rokoch minulého storočia? Samozrejme, nie sú to stále tí istí ľudia. Je to jedna rodina, ktorá sa tomu venuje. Môžete ich tu zazrieť aj dnes ako skáču do rozbúrených vĺn Pacifiku a následne sa škriabu opäť hore po 30 metrov vysokej skale či je deň, či večer, noc alebo zima. Medzi týmito skokanmi bol jednu dobu aj Johnny Weissmüller, ktorý stvárnil postavu prvého filmového Tarzana. Acapulco bola veľmi obľúbená destinácia a dnes je toto mesto už o niečo kľudnejšie. Aj v súčasnosti ma však stále pekné pláže, na ktorých sa vykúpeme a udržiava si aj svojho mexického ducha. Rybársku tradíciu si zachovalo dodnes. Dobrú noc nad Pacifikom!

deň 5 - 5 -

Rozlúčka s CK sprievodcom. Odlet z Acapulca a prílet do Cancúnu. Transfer do hotela je samozrejme zabezpečený. Začiatok relaxu. 7 nocí relaxu v Cancúne alebo na Playa Del Carmen. Váš hotel v základnej cene zájazdu je je so stravovaním all inclusive. V prípade záujmu o lepší hotel využite služby CK Prémium a zlepšite si úroveň ubytovania. 

deň 6 - 6 -

Relax all inclusive na karibskej pláži

deň 7 - 7 -

Relax all inclusive na karibskej pláži

deň 8 - 8 -

Relax all inclusive na karibskej pláži.

deň 9 - 9 -

Relax all inclusive na karibskej pláži.

deň 10 - 10 -

Relax all inclusive na karibskej pláži.

deň 11 - 11 -

Relax all inclusive na karibskej pláži.

deň 12 - 12 -

Relax all inclusive na karibskej pláži.

deň 13 - 13 -

Relax all inclusive na karibskej pláži

deň 14 - 14 -

Relax all inclusive na karibskej pláži

deň 15 - 15 -

Pomaly sa balíme, no ešte stále využijeme pár hodín na prechádzku po pláži alebo po meste Cancun, prípadne na nákupy posledných darčekov pre blízkych. Check out z hotela a rozlúčka s Mexikom. Poobede súkromný transfer na letisko a čakáme na svoj odlet. Hasta luego!

deň 16 - 16 -

Prílet do Európy. Transfer kvalitným CK transferom do Bratislavy (v prípade, ak ste si objednali túto službu). Zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi a znovu prežívanie krásnych dní, ktoré ste práve absolvovali. Ktorý zážitok bol TOP? Ktorá fotografia je najlepšia? Mexiko poznáte lepšie než ktokoľvek iný.


Cena zahŕňa

prelet Acapulco – Mexico - Cancún

4 x ubytovanie v izbách pre dve osoby

10 x ubytovanie v Cancúne v all inclusive hoteli na pláži Viac o ubytovaní - tu.

all inclusive stravovanie od 5. dňa 14:00 do 15. dňa 12:00

poznávací program počas dní 1 až 4

služby sprievodcu počas dní 1 až 4

asistenčné služby počas celého pobytu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, Cancún pobytová taxa v plážových hoteloch 10 USD, stravu počas dní 1-4, vreckové, vstupné do pamiatok, fakultatívne výlety, batožinu na preletoch Acapulco-Cancun


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -