Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko - all inclusive potulky YucatánomTermíny a ceny

Mexiko - all inclusive potulky Yucatánom

Úvod - 10-dňový letecký zájazd

Perex - Mexiko – pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Objavte s nami tento kus sveta.

Ubytovanie - 5* hotely Cancun, Playa del Carmen, 4* hotel Merida

Stravovanie - all inclusive, Merida polpenzia

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne/z Budapešti do Mexika, letovisko Cancun.

2. deň - Prvý dotyk s príjemnými vlnami tyrkysových vôd Karibiku. Oddych na piesočnatých plážach.

3. deň - Vydáme sa do mesta Mérida, koloniálneho mesta s francúzskym šarmom. Založil ho v roku 1952 na rozvalinách bývalého mayského mesta dobyvateľ Francisco de Montejo. Na začiatku 20. storočia mala Mérida najviac milionárov na svete. Cestou navštívime jednu z najznámejších mayských pamiatok - Chichen Itzá, považovanú za univerzitu mayskej kultúry. Toto archeologické nálezisko odhaľuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Možnosť kúpania v cenote. Ubytovanie v Meride.

4. deň - Cestou do Uxmal navštívime Eco Museo de Cacao. Uxmal, mayské mesto, jedna z najväčších a najzaujímavejších archeologických lokalít Mayov. Obdivovať budeme monumentálne stavby - Guesserova pyramída, Dom guvernéra, Dvor mníšok, či Dom korytnačiek. Cez Valladolid sa presunieme až na nádhernú Mayskú Riviéru.

5. deň - Voľný program na plážach Mayskej riviéry. Plávanie, relax, skvelá tequila, prechádzka po piesku pri západe slnka a tanečná zábava. Fakultatívne návšteva niektorého z okolitých tematických parkov – Xel -Ha, jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním či Xcaret - eko-archeologický park s množstvom atrakcií.

6. deň - Voľný deň na pláži.

7. deň - Voľný deň na pláži.

8. deň - Voľný deň na pláži.

9. deň - Voľno do transferu na letisko, odlet do Viedne/Budapešti.

10. deň - Prílet do Viedne/Budapešti, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne/Budapešti s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie na Mayskej riviére v 5* hoteloch s all inclusive, 1 x ubytovanie s polpenziou v Meride.  Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: pobytová taxa v Mexiku 2 EUR / izba / noc (platí sa v každom hoteli na recepcii). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu, fakultatívny výlet do tematického parku Xcaret 180 EUR a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -