Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko - all inclusive potulky YucatánomTermíny a ceny

Mexiko - all inclusive potulky Yucatánom

Úvod - 9-dňový letecký zájazd

Perex - Mexiko – pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Objavte s nami tento kus sveta.

Ubytovanie - 4* hotel v Playa del Carmen, 3* hotel v Meride

Stravovanie - raňajky, all inclusive

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do Mexika, prílet, stretnutie so sprievodcom, transfer do hotela.

2. deň - Začneme jedným zo siedmich novodobých divov sveta, mystickou Chichen Itza. Návšteva potrvá približne 2 hodiny. Spoznáme Kukulkanov chrám, na ktorom počas jarnej a jesennej rovnodennosti je možné pozorovať prírodný fenomén, zostup opereného hada, neskôr si pozrieme a vysvetlíme princíp rituálnej hry Pelota a taktiež sa pozrieme na Chrám Bojovníkov. V minulosti toto archeologické nálezisko bolo veľkým kráľovským mestom, z tohto dôvodu nemôže chýbať ani návšteva Chrámu Mníšiek medzi inými. Jedným y hlavných produktov krajiny je tequila a aj z tohto dôvodu započneme naše dobrodružstvo práve návštevou fabriky na výrobu tohto nápoja remeselnou cestou. Tretia zastávka bude  návšteva cenotu, v ktorom je možné plávať. Pre Mayov boli cenoty posvätným miestom, pretože verili, že je to vstup do podsvetia. Potom ochutnáme typické miestne jedlo zvané Pollo Pibil alebo Cochinita Pibil, čo je mäso marinované v pomarančovej omáčke s korením ačiote. V popoludňajších hodinách príchod do hlavného mesta štátu Yucatán Mérida a večerná prehliadka mesta v historickom centre.

3. deň - Po raňajkách v hoteli navštívime tretie archeologické nálezisko v Uxmal. Uxmal je jedno z najkrajších a najdôležitejších Mayských miest v regióne Puuc (cca. 80 km od Méridy). Uxmal v mayčine znamená 3 krát prestavaný, čo jasne ukazuje na to, že Mayovia stavali svoje pyramídy na základoch budov už predtým postavených. Počas našej prehliadky Vám ukážeme typické obradné miesta ako Chrám veštca, Chrám mníšok, platformu stél, Dom korytnačiek a známi Holubník. V popoludňajších hodinách ubytovanie v hoteli all inclusive v Playa del Carmen alebo na Mayskej Riviére.

4. deň - Voľný program na plážach Mayskej riviéry. Plávanie, relax, skvelá tequila, prechádzka po piesku pri západe slnka a tanečná zábava. Fakultatívne návšteva niektorého z okolitých tematických parkov – Xel -Ha, jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním či Xcaret - eko-archeologický park s množstvom atrakcií

5. deň - Voľný deň na pláži.

6. deň - Voľný deň na pláži.

7. deň - Voľný deň na pláži.

8. deň - Voľno do transferu na letisko. Odlet do Viedne. V závislosti od letových časov prílet v ten istý deň alebo na ďalší deň.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne na priamych letoch alebo na letoch s prestupom, vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 6 x ubytovanie na Mayskej riviére v 4* hoteli, 1x ubytovanie v meste Merida v 3* hoteli, raňajky a all inclusive. Výlety a vstupy podľa programu. Sprievodcu CK SATUR žijúceho v Mexiku.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Pobytovú taxu v Mexiku 2 €/izba/noc (platí sa v každom hoteli na recepcii). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne výlety. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -