Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko, Belize, GuatemalaTermíny a ceny

Mexiko, Belize, Guatemala

Tri stredoamerické krajiny, štedrý priestor na užívanie si krásneho Karibiku, famózne mayské pamiatky a pestré poznávanie na malom území. Dokonalá kombinácia, ktorá naplní všetky vaše predstavy. More a pláž v Cancúne sú ako z tej najkrajšej pohľadnice. Nad morom sa týči stará pyramída, v dierach v zemi je priezračná voda, v ktorej sa dá kúpať, černošské Belize hrá všetkými farbami a v Guatemale sa týči jedna z najznámejších pyramíd na svete ukrytá v zelenej džungli.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy s kvalitnými overenými spoločnosťami a ešte v ten istý deň prílet do svetoznámeho legendárneho Cancúnu na pobreží Karibiku. Čoraz viac ľudí si aj túto cestu za „veľkú mláku“ chce užiť a využije možnosť doplatenia Business class. Vyskúšajte to aj Vy a na tento let sa budete tešiť. Večer pristávame v najznámejšom turistickom centre sveta. Vítajte v Cancúne na polostrove Yucatán. Po prílete Vás očakáva nás CK miestny anglicky hovoriaci sprievodca, ktorý Vás odvezie do all inclusive hotela na pláži podľa Vášho výberu. V ponuke doplnkových služieb sú aj rôzne prémiové hotely, ktoré CK vrelo odporúča. Výber je na Vás. Corona už čaká v bare, pôjdete? Mexiko je najväčšia krajina Strednej Ameriky a má neskutočnú iskru. V rámci all inclusive služieb sa nebojte ochutnať miestne mexické gastronomické špeciality. Pripravte sa na chili, lahodné vône a chute. Poznávací program začne o niekoľko dní. Dovtedy oddychujte, zabudnite na starosti a prácu. Užívajte si život! 

deň 2 - 2 -

Aklimatizácia teplým slnkom, bielym pieskom a tyrkysovým morom. Oddych na plážach Karibiku. Zoznámte sa s rezortom, ktorý má niekoľko reštaurácií, barov, bazénov, Fitness alebo ponúka rôzne výlety alebo večerné programy. Milí, ústretoví anglicky hovoriaci personál Vám vždy rád poradí. Oddychujete! Máte záujem o návštevu centra Cancúnu a prvé nákupy? Nachádzate sa v hotelovej zóne Cancun, odkiaľ je centrum mesta vzdialené približne 15-20 minút jazdy autom. Počas dňa môžete využiť taxi alebo miestnu autobusovú linku, kde jednosmerná jazda stojí iba niečo kolo 0,50 EUR. Odporúčame využiť iba cez deň. Personál hotela Vás vždy ochotne nasmeruje. 

deň 3 - 3 -

Relax all inclusive.

Pred odchodom na zájazd je možnosť doobjednať si ešte fakultatívny výlet do archeologickej zóny Chichen Itza - jeden zo 7 novodobých divov sveta. Je to jedno z najznámejších maysko-toltéckych miest zo 4. storočia nášho letopočtu, opustené (neznáme prečo) asi okolo roku 1250. Patrí k pamiatkam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obetná studňa, Chacmool - strážcovia sveta bohov, najväčšie ihrisko na loptovú hru a magická Kukulkánova pyramída. Chichen Itzá bezpochyby patrí k najlepšie udržiavaným a najrozsiahlejším komplexom. Chichcen Itzá bolo zvolené za jeden zo 7 novodobých divov sveta, v magický dátum 7.7.2007, v Lisabone. Do hlasovania sa zapojilo 100 miliónov ľudí po celom svete. Objednávka možná vopred pred odchodom na zájazd. V cene celodenného fakultatívneho výletu je spiatočná doprava a vstupné. Odporúčame zobrať si ochranu proti slnku, vodu a hotovosť. Na mieste sú toalety, suveníry aj stravovacie zariadenia, ktoré nemajú platobný terminál. CK odporúča. V prípade objednávky Vás budeme formou e-mailu ešte pred odletom do Mexika informovať ohľadom času vyzdvihnutia z hotela. 

deň 4 - 4 -

Relax all inclusive.

deň 5 - 5 -

Relax all inclusive.

deň 6 - 6 -

Relax all inclusive

deň 7 - 7 -

Relax all inclusive.

V tento deň Vás bude kontaktovať CK sprievodca ohľadom vyzdvihnutia z hotela a začiatku poznávacej časti programu. 

Pomaly balíme a užívame si ešte posledné chvíle na pláži. 

deň 8 - 8 -

Ráno nás čaká jediná pyramída na brehu mora, TULUM a začneme našu mayskú exkurziu. Pokračujeme do Belize – najoriginálnejšej a najfarebnejšej krajiny amerického kontinentu. BELIZE CITY – najväčšie mesto krajiny. Prečo sme tu a kde sú turisti? Sprievodca vám priblíži svojský miestny život. Vedeli ste, že miestne pivo patri k najlepším v Amerike?

deň 9 - 9 -

Celodenná prehliadka Belize City. V prípade záujmu sprievodca na mieste zariadi pre skupinu navyše fakultatívny výlet na neďaleký exotický ostrov Caye Caulker.

deň 10 - 10 -

Opúšťame Belize City a ideme do hlavného mesta – BELMOPANU, najmenšieho hlavného mesta na svete. Viete, ako vyzerá najkurióznejšia budova parlamentu? Pokračujeme do predkolumbovského mesta XUNANTUNICH. Z vrcholu hory bájneho mayského mesta uvidíme Belize aj Guatemalu. Prechádzame do Guatemaly. Sme na čarovnom koloniálnom ostrove FLORES.

deň 11 - 11 -

TIKAL. V mayskej ríši už nič monumentálnejšie nenájdeme. Najvyššie pyramídy dosahujú až 70 metrov, minimum turistov a stovky kilometrov národného parku Tikal. Značka Pozor, jaguár! Vitajte v srdci stredoamerického pralesa, džungľa EL PETÉN. Poobede možnosť plavby na člne na jazere Petén Itzá. Vychutnáme si dosýta miestnu skvelú kuchyňu.

deň 12 - 12 -

Opúšťame Guatemalu a z letiska v džungli odlietame domov.

deň 13 - 13 - Prílet do Viedne.


Cena zahŕňa

sprievodcu počas poznávacieho programu tj. počas dní 8-11

prepravu klimatizovaným autobusom počas celého zájazdu

7x ubytovanie v 5* all inclusive hoteli typu Royal Solaris Cancun

4x ubytovanie v 3* hoteli Viac o ubytovaní - tu.

7x all inclusive stravovanie (Cancún)

všetky letiskové transfery v Mexiku a Guatemale

všetky cestné poplatky a miestne dane

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné, fakultatívne výlety  V prípade záujmu o fakultatívny výlet z Cancunu k 7. novodobému divu sveta Chichen Itzá nás neváhajte informovať pred odchodom na zájazd na @.sk. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -