Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko – Guatemala – Belize - mayské poklady troch krajínTermíny a ceny

Mexiko – Guatemala – Belize - mayské poklady troch krajín

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO CANCÚNU - PLAYA DEL CARMEN: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a odlet do Cancúnu. Prílet na letisko v Cancúne, transfer do hotela 3* v centre Playa del Carmen, (cca 60 min). Ubytovanie, nocľah.

deň 2 - PLAYA DEL CARMEN - SAAMAL - CHICHÉN ITZÁ - MÉRIDA: Raňajky, odchod do Chichén Itzá, po ceste návšteva najslávnejšieho chrámového komplexu na severnom Yucatáne - Chichén Itzá. Jeho najznámejšia stavba bola tiež vybraná medzi 7 novodobých divov sveta a je zaradená do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO a je to Kukulkánov chrám, nazývaný tiež El Castillo s presláveným svetelným hadom, ktorý sa zobrazuje dva krát do roka pri rovnodennosti, ďalej budeme obdivovať Palác bojovníkov, Caracol alebo inak mayske observatórium, najväčšie ihrisko pre mayskú loptovú hru pelotu, ktoré kedy bolo nájdené či posvätnú cenotu - studňu, ktorá bola svedkom ľudských obetí. Po prehliadke krátka jazda do štýlovej koloniálnej haciendy Selva Maya a kúpanie v krásnom cenote Saamal s možnosťou obeda. Nasleduje cesta do Meridy, ubytovanie v hoteli v centre mesta. Prehliadka Méridy, návšteva pamätihodností z koloniálneho obdobia v okolí námestia Plaza Mayor: San Ildefonso, druhá najstaršia katedrála na americkom kontinente, ďalej palác, ktorý si nechal vybudovať conquistador Frnacisco F. Montejo a Guvernérsky palác. Večera v štýlovej reštaurácii a následne návšteva večernej Plaza Mayor, nocľah.

deň 3 - MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE: Raňajky. Odchod do mesta Uxmal (UNESCO) a prehliadka archeologického náleziska, jedného z najvýznamnejších stredísk mayskej civilizácie s mnohými zaujímavými budovami: Guvernérov palác, Čarodejníkova pyramída, Južný palác, Korytnačí dom, Palác miestodržiteľa a Kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejšiu stavbu takzvaného puuckého štýlu s bohato zdobenými fasádami. Po prehliadke možnosť fakultatívnej návštevy „Choco Story“, múzeum a tropická záhrada s históriou pestovania a ukážkou výroby čokolády – tradičného mayského nápoja. Odchod do Campeche (centrum mesta je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO), prehliadka centra mesta, ktoré bolo niekoľkokrát dobité pirátmi, ubytovanie a nocľah.

deň 4 - CAMPECHE - PALENQUE: Raňajky, odchod smer Palenque, popoludní príchod do archeologickej zóny Palenque (UNESCO) a prehliadka tohto starobylého mesta. Palenque je považované za najkrajšie mayské mesto klasického obdobia. Nález zachovalej hrobky kráľa Pakala v krypte pod „Chrámom nápisov“ v šesťdesiatych rokoch minulého storočia urobil z Palenque kultové miesto. Na úpätí hôr, obklopené bujnou džungľou, vytvára toto miesto atmosféru tajomna až mystična. Medzi ďalšie významné stavby patrí Chrám slnka, Chrám kríža či Kráľovský palác. Po prehliadke krátky transfer do hotela, ubytovanie, voľný program, návšteva centra Palenque.

deň 5 - PALENQUE - BONAMPAK - ISLA FLORES: Veľmi skoro ráno vyrazíme na cestu do srdca Chiapas. Návšteva mayského kráľovstva v Bonampak. Toto mayské kráľovstvo je skryté v džungli a sú tu najzachovalejšie veľkoplošné mayské farebné fresky aké, kedy boli objavené. Po prehliadke cesta do Frontera Corozal, prestup na loď a po rieke Usumacinta proti prúdu rieky do Bethel v Guatemale. Nasleduje doprava vanom do Isla Flores, romantického mestečka, ktoré je situované uprostred čarokrásneho jazera Petén Itzá. Ubytovanie v hoteli, voľný program, kúpanie v jazere, návšteva štýlových krčmičiek s výhľadom na západ slnka nad jazerom.

deň 6 - ISLA FLORES: Raňajky v hoteli, celý deň voľný program, odpočinok, kúpanie sa, možnosť plavby loďkou po jazere či prehliadka ostrova a najbližšieho okolia, pre záujemcov možnosť fakultatívneho výletu do Yaxha: „El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo“, tu môžete z vrcholov pyramíd obdivovať prekrásne výhľady do okolitej prírody, najmä na blízke jazero a sledovať opice voľne sa pohybujúce v korunách stromov. Výlet je naplánovaný na neskoré popoludnie a jednou z hlavných „atrakcií“ je mystický západ slnka nad jazerom obklopeným džungľou, ktorý budete sledovať z vrcholu pyramídy s názvom „El Templo de las Manos Rojas“ vysokej takmer 40 metrov. S najväčšou pravdepodobnosťou si budete vychutnávať tento nezabudnuteľný zážitok takmer sami.

deň 7 - ISLA FLORES - TIKAL - ISLA FLORES: Skoro ráno odchod z Flores (raňajkový balíček) a návšteva „Parque Nacional Tikal“, jedného z najväčších a najznámejších centier mayskej kultúry v klasickom období. Prehliadka Centrálnej a Severnej akropoly, chrámu „Veľkého jaguára“ a „Chrámu masiek“, „Chrámu V“, ďalej „Mundo Perdido“ (stratený svet), skupiny „Siedmich chrámov“, ako aj najvyššieho mayského chrámu/pyramídy v Tikal a celej Strednej Amerike, ktorou je „Templo IV“ s výškou takmer 70 metrov (Tikal je na zozname UNESCO), po prehliadke návrat do Flores.

deň 8 - ISLA FLORES – XUNANTUNICH – CHETUMAL: Skoro ráno (raňajkový balíček) odchod z Flores. Po prekročení hraníc zastávka v Xunantunich a prehliadka jedného z významných mayských kráľovstiev na území Belize. Nasleduje transfer na hranice s Mexikom v Chetumal, ubytovanie v hoteli 3* v hlavnom meste štátu Qiuntana Roo.

deň 9 - CHETUMAL – TULUM – PLAYA DEL CARMEN: Ráno transfer do Tulum. Prehliadka tohto pozoruhodného mayského náleziska, ktoré bolo postavené na skale nad karibským morom a fungovalo ako dôležitá križovatka obchodných ciest a významný prístav. Po prehliadke transfer do Playa del Carmen a ubytovanie v centre mesta v hoteli 3* s raňajkmi blízko pláže (cca 6 minút pešo) alebo za príplatok hotel s All inclusive priamo na pláži.

deň 10 - POBYT PRI MORI: Voľný program, kúpanie v mori, odpočinok v hoteli 3* s raňajkami. Možnosť fakultatívnych výletov (Xcaret, Isla Contoy).

deň 11 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Doobeda voľno, kúpanie sa, popoludní transfer na letisko v Cancúne, odlet do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -