Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko - po stopách MayovTermíny a ceny

Mexiko - po stopách Mayov

Úvod - 11-dňový letecký zájazd.

Perex - Mexiko, krajina mayských pamiatok, nádherných pláží, hudby, tanca a dobrého jedla. Pozrite sa s nami na najznámejšie archeologické náleziská, do národných parkov a prírodných rezervácií, spoznajte miestnu faunu a flóru, okúpte sa v čistých vodách cenotov a v studených vodách miestnych vodopádov, navštívte stále ""živú haciendu""a po celej ceste si oddýchnite na nádherných plážach, miestnych letovísk.

Ubytovanie - 3* hotely.

Stravovanie - Raňajky, all inclusive.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Európy do Mexika, letovisko Cancún. Presunieme sa do hotela, oddýchneme si po ceste a začneme nasávať atmosféru tejto nádhernej krajiny.

2. deň - Navštívime archeologické nálezisko Ek Balam. Jeho názov znamená v mayskej reči „čierny jaguár“. Za svojich najlepších čias bolo prosperujúcim mestom. Dnes je tu možné vidieť pozostatky pyramíd. Z vrcholu hlavnej pyramídy je nádherný výhľad na okolitú džungľu. Okrem toho sa tu nachádza množstvo tunelov, spozorovať sa tu dá aj množstvo fauny ako netopiere a leguány. Presunieme sa do biosférickej rezervácie Rio Lagartos, ktorá sa stala hniezdiskom pre státisíce plameniakov ružových. Je to miesto, kde sa krokodília rieka vlieva do mora. Počas plavby na lodičke sa zoznámime s porastami mangrovníkov, uvidíme morské orly a malé krokodíly nazývane Lagartos. Budeme mať možnosť ponoriť sa do liečivého bahna v tzv. „Mexickom mŕtvom mori“. Nakoniec si oddýchneme na krásnej malej opustenej pláži v Mexickom zálive. Večer fakultatívne možná nočná šou v Chichen Itza.

3. deň - Chichen Itza je považovaná za najvýznamnejšiu z mayských pamiatok a za univerzitu mayskej kultúry. V minulosti bola významným náboženským komplexom. Medzi významné vykopávky tu patria Juego de Pelota (ihrisko na loptovú hru), Templo de Jaguar (Chrám jaguárov), Templo de los Guerreros (Chrám bojovníkov) a El Caracol (Observatórium). Nálezisko odhaľuje mayské znalosti architektúry, matematiky a astrológie. Pred nami je veľmi príjemná časť dňa a to kúpanie v cenote Samula. Cestou do mesta Merida sa zastavíme v miestnej tequilerii na degustáciu a spoznanie procesu výroby tequily. Po príchode do mesta Merida prehliadka.

4. deň - Navštívime haciendu Sotuta de Peón. Tu podnikneme 3-hodinový okruh, počas ktorého nám vysvetlia proces výroby textilných vlákien z agávy, prevezieme sa na povoze ťahanom oslíkmi, navštívime starčeka „Maya“, žijúceho tu už niekoľko desiatok rokov a na záver sa okúpeme v nádhernom cenote Dzul-Ha. Uxmal, trikrát stavané mayské mesto a archeologické nálezisko zapísané do zoznamu UNESCO. Pozorovať sa tu dá Guesserova pyramída, Dvor mníšok a Chrám korytnačiek. Po prehliadke tohto zaujímavého miesta sa vydáme do Campeche. Pozrieme si historické centrum.

5. deň - Palenque je archeologické nálezisko, ktoré v sebe ukrýva najromantickejšie mayské ruiny ukryté v džungli. Nachádza sa tu množstvo chrámov – chrám nápisov ukrýval sarkofág vládcu Pakala, chrám Slnka, chrám Kríža. Za zmienku stojí i chrám Lebky a aquadukt. Neďaleko mesta Palenque sa nachádza pekný vodopád Misol-Ha. Voda padá z výšky 35 metrov do jazierka obklopeného bujnou vegetáciou. Pre záujemcov je možnosť fakultatívne si vyjsť pozdĺž skaly za vodopádom až k malej temnej jaskyni, kde za symbolické vstupné je možnosť pozrieť si malý vnútorný vodopád a jazierko.

6. deň - Pred nami je asi najdlhší presun z celej našej cesty (5 hod) k archeologickému nálezisku Becan. V minulosti bolo jedným z hlavných miest regiónu Rio Bec. Štýl Rio Bec je charakterizovaný dlhými stavbami s útlymi vežami po oboch stranách a výraznými strešnými hrebeňmi. Becan je obklopený jamou, ktorá mohla znamenať oddelenie miesta určeného len pre elitu. Mesto Xpujil nás zasa uchváti ladnými, takmer vertikálnymi vežami.

7. deň - Presunieme sa k lagúne Bacalar, ktorá je známa i ako Lagúna 7-mich farieb. Okruh zakončíme v letovisku Tulum, ktoré sa nachádza na útese priamo nad azúrovým Karibským morom. V minulosti bývalo dôležitým mayským obchodným prístavom, duchovným a náboženským centrom. Ponúka očarujúci výhľad na druhú najväčšiu koralovú bariéru na svete. Presun do letoviska Cancún.

8. deň - Pobyt na pláži a relax po poznávacej časti.

9. deň - Pobyt na pláži a relax po poznávacej časti.

10. deň - Posledný deň transfer na letisko a odlet do Európy.

11. deň - Prílet do Európy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 6 x ubytovanie počas okruhu s raňajkami v 3* hoteloch, 3 x ubytovanie počas pobytu s all inclusive v 3* hoteloch. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: pobytová taxa v Mexiku 2 EUR / izba / noc (platí sa v každom hoteli na recepcii). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 980 EUR, prepitné miestnym sprievodcom a vodičom a cestovné poistenie. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -