Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko - po stopách MayovTermíny a ceny

Mexiko - po stopách Mayov

Úvod - 11-dňový letecký zájazd.

Perex - Mexiko, krajina mayských pamiatok, nádherných pláží, hudby, tanca a dobrého jedla. Pozrite sa s nami na najznámejšie archeologické náleziská, do národných parkov a prírodných rezervácií, spoznajte miestnu faunu a flóru, okúpte sa v čistých vodách cenotov a v studených vodách miestnych vodopádov a po celej ceste si oddýchnite na nádherných plážach, miestnych letovísk.

Ubytovanie - 3*/4* hotely.

Stravovanie - Raňajky, all inclusive.

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Európy do Mexika. prílet do letoviska Cancun, ubytovanie.

2. deň - Ráno po raňajkách sa vydáme smerom k lagúne Bacalar. Miestni o nej tvrdia, že je to “lagúna 7 farieb”, pretože v závislosti hĺbky vody, mení svoju farbou od tyrkysovo modrej až po tmavo zelenú farbu. Lagúnu si pozrieme počas plavby loďkou.

3. deň - Ráno odchod z hotela do kúzelného archeologického náleziska Calakmul. Cestou skvelé raňajky v miestnej reštaurácii. Toto archeologické nálezisko je najvýznamnejšie z celej Rio Béckej skupiny miest. Jedná sa o jedno z najväčších archeologických miest v celej Strednej Amerike. Samotné mesto sa rozprestieralo na viac ako 70 km² a archeológovia v ňom identifikovali viac ako 7000 budov, čo je omnoho viac ako v ktoromkoľvek inom mayskom meste. Tomuto komplexu dominuje Gran Pyramide, ktorej základná doska dosahuje po obvode 2,5 hektára čo je najviac v celom mayskom svete. V Calakmule žilo viac ako 200 000 obyvateľov, slúžil ako hlavné náboženské a správne stredisko celého historického regiónu Petén. Väčšina objektov je ešte zasýpaná tonami hliny a džungľou a my budeme mať jedinečnú možnosť toto nádherné nálezisko spoznať. Noc v hoteli v meste Palenque.

4. deň - Palenque je považované za najkrajšie mayské mesto klasického obdobia. Nález zachovalej hrobky kráľa Pakala, v krypte pod "Chrámom nápisov" v šesťdesiatych rokoch minulého storočia, urobil z Palenque kultové miesto. Na úpätí hôr a obklopené bujnou džungľou vytvára toto miesto atmosféru tajomna. Medzi ďalšie významné stavby patrí Chrám slnka, Chrám kríža či Kráľovský palác. Cestou do srdca druhej, nami navštívenej a to mayskej civilizácie sa zastavíme na vodopádoch Agua Azul a Misol-Ha. Kaskádovité vodopády Agua Azul sú zvláštne tým, že sa počas dňa vplyvom vysokého stupňa vápenatosti vody, mení farba vody z tyrkysovo modrej až po tmavomodro zelenú farbu. Zvláštnosťou vodopádov Misol-Ha je, že v útrobách vodopádu sa nachádza vstup do jaskyne, v ktorej sa nachádza ďalší menší vodopád.

5. deň - Edzná bolo kedysi obrovské mesto postavené na obchodnej trase spájajúcej vysočiny s pobrežnými mestskými štátmi. Najdôležitejšími objektmi sú: Templo de los cinco pisos, Nohochná a Templo de los Mascarones. Západné pobrežie polostrova dopĺňa klenot medzi koloniálnymi mestami, Campeche. Campeche je jedno z najvýznamnejších španielskych miest v Mexiku. Odtiaľ sa plavili lode do Španielska naplnené drahocennými surovinami ako zlato, striebro, jadeit, kakao, vďaka čomu sa stalo vďačným terčom pirátov. Po opakovanom spustošení mesta začali stavať Španieli dômyselný systém hradieb a bášt, ktoré mali tento prístav uchrániť pred pirátmi. Ubytovanie v hoteli v Campeche.

6. deň - Jedno z najdôležitejších miest tzv. klasického obdobia je Uxmal. Počas prehliadky tohto náleziska budeme môcť pozorovať konštrukciu pyramíd v tzv. Puuckom štýle, pre ktorý bolo typické, že sa dbalo na to ako objekt vyzerá navonok, ale na kultúru bývania vo vnútri sa nekládol veľký dôraz. Počas našej prehliadky uvidíme kúzelníkovu pyramídu, ktorá vďaka mayskému „storočiu“ bola dovedna 5x prestavaná. Potom sa pozrieme na Chrám mníšok, budeme pokračovať vystúpením na pyramídu Gran Pyramide a rozhodne nemôže chýbať výstup na kráľovský palác odkiaľ je krásny výhľad na celé archeologické nálezisko. Krásna a romantická Merida. Toto mesto od minulosti až do prítomnosti je kultúrnym, ekonomickým a spoločenským centrom celého spolkového štátu Yucatán. Počas koloniálnej epochy v nej našli svoj domov vlastníci sisalových plantáži. Vďaka čomu toto miesto malo čulé obchodné spojenie nie len s ostatnými časťami Mexika aj so samotnou Európou, pretože z neďalekého prístavu Sisal sa vyvážali sisalové laná do Európy. Počas večernej prehliadky navštívime dom zakladateľa Meridy Francisca Monteja, ktorý až do 80. Rokov minulého storočia patril jeho priamym potomkom. Potom sa pôjdeme pozrieť na miestnu katedrálu o ktorej sa traduje, že je to najstaršia katedrála na Americkom kontinente. Vďaka sisalovému boomu si Meridská smotánka postavila vlastné „ Champs –Elysées “ Paseo de Montejo, na ktorej sa do súčasnosti nachádzajú rezidenčné vily.

7. deň - Začneme jedným zo siedmich novodobých divov sveta, mystickou Chichen Itza. Návšteva potrvá približne 2 hodiny. Spoznáme Kukulkanov chrám, na ktorom počas jarnej a jesennej rovnodennosti je možné pozorovať prírodný fenomén, zostup opereného hada, neskôr si pozrieme a vysvetlíme princíp rituálnej hry Pelota a taktiež sa pozrieme na Chrám Bojovníkov. V minulosti toto archeologické nálezisko bolo veľkým kráľovským mestom, z tohto dôvodu nemôže chýbať ani návšteva Chrámu Mníšek. Ďalšou zastávkou bude návšteva cenotu, v ktorom je možné plávať. Pre Máyov boli cenoty posvätným miestom, pretože verili že je to vstup do podsvetia. Jedným z hlavných produktov krajiny je tequila a aj z tohto dôvodu zakončíme naše dobrodružstvo práve návštevou fabriky na výrobu tohto nápoja tradičnou cestou. Vo fabrike budeme môcť pozorovať proces vzniku tequily od zasadenia rastliny až po finálnu degustáciu rôznych typov. Playa del Carmen.

8. deň - Pobyt na pláži a relax po poznávacej časti.

9. deň - Pobyt na pláži a relax po poznávacej časti.

10. deň - Posledný deň transfer na letisko a odlet do Viedne.

11. deň - Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 6 x ubytovanie počas okruhu s raňajkami v 3* hoteloch, 3 x ubytovanie počas pobytu s all inclusive v 4* hoteli. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Pobytovú taxu v Mexiku 2 €/izba/noc (platí sa v každom hoteli na recepcii). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné miestnym sprievodcom a vodičom. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -