Vyhľadávanie zájazdu

Mexiko - to najlepšie z YucatánuTermíny a ceny

Mexiko - to najlepšie z Yucatánu

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - CANCÚN: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet a prílet do Cancúnu, uvítanie delegátom na letisku a 60 minútový transfer do hotela v centre Playa del Carmen.

deň 2 - PLAYA DEL CARMEN - CHICHÉN ITZÁ - SAAMAL - MÉRIDA: Po raňajkách odchod do Chichén Itzá a návšteva najslávnejšieho chrámového komplexu na severnom Yucatáne - Chichén Itzá. Jeho najznámejšia stavba bola taktiež vybraná medzi 7 novodobých divov sveta a je zaradená na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a je to Kukulkánov chrám, zvaný tiež El Castillo s presláveným svetelným hadom, ktorý sa zobrazuje dvakrát v roku pri rovnodennosti, ďalej budete obdivovať Palác bojovníka, Caracol čiže mayské observatórium, najväčšie ihrisko na mayskú loptovú hru pelotu, ktoré kedy bolo nájdené či posvätnú cenote - studňu, ktorá bola svedkom ľudských obetí. Po prehliadke krátky prejazd do štýlovej koloniálnej haciendy Selva Maya a kúpania v krásnom cenote Saamal s možnosťou obeda. Nasleduje prejazd do Meridy, ubytovanie v 3* v centre mesta. Prehliadka centra Méridy, návšteva pamätihodností z koloniálneho obdobia v okolí námestia Plaza Mayor: San Ildefonso druhá najstaršia katedrála na americkom kontinente, ďalej palác, ktorý si nechal vybudovať conquistador Francisco F. Montejo a Guvernérsky palác. Večera v štýlovej reštaurácii a potom návšteva večernej Plaza Mayor, nocľah.

deň 3 - MÉRIDA - UXMAL - CAMPECHE: Raňajky. Prejazd do Uxmal a prehliadka archeologického náleziska, jedného z najvýznamnejších stredísk mayskej civilizácie s mnohými zaujímavými budovami: Chrám kúzelníka (ktorý v sebe ukrýva ďalších päť predchádzajúcich etáp stavby), Kráľovský palác a kláštor mníšok, ktorý je považovaný za najdokonalejšiu budovu vyniká ozdobnými prvkami na fasáde a mnohými maskami boha dažďa Chaca. Z vrcholu Veľkej deväťstupňovej pyramídy je dych berúci výhľad na celé kráľovstvo. Po prehliadke Uxmal návšteva „Choco Story“ múzea a tropická záhrada s históriou pestovania a ukážkou výroby a ochutnávkou čokolády – tradičného mayského nápoja. Nasleduje prejazd do Campeche, ubytovanie v hoteli 3/4* a potom prechádzka historickým centrom mesta, ktoré je zaradené na zozname UNESCO a patrí medzi najmalebnejšie koloniálne mestá v Mexiku.

deň 4 - CAMPECHE - PALENQUE: Raňajky. Nasleduje transfer do Palenque, ktoré mnohí pokladajú za najkrajšie a tiež najzáhadnejšie miesto Strednej Ameriky a za architektonický vrchol mayskej civilizácie. Popoludní prehliadka Palenque, ktoré je na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a leží na zvlnených kopcoch pohoria Altos de Chiapas. Uprostred smaragdovo zeleného tropického lesa sa zachovalo veľké množstvo chrámov, palácov a pyramíd aj ihrisko na loptovú hru. Kráľovstvo dosiahlo svoj vrchol v 7. storočí nášho letopočtu za vlády kráľa Pacala. Najvýznamnejšími stavbami sú Chrám nápisov so zachovalou hrobkou kráľa Pacala, Chrám slnka, El Palacio, Chrám kríža a Templo del Conde. Nenechajte si ujsť výstup na vrchol Chrámu Listového kríža z ktorého je krásny výhľad na celé kráľovstvo.

deň 5 - PALENQUE - BECÁN - CHICANNA - CHETUMAL: Po raňajkách transfer do mayského kráľovstva v Becán, ktorý sa nachádza v strede južného Yucatanu v džungli v oblasti zvanej Rio Bec. Tu budete obdivovať majestátne chrámy a pyramídy tohto kedysi mocného kráľovstva, na takmer všetky chrámy a paláce sa dá ešte vystúpiť. V prípade uzavretia Becán navštívite Chicanná, ktoré v preklade z mayčiny znamená „Dom s hadími ústami“, toto kráľovstvo je postavené v štýle Chenes, ktorý je charakteristický umiestnením zoomorfných motívov – priečelie palácov je zobrazované napr. v podobe otvoreného chrbta boha zeme alebo hada. prejazd do Chetumal.

deň 6 - CHETUMAL – TULUM – PLAYA DEL CARMEN: Raňajky. Prejazd k lagúne Bacalar a krátka zastávka s možnosťou kúpania v "jazere siedmich farieb" s azúrovo modrou vodou. Pokračovanie do Tulum, prehliadka krásneho veľmi zaujímavého archeologického náleziska z neskoro klasického mayského obdobia. Chrámy boli postavené blízko seba s výhľadom na karibské more a patria medzi najviac fotografované miesta v Mexiku. Prejazd do Playa del Carmen do hotela all inclusive Reef Playacar **** na predĺžený pobyt pobyt pri mori.

deň 7 - POBYT PRI MORI: Pobyt pri mori s programom All inclusive - s raňajkami, obedom a večerou formou bufetových stolov a neobmedzenou konzumáciou nealkoholických aj alkoholických nápojov počas dňa. Voľno na kúpanie, opaľovanie, vodné športy či šnorchlovanie s pozorovaním koralov. Milovníci vodných radovánok by si nemali nechať ujsť návštevu prírodnej rezervácie Xel-Há či Xcaret s možnosťou plávania s delfínmi.

deň 11 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Doobeda voľno na kúpanie, opaľovanie či posledné nákupy suvenírov. Popoludní transfer na letisko v Cancúne a odlet späť do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -