Vyhľadávanie zájazdu

Miláno - Portofino - Cinque TerreTermíny a ceny

Miláno - Portofino - Cinque Terre

Úvod
6 - dňový letecký zájazd

Perex
Nechajte sa zlákať na taliansky kokteil, ktorý začne v Miláne v samotnom srdci mesta, kde stojí veľkolepá katedrála na Piazza Duomo. Očarí vás aj freska Poslednej večere od Leondarda da Vinci, či slávna opera La Scala. Turín prekvitá pre barokové paláce, kostoly, arkády, múzeá a historické kaviarne, Janov pre morské akvárium a pirátsku loď, a pastvou pre oči je krásne Ligúrske pobrežie s čarovnými mestečkami Camogli a Portofino, či farebnými dedinkami Cinque Terre.

Ubytovanie
5 x v hoteli 3*

Stravovanie
5 x raňajky

Doprava
Letecká

1. deň
Odchod z Bratislavy do Viedne, odlet do Milána, transfer do hotela. Prechádzka mestom: Katedrála na Piazza Duomo, ktorej strecha ponúka možnosť pokochať sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy, známa Galéria Viktora Emanuela, kráľovský palác, Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Regione, mestská radnica, najväčšie a najslávnejšie divadlo La Scala, ktoré bolo založené z vôle vládkyne Márie Terézie, po zbúraní vojvodského divadla v roku 1776. Súčasťou budovy je i Divadelné múzeum malieb, sôch a kostýmov, viažúcich sa k histórii divadla. Skutoční fajnšmekri si pri návšteve Milána určite nenechajú ujsť návštevu kostola Santa Maria delle Grazie, kde možno obdivovať fresku s názvom Posledná večera od svetoznámeho umelca Leonarda da Vinci (fakultatívne), pochádzajúcu z konca 15. stor. Návrat na ubytovanie.

2. deň
Raňajky. Odchod do Turína, po ceste návšteva pompézneho kráľovského loveckého zámku z 18.stor. Stupinigi.(UNESCO) s bohatou kolekciou obrazov, dobového nábytku a tapisérií. Po príchode do Turína, prezývaného talianskym Parížom, prehliadka mesta. K turínskym hlavným atrakciám patria barokové paláce (Palazzo Madama, Palazzo Reale) a kostoly, medzi ktorými vyniká katedrála sv. Jána Krstiteľa (Duomo di Torino), v ktorom je uložené slávne Turínske plátno (vystavená je len replika), rozsiahle arkády, historické kaviarne a múzeá. Symbolom mesta je 167 m vysoká veža Mole Antonelliana, v ktorej interiéri sídli originálne Múzeum filmu. Ďalším významným turínskym múzeom je Museo Egizio - jeho archeologické zbierky sú považované za druhé najcennejšie hneď po múzeu v Káhire. Milovníci techniky si určite nenechajú ujsť návštevu Múzea automobilov a snáď nám zostane čas aj na ochutnanie miestnej kávovej špeciality bicerin v niektorej z historických kaviarní na námestí Piazza San Carlo. Odchod na ubytovanie.

3. deň
Raňajky. Presun do Janova, krásneho prístavného mesta (rodiska Krištofa Kolumba) s mnohými historickými pamiatkami: Perlou je určite katedrála San Lorenzo z 12 stor., nemenej zaujímavé sú Piazza della Vittoria s impozantným víťazným oblúkom, Piazza de Ferrari, divadlo Teatro Carlo Felice, Piazza Dante s rodným domom Krištofa Kolumba, kráľovský Palazzo Reale. Nevynecháme ani Starý prístav, ktorý je plný atrakcií a každý si tu príde na svoje. Najznámejšie je určite morské akvárium (druhé najväčšie v Európe), ale za pozornosť stoji aj zaujímavé Múzeum navigácie - z ktorého uvidíme celý prístav, kde kotví aj impozantná replika pirátskej lode zo 17. storočia. Odchod na ubytovanie.

4. deň
Raňajky. Odchod do romantického prímorského mestečka Camogli, pre ktoré sú typické farebné domy na terasách, pomaľované pestrými farbami. Plavba loďou pozdĺž divokého pobrežia Portofínskeho mysu k románskemu kláštoru San Fruttuoso z 8. stor. odrezaného od sveta. Pokračovanie loďou do malebného Portofina, ktoré je obľúbeným miestom fotografov a talianskej smotánky. Na záver sa zastavíme v známom letovisku Santa Margherita di Ligura s krásnou promenádou. Návrat na ubytovanie.

5. deň
Raňajky. Dnes sa presunieme na krásne ligúrske pobrežie. Deň strávime v chránenej divokej oblasti CinqueTerre (UNESCO), s päticou dediniek, ktoré boli až donedávna takmer neprístupné po súši a skoro neznáme pre turistov. Z mesta La Spezia absolvujeme plavbu výletnou loďou so zastávkami v pobrežných dedinkách Vernazza a Manarola. Odchod na ubytovanie.

6. deň
Raňajky: Presun na letisko do Milána/Florencie, odlet do Viedne, následne transfer do Batislavy.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane leteckých a servisných poplatkov Viedeň - Miláno, Florencia/Bologna - Viedeň. Transfer Bratislava - Viedeň - Bratislava. Miestnu dopravu počas výletov. 5 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. 2 x plavbu loďou. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -