Vyhľadávanie zájazdu

Miláno s výletom k jazeru Lago MaggioreTermíny a ceny

Miláno s výletom k jazeru Lago Maggiore

Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Poznávacím znamením Milána boli odjakživa impozantná katedrála na Piazza Duomo, slávne divadlo La Scala, či elegantné nákupné centrum Viktora Emanuela. Nedávno k nim pribudla aj supermoderná štvrť Porta Nuova s mrakodrapmi, ktoré patria k najkrajším na svete. Neďaleké Lago Maggiore zas ohúri krásnou prírodou so subtropickou vegetáciou a magickým ostrovom Isola Bella.

Ubytovanie - 3 x v hoteli 3*.

Stravovanie - 3 x raňajky.

Doprava - Letecká, autokarová počas výletu.

1. deň - Odchod z Bratislavy do Viedne, odlet do Milána, transfer do centra, prehliadka mesta. Pozrieme si napr. impozantnú Katedrálu na Piazza Duomo, ktorej strecha ponúka možnosť pokochať sa pohľadom na mesto z vtáčej perspektívy, kráľovský palác, Palazzo dei Giureconsulti, Palazzo della Regione, mestskú radnicu, či najväčšie a najslávnejšie divadlo La Scala, ktoré bolo založené z vôle vládkyne Márie Terézie po zbúraní vojvodského divadla v roku 1776. Súčasťou budovy je i Divadelné múzeum malieb, sôch a kostýmov, viažucich sa k histórii divadla. Milovníci umenia budú môcť navštíviť obrazáreň Pinacoteca di Brera. Ubytovanie.  

2. deň - Raňajky. Deň začneme návštevou kostola Santa Maria delle Grazie, kde možno obdivovať fresku s názvom Posledná večera od svetoznámeho umelca Leonarda da Vinci (fakultatívne), pochádzajúcu z konca 15. storočia.  Presun do „mesta budúcnosti!“, ako je označovaná supermoderná milánska štvrť Porta Nuova s mrakodrapmi Unicredit Tower (najvyšší v Taliansku) alebo Vertical Forrest, patriaci k najkrajším mrakodrapom sveta. Zvyšok dňa voľno na nákupy či posedenie pri výbornej talianskej káve. Návrat na ubytovanie.  

3. deň - Raňajky. Odchod na výlet k druhému najväčšiemu talianskemu jazeru Lago Maggiore, kde sa môžeme kochať krásnou prírodou so subtropickou vegetáciou, ako aj výhľadmi na zasnežené vrcholky Álp. Skutočným klenotom oblasti sú Boromejské ostrovy s botanickými záhradami a elegantnými palácmi. Najmagickejším ostrovom je Isola Bella (Krásny ostrov), ktorého terasovitá baroková záhrada je majstrovským dielom talianskej záhradnej architektúry. Plavba po jazere (fakultatívne). Deň zakončíme ochutnávkou vína, Návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky, transfer na letisko, odlet do Viedne a následne transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa -  Leteckú dopravu Viedeň –  Miláno - Viedeň, transfer Bratislava – Viedeň– Bratislava, servisné poplatky, transfer letisko – hotel – letisko, výlet k jazeru Lago Maggiore, 3 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, ochutnávku vína,  sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, vstupy,pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -