Vyhľadávanie zájazdu

Na Severný pól opäť s BUBOTermíny a ceny

Na Severný pól opäť s BUBO

Až do ukončenia ruskej agresie na Ukrajine nepredáva a nebude predávať zájazdy do Ruska. Celý ďalší text je v znení spred 24. februára 2022. Cesta okolo sveta je jednoduchšia ako cesta na severný pól. vám opäť vďaka svojim skúsenostiam umožňuje zúčastniť sa na exkluzívnej ceste, ktorú ročne absolvuje len zopár ľudí z celého sveta. Ľadoborec, ktorý nás dostane na vrchol zemegule, kde si skočíme do ľadovej vody. Fantastické safari, ktoré sprevádza plavbu a kulinárske hody na palube. Severný pól je cool!

deň 1 - 1 -

Odlet 10:20 a prílet do OSLO 12:50 (priamy let), hlavného mesta Nórska. Ulica Karla Johana - hlavná tepna mesta, ktorá je pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Kráľovský palác Slottet, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge a stredoveká pevnosť Akershus. Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Pre záujemcov večera v prvej dvojmichelinovskej reštaurácii v Škandinávii alebo inej špičkovej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

deň 2 - 2 -

Oslo nie je pre Slovákov mesto, ktoré bežne opúšťajú s pocitom, že letia za svetlejšou nocou a treba sa priobliecť. Presne ten pocit zažijete aj vy. Košele s krátkymi rukávmi smerujú na spodok kufra a po štyroch hodinách letu pristávame tesne pod osemdesiatou rovnobežkou. Odtiaľto je už na severný pól bližšie ako do Oslo. A je to cítiť. Je polnoc, slnko vysoko nad horizontom. Fascinujúci pohľad z lietadla vystriedali značky s výstrahou Pozor! Ľadové medvede! Longyearbyen - hlavné mesto Špicbergov, najsevernejšia osada na svete s viac než 1000 obyvateľmi (má 2144). Osada na koloch na permafroste, jediné miesto v Nórsku, kde sa pri vstupe do domu vyzúva (dostanete teplé papuče). V okolí osady žije 3000 často hladných ľadových medveďov, preto sa neodporúča opúšťať mesto bez pušky. Nech vás neprekvapí nápis v obchode: Všetky ľadové medvede v tomto obchode sú už mŕtve. Prosím, odložte si zbraň u našich zamestnancov. Nesmiete tu chovať mačky, ulice tu nemajú čísla a zomrieť tu je nelegálne.

deň 3 - 3 -

Celodenná túra s miestnym sprievodcom na ľadovec a do špicberských hôr. Cestou si vysvetlíme, ako tu Nóri žijú a čím tento kus planéty fascinuje. Podvečer máme čas preskúmať zákutia Longyearbyenu a večer vám rezervujeme stôl v najsevernejšej gurmánskej reštaurácii na svete. Z nášho hotela v centre Longyearbyenu sem vedie asi polhodinová prechádzka arktickou prírodou, prichádzame presne na hranicu zóny bezpečnej pred ľadovými medveďmi. Treščie líčka, k nim švédske víno (vo vínnej pivnici majú viac než 20 000 fliaš a vyberieme si také, čo inde nedostanete), veľký zážitok.

deň 4 - 4 -

Nalodenie, uvítací drink. Na to, že ide o expedičnú loď, je komfort výnimočný a kajuty priestranné. Naše kajuty sú štandardné, s dvoma pohodlnými posteľami, písacím stolom, skriňami, dostatočným úložným priestorom a všetky CK kajuty sú aj v roku 2014 vybavené oknom. Nejde o vnútorné kajuty, ale o vonkajšie a keďže počas plavby bude svetlo Vy môžete priamo z kajuty pozorovať tu krásu okolo seba. Každá naša kajuta má sprchu. Jedáleň je veľká a na expedičnú loď luxusná. Podávajú sa medzinárodné jedlá, inšpirované francúzskou, talianskou a ruskou kuchyňou. Počas plavby Vás obslúžia aj na palube a v bare je široký výber nápojov, ako sa na ruskú loď patrí. Kedysi sme ponúkali ľadoborec Yamal, no ten sme teraz vymenili za tú najlepšiu loď sveta za ľadoborec 50 let Pobedy. Naša loď je najväčším a najdokonalejším arktickým atómovým ľadoborcom na svete s dvoma motormi s neuveriteľným výkonom chladenými morskou studenou vodou. Počas plavby Váš sprievodca vybaví exkurziu v strojovni. Čakáme na príliv, lebo lode dokážu z Murmanska vyplávať, iba ak je hladina vo fjorde vysoká . Kocháme sa loďou, prvé dotyky, prehliadka lode. Prvý obed na lodi, ktorý nám ukáže ako luxusne si tu budeme žiť. Môžete mať rôzne druhy servisu, my máme ten najlepší. Bufetový stôl, ale aj servírované jedlá a každý deň možnosť vybrať si z viacerých exkluzívnych menu. Práve sa plavíme sa okolo polostrova Koľa. Pozemnú časť exotickej expedície vystriedala tá morská.

deň 5 - 5 -

GRÓNSKE MORE: rýchlosťou 21 uzlov vyrážame na sever. Presný plán plavby závisí od počasia a neskôr ľadu. Pozorovanie vtákov, veľrýb. Zoznámime sa s loďou, so záchrannými člnmi, predstavenie posádky na čele s kapitánom. Dmitrij Lobusov CK veľmi dobre pozná. Vrcholom dňa bude prehliadka strojovne a absolvujeme cvičenia s vrtuľníkom. Loď má dvojitý oceľový trup a pod ľad pred sebou vháňa horúcu vodu. Mobilný signál sa dnes stratí a ostane nám iba lodný satelitný telefón. Prednášky, ktoré simultánne prekladá Váš slovenský sprievodca. Plávanie v bazéne alebo sauna? Všetko už v cene.

deň 6 - 6 -

More sa uzavrie a náš ľadoborec sa cez masívne ľady doslova prehrýza. 75000 konských síl robí divy. Už len pri pozorovaní lode naskakujú zimomriavky a čo tak dať si ešte vrtuľník? Toto je exkluzívny extrakt dobrodružstva. Je veľmi pravdepodobné, že vrtuľník vyskúšame už počas týchto dní. Jeden let máme všetci v cene. Vrtuľník odštartuje priamo z lode a vzlietneme a pod sebou nedozerný ľad, nikde ani živej duše a na bielom podklade sa vyníma naša červená loď. Nádherné fotografie. Až teraz si uvedomíte, ako sme ďaleko od akejkoľvek civilizácie. Obrad otvárania severu. Kapitán dostáva kľúče od Neptuna a my pohár šampanského. Cesta je voľná.

deň 7 - 7 -

Plavba a fakultatívne výlety a vylodenia.

deň 8 - 8 -

Plavba a fakultatívne výlety a vylodenia.

deň 9 - 9 -

SEVERNÝ PÓL: 90° 00 ’00’’a sme tu!!! Vyššie to už nejde. Pokúsime sa nájsť vhodný kusisko ľadu, na ktorý vystúpime a budeme piknikovať priamo na Severnom póle. Zabudnite na Everest, tu ste vyššie. Svet sa háda, či bol na Severnom póle prvý Američan Peary alebo až v roku 1926 nórsky polárnik Roald Amundsen, víťaz v pretekoch o dobytie Južného pólu. Vy sa však dozviete. že ani Amundsen na Severný pól svoju nohu nepoložil a pól iba preletel. Pred 28 rokmi tu stáli sir Edmund Hillary (prvý vystúpil na Mt. Everest) spoločne s Neilom Armstrongom (prvý stál na Mesiaci). Slnko tu vychádza a zapadá iba raz za rok. Koľko je vlastne hodín? V cene tohto zájazdu je aj cesta okolo sveta, či niekoľko ciest okolo sveta... tanečným krokom obehneme okolo zemegule v svetovom rekorde. Pod nami ľad hrubý 2-3 metre, teplota okolo nuly a nižšie vyše 4 km čistého mora. Naše zážitky nám už nikto nezoberie a tieto nepodliehajú devalvácii. Tancujeme tanec okolo sveta a tešíme sa ako deti. Skočíte do vody a pridáte sa k ostatným odvážnym klientom CK? Znie to bláznivo, ale naozaj sa to dá zvládnuť. Bezpečnosť je v CK prvoradá a my máme pre vás zopár rád. Na toto miesto sa nedostane hocikto a my patríme k tým zopár šťastlivcom, ktorým sa to podarilo.

deň 10 - 10 -

Z našich helikoptér si vychutnáte fantasticky neskutočné pohľady na scenériu tejto divočiny. Alebo sa vylodíme na našich expedičných Zodiakoch. Budeme sledovať, či neuvidíme ľadového medveďa, mrožov a vtáčie kolónie. V roku 2013 sme videli medveďov asi dva tucty. Je to úžasný zážitok a Vy spravíte nádherné fotografie. Balvany-gule nájdete iba tu. Rozprávanie o lekárovi Cookovi a polárnikovi a záletníkovi Nansenovi. Zvedavé medvede nám zatiaľ krásne pózujú.

deň 11 - 11 -

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

deň 12 - 12 -

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

deň 13 - 13 -

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

deň 14 - 14 -

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

deň 15 - 15 -

Plavba a fakultatívne vylodenia v zodiakoch a vrtuľníkom.

deň 16 - 16 -

Zážitkom je samotná plavba. Skúsení sprievodcovia a lektori nás zavedú do minulosti polárneho bádania a okrem vizuálneho zážitku si domov odnesieme aj vedomosti. Bude o čom rozprávať a možno sa práve tu vytvorí výnimočná partia a nové priateľstvá. Veď kto sa už na túto cestu vydá. Je v tom poriadna dávka svojhlavosti, recesie, túžby po výnimočnosti a originalite. Toto vyselektuje našu posádku! Dostávame sa do Grónskeho mora a lúčime sa so spolucestovateľmi. Patríte k malej skupinke ľudí, ktorí stáli na najsevernejšom bode našej planéty. Patrične to oslávime. Návrat do Longyearbyen a letíme domov. Už viete, kam chodia medvede spávať?

deň 17 - 17 -

Príchod domov.


Cena zahŕňa

letenky Viedeň-Oslo, Oslo-Kirkenes, Murmansk- Viedeň

doprava

hotely strednej triedy v Laponsku

kvalitný hotel v Murmansku

cestovanie ľadoborcom v kvalitných kajutách ( suite) Viac o ubytovaní - tu.

plnú penziu na ľadoborci s nealko nápojmi

sprievodcu v Laponsku 

vylodenia na breh a let vrtuľníkom

informačný materiál

prístavné poplatky

zapožičanie vodotesnej expedičnej obuvi a nepremokavej expedičnej bundy

poistenie nákladov na záchrannú akciu do 100 000 € (počas plavby)

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, víza, vreckové


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -