Vyhľadávanie zájazdu

Na trase Moskva - PetrohradTermíny a ceny

Na trase Moskva - Petrohrad

Úvod - 7-dňový letecký zájazd

Perex - Niekdajšie výkladné skrine komunizmu, dve najvýznamnejšie metropoly, mimoriadne hodnotné a atraktívne klenoty Ruska. Pokocháme sa pohľadom na prekrásny chrám Vasilija Blaženéno na Červenom námestí, obhliadneme si bohato zdobené moskovské stanice metra. V Petrohrade navštívime svetoznámu galériu Ermitáž. Čaká nás nezabudnuteľný týždeň!

Ubytovanie - 5x v hoteloch 3*/4* s raňajkami, 1x nocľah vo vlaku (bez raňajok)

Stravovanie - 5x raňajky

Poznámka -

Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. 

V termíne 10.05. - 16.05.2021 sa presun z Petrohradu do Moskvy realizuje nočných vlakom, v termínoch 17.07. - 23.07. a 12.09. - 18.09.2021 ranným rýchlovlakom.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer na letisko Viedeň a odlet do Petrohradu. Autobusová okružná prehliadka mesta (Mikulášsky chrám, Admiralita, Máriinské divadlo, Jusupov palác, Vasiljevsky ostrov a iné). Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Prehliadka Zimného paláca, bývalého sídla ruských cárov so svetoznámou galériou Ermitáž. Plavba loďou po kanáloch a ramenách rieky Nevy, odkiaľ sa naskytá neopakovateľný pohľad na paláce a väčšinu známych pamiatok. Po výstupe na pevnú zem pokračujeme na Nevský Prospekt (petrohradský ekvivalent parížskeho Champs Elysée), prehliadka Chrámu Vzkriesenia Krista, Alexandrijské divadlo, ulica architekta Rossiho, Kazaňská katedrála. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Presun autobusom do malebného mestečka Puškin, pôvodne Carskoje Selo, ktorého paláce a parky nechala vybudovať Alžbeta a Katarína Veľká. Prehliadka Paláca Kataríny I. s legendárnou Jantárovou izbou. Popoludní odchod do Petrodvorca, letnej rezidencie Petra Veľkého. Pozoruhodný palácový a parkový komplex z 18. a 19. storočia sa rozprestiera na útese nad Fínskym zálivom na ploche 800 ha s viac ako 170 fontánami, z trysiek ktorých prúdi 30 000 litrov vody za sekundu. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Po raňajkách návšteva Lavry Alexandra Nevského, ktorého súčasťou je aj Tichvinský cintorín, kde našli svoj posledný odpočinok aj významné osobnosti umeleckého a vedeckého života. Návšteva Katedrály sv. Izáka. Fakultatívne návšteva Jusupovho paláca, ktorý patrí k najkrajším šľachtickým palácom v meste a je známy predovšetkým tým, že tu v pivnici v roku 1916 zavraždili záhadného mystika Rasputina. Nočný presun lôžkovým vlakom do hlavného mesta Ruska, Moskvy (termín zájazdu 10.05. - 16.05.). V termínoch 17.07. - 23.07. a 12.09. - 18.09. ubytovanie v Petrohrade.

5. deň - V termíne 17.07. - 23.07. a 12.09. - 18.09. presun rýchlovlakom z Petrohradu do Moskvy. V termíne 10.05. - 16.05. príchod do Moskvy nočným vlakom. Po príchode autokarová okružná prehliadka ruskej metropoly cez najznámejšie a najzaujímavejšie miesta najväčšieho mesta v Rusku a Európe. Prejdeme sa peši najdrahšou ulicou v meste - Tverskajou, Boľšoj teatr - ruský "Biely dom", Park Víťazstva s fontánami a chrámami, Víťazný oblúk, Moskovská štátna univerzita, Kutuzovskij prospekt. Zastávka na najvyššom bode Moskvy, vyhliadke Vrabčie hory. Treťjakovská galéria - najväčšie ruské umelecké múzeum, ktoré vlastní najväčšiu zbierku ruského umenia a ikony z 12. - 17. storočia z územia celého Ruska. Ubytovanie.

6. deň - Po raňajkách si pozrieme monumentálnu Katedrálu Krista Spasiteľa, ktorá bola dokončená v r. 1883. Dal juzbúrať Stalin a pri príležitosti 850. výročia založenia Moskvy bola znovupostavená. Kremeľ – stavba zčervených pálených tehál, symbol sily, pevnosti, moci a nedobytnostiRuska, sídlo parlamentu a prezidenta. Za hradbami sa nachádzajú najdôležitejšiechrámy ruskej pravoslávnej cirkvi, vo vnútri nádherne vyzdobené ikonamisvätcov. Chrám Michaela Archanjela shrobkami cárskych rodín, Car Puška – najmierumilovnejšie delo na svete, takmer200-tonový zvon – Car Kolokol, budova Zbrojniceukrývajúca najväčšie poklady cárov (unikátne šperky, brúsené drahokamy, cárskekoče, odevy). Návrat na ubytovanie. Fakultatívne si pozrieme najkrajšie stanice metra,známe svojou výzdobou, najmä nástennými maľbami, mozaikami a ozdobnými lustrami.

7. deň - Raňajky. Pozrieme si Puškinov dom na starom Arbate a prejdeme si celý starý Arbat. Arbat pripomínašpanielsku „La Rambla“ v Barcelone. Transfer na letisko, odlet do Viednea transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa -

Termín: 10.05. - 16.05.2021

Leteckú dopravu z Viedne, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, dopravu vlakom z Petrohradu do Moskvy v lôžkovom vozni (v 4-miestnom kupé), mikrobus resp. autobus počas pobytu (podľa potreby), 5x ubytovanie v hoteloch 3*/4* s raňajkami, 1x nocľah vo vlaku bez raňajok, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vstupy do Kremľa  (chrám a zbrojnica), Cárskeho Sela a Petrodvorca (palác a park), vízové poplatky 75 EUR.


Termín: 17.07. - 23.07., 12.09. - 18.09.2021

Leteckú dopravu z Viedne, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, dopravu rýchlovlakom z Petrohradu do Moskvy, mikrobus resp. autobus počas pobytu (podľa potreby), 6x ubytovanie v hoteloch 3*/4* s raňajkami, miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR, vstupy do Kremľa  (chrám a zbrojnica), Cárskeho Sela a Petrodvorca (palác a park), vízové poplatky 75 EUR.

Celková cena nezahŕňa - Poplatok za expresné vybavenie víz 130 EUR, doplatok za 1/1 izbu 180 EUR (10.05. - 16.05.), 240 EUR (17.07. - 23.07.), 210 EUR (12.09. - 18.09.) za prehliadku Ermitáže 22 EUR,ostatné vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -