Vyhľadávanie zájazdu

Najkrajšie mestá antického Grécka s pobytom pri moriTermíny a ceny

Najkrajšie mestá antického Grécka s pobytom pri mori

Úvod
8- dňový letecký zájazd.

Ubytovanie
3*/4* hoteloch

Stravovanie
Polpenzia.

Poznámka
Zmena programu vyhradená.

Doprava
Letecká.

1. deň
Z Bratislavy odletíme do Atén a ubytujeme sa. Prehliadka mesta- prechádzka štvrťou Plaka, kde sú ruiny rímskej agory,  veže Vetrov či ruiny Hadriánovej knižnice. Zástavka pred budovou parlamentu, bývalého kráľovského paláca a štadióna Kalimarmaro, ktorý bol miestom konania prvých novodobých Olympijských hier.

2. deň
Pokračujeme prehliadkou AkropolyAkropolského múzea. Presunieme sa do antického mesta Delphi.

3. deň
Prehliadka mesta Delphi na upätí hory Parnas, ktoré patrilo k najposvätnejším miestam antického Grécka. Tu sa schádzali mocní vládcovia aj chudobní pútnici zo všetkých kútov krajiny, aby sa vo veštiarni opýtali kňažky Pýthie na radu. Prehliadneme si múzeum, v ktorom nájdeme aj ostatky Apollónovho chrámu, mramorové sochy, stĺpy s nádhernými hlavami alebo obetné dary, akými bol napríklad býk zo striebra a zlata v životnej veľkosti a pod. Presunieme sa na polostrov Peloponéz cez Antirrio a Rio a ubytujeme sa v oblasti Olympie.

4. deň
Dnešný deň začneme prehliadkou rodiska Olympijských hier - Olympie. V minulosti to bolo jedno z najposvätnejších miest, kde sa nachádzala aj slávna socha boha Dia Olympského, vyhlásená za štvrtý div sveta. Počas prehliadky navštívime, štadión, kde sa dodnes zapaľuje olympijský oheň, pozostatky chrámu boha Dia a bohyne Héry, archeologické múzeum. Presunieme sa do starogréckeho mesta Mykény, ktoré bolo jedným z hlavných stredísk gréckej civilizácie a úzko súvisí s Trójskou vojnou. Krátka prehliadka historických artefaktov (Levia brána, kráľovské hrobky, kráľovský palác). Pokračujeme do mestečka Nafplio, ktoré sa stalo prvým hlavným mestom v modernej histórii Grécka. Čaká nás: prvý parlament, prvé gymnázium, vojenské a námorné múzeum, hrad Plamidi, väznica Bourzi. Ubytovanie a večera v oblasti Nafplio.

5. deň
Výlet do jedného z najbohatších a najkrajších archeologických nálezísk v Európe – Epidavros. Prehliadneme si staroveké divadlo, postavené v 4. st. pred n. l., ktoré sa dodnes využíva, ako aj pozostatky chrámu zasväteného bohovi lekárstva Asklépiovi. Presúvame sa späť do Nafplia alebo do Atén cez Korintský prieplav.

6. deň
Oddych a relax na pláži v oblasti Nafplia alebo na Aténskej riviére.

7. deň
Oddych a relax na pláži v oblasti Nafplia alebo na Aténskej riviére.

8. deň
Podľa letových časov odletíme z Atén do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu na trase Bratislava - Atény -Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, miestne autokarové transfery podľa programu, 7x ubytovanie v 3*/4* hoteli s polpenziou, sprievodcu CK SATUR. Servisné poplatky.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za 1-lôžkovú izbu. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -