Vyhľadávanie zájazdu

Najkrajšie miesta východného pobrežiaTermíny a ceny

Najkrajšie miesta východného pobrežia

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Sydney.

deň 2 - NA CESTE: Let na trase s medzipristátím v Ázii.

deň 3 - PRÍLET DO SYDNEY: Po prílete do Sydney krátka orientačná prehliadka mesta s vyhliadkou na budovu Opery a prístavný most, ubytovanie, voľný program na dorovnanie časového posunu. Nocľah v Sydney.

deň 4 - SYDNEY: Pešia prehliadka mesta, pri ktorej navštívime štvrť Circular Quay s budovou Opery, most Harbour Bridge, štvrť The Rocks, vyhliadkovú vežu AMP Tower, Hyde Park či katedrálu Svätej Márie. Prevezieme sa prípadne loďou po zálive (fakultatívne). Nocľah v Sydney.

deň 5 - CANBERRA: Výlet do Canberra, metropole Austrálie. Prehliadka zahŕňa väčšinu atrakcií na oboch brehoch jazera Lake Burley Griffin vrátane originálnej budovy parlamentu. Večer návrat do Sydney. Nocľah.

deň 6 - NP BLUE MOUNTAINS: Výlet do Blue Mountains. Najskôr zastavíme v parku divokých zvierat Featherdale Wildlife Park, kde uvidíte na vlastné oči klokana, koalu, ježuru či pštrosa emu. V Blue Mountains navštívime vyhliadku na skalnom útvare Tri sestry a urobíme si prechádzku eukalyptovým lesom. Späť sa zvezieme najstrmšou železnicou sveta.

deň 7 - SYDNEY - GOLD COAST: Transfer na letisko, prelet do prímorského raja Gold Coast severne od Sydney a transfer do hotela. Voľno na plážach Surfers Paradise. Nocľah.

deň 8 - GOLD COAST: Voľno na nekonečných plážach Gold Coast alebo výlet do dažďového pralesa Národného parku Lamington s nádhernými výhľadmi. Nocľah na Gold Coast.

deň 9 - BRISBANE - HERVEY BAY: Presun cez Sunshine Coast do Hervey Bay - východiskového bodu pre návštevu ostrova Fraser Island. Cestou prehliadka Brisbane, centra štátu Queensland.

deň 10 - FRASER ISLAND: Výlet na najväčší piesočnatý ostrov sveta Fraser Island či voľno na pláži. Ostrov a Národný park Great Sandy je známy neskutočne širokou plážou a piesočnými dunami. Nechýbajú ani číre sladkovodné jazierka alebo dažďový prales. Nocľah.

deň 11 - ROCKHAMPTON: Presun do Rockhampton, prekročenie obratníka Kozorožca. Nocľah.

deň 12 - AIRLIE BEACH: Presun do Airlie Beach, východiskového bodu pre návštevu rezervácie Whitsundays. Ubytovanie, voľno na pláži. Nocľah.

deň 13 - NP WHITSUNDAY ISLAND: Celodenný výlet do Národného parku na ostrovoch Whitsunday. Ostrovy ponúkajú široké možnosti vodných radovánok - potápanie, šnorchlovanie, kúpanie a romantické prechádzky. Nocľah.

deň 14 - TOWNSVILLE - CAIRNS: Cesta cez Townsville s možnosťou návštevy akvária, v ktorom sa dozvieme všetko o živote na Bariérovom útese. Popoludní cesta do Cairns. Nocľah.

deň 15 - CAIRNS: Voľno na plážach tropického severu alebo fakultatívny výlet loďou so skleneným dnom pre pozorovanie podmorského života Veľkého bariérového útesu – najväčšieho koralového útesu planéty. Možnosť potápania či šnorchlovania. Fakultatívne tiež možnosť letu vrtuľníkom nad útesom. Nocľah.

deň 16 - CAIRNS: Voľno na plážach tropického severu alebo celodenný výlet do neďalekej Kuranda, ktorá sa nachádza uprostred dažďového pralesa. Jazda železnicou okolo vodopádov a najdlhšou lanovkou na svete nad dažďovým pralesom bude zakončená v miestnom kultúrnom centre vystúpením domorodej skupiny piesní a tancov. Môžete si tiež vyskúšať hod bumerangom alebo hru na domorodý nástroj didgeridoo. Nocľah v Cairns.

deň 17 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko a odlet z Cairns s medzipristátím v Ázii.

deň 18 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -