Vyhľadávanie zájazdu

Najpôsobivejšie adventné trhy v RakúskuTermíny a ceny

Najpôsobivejšie adventné trhy v Rakúsku

Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex -

Prekrásne adventné trhy s úžasnou atmosférou v mestečkách Gmunden, Strobl, St. Gilgen, St. Wolfgang, Wels. Hlavné mesto Vianoc – mestečko Steyr s Vianočným múzeom, vianočným poštovým úradom a mechanickým Betlehemom. Adventný kalendár a zbierka Betlehemov v Steinbach an der Steyr. Pútnické miesto Mariazell, vianočný trh v hlavnom meste.

 

Ubytovanie - 2*/3* penzióne/hoteli

Stravovanie - Raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň -

Odchod zo Slovenska do oblasti Salzkammergut v ranných hodinách. Zastávka v meste Gmunden pri známej porcelánovej zvonkohre. Návšteva adventných trhov pri zámockom hoteli Orth. Pokračovanie do mesta Bad Ischl. Krátka prehliadka mesta a návšteva cisárskej vily. Presun k jazeru Wolfgangsee a návšteva adventných trhov v StrobliSt. Gilgene. Zo St. Gilgenu plavba loďou po jazere okolo laterny a sviece, umiestnených na hladine jazera k najkrajším rakúskym vianočným trhom v St. Wolfgangu. Vychutnáme si atmosféru a ochutnáme miestne špeciality. Presunieme sa do mestečka Wels, prejdeme sa krásne vysvieteným centrom a na trhoch ochutnáme ešte posledný punč. Ubytovanie.

 

2. deň -

Po raňajkách presun do hlavného mesta Vianoc – do Steyeru. Prehliadka mesta, návšteva Vianočného múzea s vláčikom a ozdobami pani Elfride Kreuzberger, ktorá počas svojho života nazbierala vyše 14 tisíc kusov. Popoludní si prezrieme kostolík Christkindlkirche s Vianočným poštovým úradom a mechanickým Betlehemom. Historickým vláčikom sa odvezieme do dedinky Steinbach an der Steyr, kde si prehliadneme zbierku Betlehemov a otváranie ďalšieho okna na Adventnom kalendári. V tomto období sa celé námestie premení na Adventný kalendár. Presun na ubytovanie.

3. deň -

Raňajky. Prehliadka kláštora Lilienfeld. Presun do známeho pútnického mesta Mariazell. Návšteva Baziliky, pernikárne Pirker a známej likérky, kde sa podľa tajnej receptúry vyrába Mariazellský žalúdočný likér. Po návšteve adventných trhov presun do Viedne na krátku autobusovú prehliadku mesta. Zastávka na Radničných trhoch a prechádzka najkrajšie vyzdobenými ulicami mesta. Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.

 


Celková cena zahŕňa -

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*, sprievodcu CK SATUR.

 

Celková cena nezahŕňa -

Doplatky: za 1/1, za miesto v prednej polovici autokaru.
Vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -