Vyhľadávanie zájazdu

Najzaujímavejšie miesta sveta: Mŕtve moreTermíny a ceny

Najzaujímavejšie miesta sveta: Mŕtve more

Zamilovaná orientálna rozprávka. Púštne kráľovstvo, kde beduínska česť znamená viac ako zákon. Každý deň sa môžete ponoriť do najslanšieho mora na svete a vychutnať si romantický západ slnka na najnižšie položenom mieste našej planéty. Krátka cesta plná lásky a slnka s možnosťou navštíviť Petru, jeden z novodobých divov sveta, ktorý vám nedá spať.

deň 1 - 1 -

Odlet kvalitnou leteckou spoločnosťou a prílet do hlavného mesta Jordánska, Ammánu, ktorý bol kedysi antickou Filadelfiou. Dnes je hlavným mestom krajiny, ktorej vládne odvážny kráľ Abdulláh II. a krásna a múdra kráľovná Rania. Napadlo by Vás, že si zoberiete inšpiráciu pre svoj vzťah z moslimskej krajiny? Vstúpili sme do Jordánska, kde sa nachádza novodobý div sveta. Z moderného letiska princeznej Alie sa presunieme na najnižšie položené miesto na planéte Zem a zbehneme do údolia Mŕtveho mora. Prekonáme 1200 výškových metrov a sme tam! Príchod do príjemného 3* hotela s bazénom a priamym vstupom do Mŕtveho mora. Nocľah. Ak máte záujem, tak ubytovací štandard si môžete zlepšiť na hotel Kempinski Ishtar.

deň 2 - 2 -

Celodenný relax pri Mŕtvom mori, kúpanie v sladkej či slanej vode. Relax, oddych a liečebné procedúry v Mŕtvom mori. Výborný hotel, strava a fantastické miesto, ste predsa na najnižšie položenom mieste na svete! Mŕtve more je jedinečný fenomén, ktorý Vám pripraví nezabudnuteľný zážitok. Má rozlohu 1050 km2 a je najnižšie položenou vodnou plochou na zemeguli. Voda v Mŕtvom mori obsahuje 10x viac solí ako obyčajná morská voda. Na pobreží sú nánosy bahna, ktoré majú takisto ako voda významné liečebné účinky na ľudský organizmus. Na nervový systém pôsobí kombinácia vody, vzduchu a bahna s veľkým množstvom jódu a brómu, ďalej síra a horčík pomáhajú liečiť kožné choroby a draslík pôsobí na artritídu a reumu. Pri príchode k morskému brehu môžete zabudnúť na prirodzené nutkanie nás stredozemcov z krajiny bez mora, kedy sa s radosťou malého dieťaťa vrháme do vôd aby sme sa čo najrýchlejšie ponorili pod hladinu. Odhliadnuc od toho, že pri Mŕtvom mori sa Vám to kvôli vysokej hustote tak ľahko nepodarí , tak by ste súčasne zažili silu koncentrácie solí a minerálov v podobe niekoľko hodín intenzívneho štípania očí a ostatných otvorov na hlave do ktorých by sa voda z Mŕtveho mora dostala. Aby ste naplno využili potenciál liečebnej sily Mŕtveho mora, dodržujte nasledujúce pravidlá: 1: plávajte, lepšie povedané nadnášajte sa vo vode Mŕtveho mora 10 - 15 minút. Nesnažte sa ponárať hlavu pod vodu, nerobte prudké pohyby, aby ste nešpliechali na seba, alebo iného človeka. 2: vyjdite na breh a ponatierajte sa bahnom. Bahno nedávajte do tesnej blízkosti očí, úst, nosa a uší. 3: počkajte na brehu 15 až 20 minút, kým bahno dokonale uschne na Vašom tele 4: vráťte sa do mora a zmyte zo seba všetko bahno. Zostaňte vo vode maximálne ďalších 10 minút. 5: vyjdite na breh a použite sprchu na brehu na starostlivé osprchovanie celého tela. Túto procedúru ideálne urobte 2x denne. Pokiaľ sa Vám žiada viac kúpania, využite širokú škálu bazénov s menej slanou morskou vodou alebo aj sladkou vodou na brehu.

deň 3 - 3 -

Relax, zdravie a slnečné lúče pri Mŕtvom mori alebo fakultatívny výlet k novodobému divu sveta, Petre. Fakultatívny celodenný výlet do Petry: začneme už o 04:00 ráno a ukončíme neskoro večer. Každá minúta však stojí zato. Jeden z divov sveta....PETRA. Švajčiarsky cestovateľ Burckhardt objavil toto mesto v prestrojení v roku 1812. Tajomnú, ba priam magickú atmosféru si mesto udržalo dodnes. Splnený sen. Celodenná prehliadka Petry, ktorá je ukrytá hlboko v horách, ktorým dominuje Áronova hora s hrobkou Mojžišovho brata. Samotná cestička do Petry je dlhá takmer 2 kilometre, miestami je široká len pár metrov a hlboká až do 80 metrov. Celkovú neuveriteľnú atmosféru dotvára pomerne rušný život. Na každom kroku vás míňajú oslíky a koče, ktoré odvezú za  poplatok  aj  unavených turistov. Stretnete beduínske deti,  ktoré sa snažia predať rôzne drobnosti, ale aj  unavené túlavé psy, ktoré hľadajú kúsok chládku v tienistých miestach. Všetko to vytvára jedinečnú a nezabudnuteľnú atmosféru a to najlepšie vás ešte stále len čaká. Cez legendárny kaňon sa dostaneme pred červenú pokladnicu Khazneh, známej z filmu Indiana Jones. Celá pokladnica je vytesaná do skaly tak dômyselne, že je prakticky nepoškodená eróziou, alebo inými poveternostnými výkyvmi. Kultúra antického kmeňa Nabatejcov sa nám ukáže v celej kráse. Mesto mŕtvych, kolonády, divadlo a do toho hra svetla na červenom pieskovci sa postarajú o nádherné zábery. Aktívnejší vystúpia až na úplný koniec k najväčšej pamiatke ku kláštoru Ad Deir. Ku kláštoru sa dostanete úžasnou kolonádovou ulicou, následne magickými 800 schodmi,  ktoré vás dovedú až k monumentálnemu kláštoru postavenom na náhornej plošine, odkiaľ je úžasný výhľad na okolitú púšť. Vo vstupných dverách, ktoré sú vysoké 8 metrov sa budete cítiť ako mravec. Cez Siq sa vrátime späť a zatvoríme za Petrou dvere. Ostane skrytá v týchto tichých, červených horách. Ak chcete tento deň zažiť ešte akčnejšie, tak si pridajte výstup na Áronovu horu, na miesto hrobu Mojžišovho brata a starozákonného proroka. Cenu nájdete v doplnkových službách. Viac o tomto zážitku si prečítajte na Famózny trekking v Petre

Prečítajte si o Petre viac Novodobý div sveta a pripravte sa už vopred cez skvelý blog Prehliadka Petry

deň 4 - 4 -

Celodenný relax pri Mŕtvom mori. Sladkovodné bazény alebo šialene slaná voda a k tomu horúce slnko. V tento deň máte možnosť absolvovať fakultatívny výlet na sever do najzachovalejšieho antického mesta v krajine. JARASH: antické mesto, v ktorom je odkrytých len necelých 20 percent jeho tajomstiev. Určite o ňom ešte budeme počuť. Jarash prezývajú aj za „Pompeje Blízkeho východu.“ Prejdeme toto antické mesto od Hadriánovho oblúku, ktorý je jeho vstupnou bránou, cez hippodrom – miesto, kde sa konali jazdecké preteky a kde dodnes pobehujú rímski vojaci. Chrám bohyne Artemis s nádhernými korintskými stĺpmi Vás ohúria. Pozrieme sa aj na dokonale zachované Cardo Maximus s vyjazdenými stopami od rímskych kočov, množstvo byzantských mozaík, najzachovalejšie antické divadlo či tetrapylón. Mestu na križovatke karavánnych ciest sa darilo. Uvidíte sami. Úrodná okolitá krajina s olivovými sadmi a drobným poľnohospodárstvom. Po návšteve Jarashu sa vraciame do nášho hotela pri Mŕtvom more. Neskoro v noci transfer na letisko.

deň 5 - 5 -

Rozlúčka s Jordánskom, ktoré s nadšením doma opíšete svojim priateľom a známym.


Cena zahŕňa

3 x ubytovanie v 3* hoteli a late check out v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

3 x raňajky 

kúpanie v Mŕtvom mori

víza

asistenčné služby 

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, cestovné poistenie, fakultatívne výlety


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -