Vyhľadávanie zájazdu

Nelia Beach *** Cyprus Ayia NapaTermíny a ceny

Nelia Beach *** Cyprus Ayia Napa

Rýchly popis:

Hotel je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí preferujú živé strediská, centrum s rušným nočným životom a pekné piesočnaté pláže. Svojim hosťom ponúka atraktívne prostredie, kvalitné služby a množstvo zážitkov.Poloha:

tento príjemný hotel má skvelú polohu, v centre živého cyperského letoviska Ayia Napa, neďaleko prístavu a len pár metrov od peknej piesočnatej pláže. Cesta na pláž je dlhá približne 150 metrov a vedie okolo blízkeho plážového baru. Najbližšie nákupné možnosti sa nachádzajú v okolí hotela, do centra s množstvom reštaurácii, taverien a kaviarní sa dostanete za 5 minút, ulica plná barov, diskoték a bohatého nočného života je vzdialená 10 minút chôdze. Letisko v Larnake (LCA) je vzdialené 57 km.Hotel:

vstupná hala s recepciou, lobby, hlavná hotelová reštaurácia s terasou, bar, bar pri bazéne, vonkajší bazén s detskou časťou a terasou s ležadlami a slnečníkmi zdarma, detské ihrisko, wellness centrum (za poplatok), medzinárodný hotelový animačný program pre deti a dospelých, Wi-Fi internetové pripojenie, fitnescentrum, spoločenská miestnosť s TV, stolný tenis, obchod so suvenírmi pred hotelom, parkovanie.Izby:

hotel ponúka dvojlôžkové izby s možnosťou 1 alebo 2 prísteliek alebo rodinné izby (jedna miestnosť), izby sú orientované do vnútrozemia/okolia hotela alebo na morskú stranu. Sú komfortne zariadené a vybavené vlastnou kúpeľňou s WC a príslušenstvom, sušičom na vlasy, klimatizáciou, Wi-Fi pripojením, SAT TV, telefónom a balkónom s posedením, služby za poplatok: mini chladnička, trezor. Izby typu Superior sú luxusnejšie dekorované, izby typu Luxury sú na vyšších poschodiach a sú priestranejšie.Stravovanie:

polpenzia - raňajky a večere formou bufetových stolov. All inclusive – raňajky, obedy, večere vrátane nápojov v hotelovej reštaurácii, v určených dňoch aj tematické večere. Počas dňa vo vybraných hodinách malé občerstvenie, teplé a studené snacky, zmrzlina, káva a čaj. Miestne vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje v areáli hotela.Pláž:

pekná piesočnatá pláž je priamo pri hotelovom areáli, cesta na pláž vedie okolo blízkeho plážového baru a je to približne 150 metrov. Časť pláže pri hoteli má kamenistý vstup do mora, cca 20 metrov ďalej je vstup pozvoľný a piesočnatý, vhodný aj pre deti. Ležadlá, slnečníky a vodné športy na pláži sú za poplatok.Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
ubytovanie na zvolený počet nocí s vybraným stravovaním, letecká doprava na pravidelnej linke z vybraného letiska, malá príručná batožina, batožina do podpalubia max. 15kg/kus, transfer letisko - hotel – letisko partnerskej CK, asistenčné služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci), poistenie insolventnosti. 

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 195 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, palivový príplatok osoba od 2 rokov 20 EUR. Odporúčaný doplatok:  komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,90 EUR/osoba/deň alebo PLUS 3,70 EUR/osoba/deň.

Typ stravy:

polpenziaInformácie o krajine a stredisku:
CYPRUS
Južný Cyprus je gréckou časťou ostrova Cyprus, oficiálne sa nazýva Cyperská republika. Vznikol rozdelením ostrova na južnú a severnú časť (obývanú prevažne tureckým obyvateľstvom) v dôsledku nepokojov v 20. st. Je členom Európskej únie, občania SR môžu cestovať do krajiny s platným občianskym preukazom. Cyprus je tretím najväčším ostrovom v Stredozemnom mori, pričom 10 km2 z jeho územia tvoria vodné plochy. Právom preto môžeme o Cypre hovoriť ako o veľmi zelenom ostrove, ktorý ponúka mnohé historické, ale aj prírodné krásy. Pri pohľade do minulosti sa Cyprus nazýva aj ostrovom bohyne lásky a krásy – Afrodity. Miestom zrodenia tejto bohyne z morskej peny sú skaly, nachádzajúce sa neďaleko pobrežných útesov mesta Paphos. V dejinách bol Cyprus prekvitajúcim centrom kultového uctievania Afrodity. Medzi jeden z najznámejších obrazov zobrazujúcich jej zrodenie je Botticelliho Zrodenie Venuše. Cyperčanom je vlastná pohostinnosť a vynikajúce služby nielen v hotelových rezortoch, ale aj na uliciach. Južný Cyprus je vďaka svojej výnimočnej polohe právom označovaný ako najslnečnejšie miesto v Európe, pretože je tu viac ako 300 slnečných dní v roku. Pláže v tejto časti ostrova sa vyznačujú jemným, zlatistým pieskom. Táto časť krajiny je natoľko rozmanitá, že tu možno nájsť nádherné, šíre pláže s pozvoľným vstupom do príjemne teplého mora a o kúsok ďalej menšie zátoky s tmavou vodou a veľkou hĺbkou. V južnej časti ostrova nesmiete obísť turistami veľmi vyhľadávanú Nissi beach a tiež národný park Cabo Greco s nádhernou modrou lagúnou. Cyprus však nie je iba o plážach a nádhernom mori. Jeho horský masív ponúka možnosti aktívne strávenej dovolenky. Na takúto aktivitu je priamo stvorené pohorie Troodos, ktoré ponúka množstvo rôznych túr a výstupov. Kto má radšej históriu, ten si príde na svoje v centre každého mestečka, no úplnú rozprávku môže zažiť v dedinke Lefkara.
AYIA NAPA
Rušné turistické centrum sa nachádza neďaleko Protarasu. V tomto stredisku sa nachádza množstvo širokých piesočnatých pláží s ocenením za čistotu, ale aj kamienkové pláže. More je v tejto časti Cypru pokojné s pozvoľným vstupom, čo iste ocenia aj neplavci a rodiny s deťmi. Okrem krásnych pobreží návštevníkov láka aj takzvaný Most lásky. Ten sa vyníma vo východnej časti Ayia Napa.


 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -