Vyhľadávanie zájazdu

Nemecko - mestá HanzyTermíny a ceny

Nemecko - mestá Hanzy

Rýchly popis:
Ubytovanie: 4 x v hoteli

Stravovanie: 4 x raňajky


Brémy - Wattenmeer - Hamburg - Lübeck - Rostock - Rujana - Binz - Straslund


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY
Doprava:
autobusová

Program:
1. deň - odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit cez Českú republiku do Nemecka, ubytovanie v hoteli.

2. deň - raňajky, prehliadka prístavného mesta Brémy - jedno z najkrajších hanzových miest Európy. Prechádzka historickým jadrom - námestie Markplatz so 600-ročnou radnicou a desať metrovou sochou rytiera Rolanda (UNESCO). Preslávený symbol mesta - socha Brémskych muzikantov, ktorá symbolizuje štyroch hrdinov z rozprávky bratov Grimmovcov - osla, psa, mačku a kohúta. V popoludňajších hodinách presun k pobrežiu Severného mora, k prístavnému mestu Cuxhaven. Návšteva Národného parku Niedersachsisches Wattenmeer. Wattové more je jeden z najkrehkejších ekosystémov nášho kontinentu. Ide o časť mora pri pobreží, ktoré je pod silným vplyvom prílivu a odlivu. Rozsiahle plochy mora sú počas odlivu bez vody, kedy sa nám naskytá jedinečná príležitosť poprechádzať sa po dne Severného mora - nezabudnuteľný zážitok pre každého. Jedinečnosť tohto miesta nám ozrejmí moderné infocentrum s akváriom živočíchov žijúcich vo Wattovom mori. Večer ubytovanie v hoteli.

3. deň - raňajky, presun do hanzového mesta Hamburg. Druhé najväčšie mesto krajiny a najväčší nemecký prístav ležiaci pri ústí rieky Labe do Severného mora. Pre množstvo kanálov a mostov často označovaný za Benátky severu, vďaka veľkému významu v námornej doprave získal aj prezývku „Brána do sveta“. Prehliadka štvrte starého mesta postavenej na hrádzi - Deichstrasse, s nádherne zachovanými meštianskymi domami. Presun do mesta Lübeck - hanzové mesto na severe krajiny známe aj ako mesto marcipánu. Niekdajšie hlavné a kráľovské mesto hanzového spolku založené v 12. st., dodnes významné centrum pre námorný obchod. Napriek škodám utrpeným počas 2. sv. vojny si mesto zachovalo štruktúru historického mesta s množstvom hodnotných pamiatok. Deň zakončíme návštevou hanzového prístavného mesta Rostock s typickou severskou tehlovou architektúrou a jednou z najstarších univerzít Nemecka, v ktorom málokto odolá pochúťkam priamo z Baltského mora. Večer ubytovanie v hoteli.

 4. deň - raňajky, presun na najväčší ostrov Nemecka - Rujana, ležiaci v Baltskom mori iba niekoľko kilometrov od pobrežia, s ktorým ho spája most. Návšteva národného parku Jasmund - cieľ mnohých turistov preslávený kriedovými útesmi a dlhými piesočnatými plážami. Zastávka v mestečku Binz s romantickou promenádou, kúpeľnými domami, luxusnými vilami a morským mostom. V prípade časovej rezervy a dobrého počasia možnosť kúpania v Baltskom mori. Poobede presun späť na pevninu, zastávka v prekrásnom hanzovom mestečku Stralsund s množstvom dochovaných gotických tehlových stavieb z 13. st. (UNESCO). Fakultatívne možnosť návštevy morského múzea patriaceho medzi najväčšie a najnavštevovanejšie v Európe. Ubytovanie v hoteli.

 5. deň - raňajky, transfer cez Nemecko a Českú Republiku do SR, návrat vo večerných hodinách.V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 65 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 170 EUR/4 noci, miestenka 10  EUR, príplatok za dvojsedadlo 230 EUR. Nástupné miesta: BA, Brno, Praha – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Brémy | Hamburg | Wattenmeer | Rujana


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -