Vyhľadávanie zájazdu

New York, Washington, Miami, Kajmanie ostrovy a Kuba all inclusiveTermíny a ceny

New York, Washington, Miami, Kajmanie ostrovy a Kuba all inclusive

Donedávna nemožná kombinácia a dnes realita. Spojte si tri veľkomestá USA s ostrovom slobody. Záver na krásnych plážach Varadera s možnosťou výletu do Havany. Luxusné reštaurácie New Yorku a all inclusive na Varadere. Capitol v Havane vs. Washington. Tém na rozprávanie je viac než dosť a dve krajiny, ktoré sú od seba vzdialené 90km je opäť možné navštíviť v rámci jednej cesty. Hasta la victoria siempre!

deň 1 - 1 - Odlet a prílet do mesta, ktoré nikdy nespí. Vibrujúce veľkomesto, aglomerácie New York City alias Veľké Jablko. Je toto hlavné mesto sveta? Transfer do hotela. Večerný New York.

deň 2 - 2 - Čakajú nás dva intenzívne dni v New Yorku, ktorý nás privíta zmesou kultúr celého sveta. Socha slobody a scenéria mrakodrapov na ostrove Manhattan. Spoznáme finančnú štvrť Wall Street, komplex mrakodrapov Rockefeller Centra, slávny Chrysler s pozlátenými šupinkami. Pokocháme sa výhľadom na večné mesto z Empire State Building (fakultatívne), čaká nás aj slávna Piata Avenue, Times Square, Broadway a Clinton Castle s výhľadom na symbol USA. Zaujímavá čínska štvrť a kulinárska atmosféra talianskej štvrte Little Italy. Na Johna Lennona si zaspomíname na Strawberry Fields v Central Parku, v oáze pokoja a pouličného umenia.

deň 3 - 3 - Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je výhľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11 - miesto, kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a Hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený Kostol sv. Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadway.

deň 4 - 4 - Opustíme New York a čaká nás hlavné mesto USA, veľmi príjemná metropola Washington DC. Hlavné mesto USA WASHINGTON DC bolo vytvorené umelo z darovaných pozemkov Virgínie a Marylandu. Najprv boli postavené dve najdôležitejšie budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plne funkčné a ostalo ako hlavné mesto rastúcich spojených štátov do dnešných dní. Už v 19. storočí bolo mesto naplánované a viacmenej sa rozostavenie dodržalo. Na veľkom priestranstve sú známe pamätníky, múzeá a iné budovy dôležité pre chod krajiny.

deň 5 - 5 - Prejdeme celý National Mall od Bieleho domu, okolo Lincolnovho pamätníka, cez múzeum letectva a vesmíru po Capitol. Prehliadku zakončíme pri Fordovom divadle, kde bol postrelený Abraham Lincoln. Okrem National Mall sa tu nachádza aj známy cintorín Arlington, kde je pochovaný aj JFK so svojou rodinou. Neďaleko je Pentagon, chronicky známa budova ministerstva obrany USA. Mesto má peknú úpravu, je tu pohoda a po uponáhľanom a preplnenom New Yorku pôsobí ako balzam.

deň 6 - 6 -

Dokončíme prehliadku pokojného mesta a na krídlach amerického sna sa prenesieme na teplučkú Floridu, kde žiadne mesto nie je vzdialené od pobrežia viac ako 120 km. MIAMI je mesto odkiaľ pochádza krém na opaľovanie, ale zároveň tu sídli aj jeden z najväčších amerických lyžiarskych zväzov. Pozrieme si historickú Art Deco štvrť, najväčšiu kolekciu budov postavených v tomto architektonickom štýle, ktorý po získaní titulu "národná kultúrna a architektonická pamiatka" nesmie podliehať zmenám dizajnu. Jednu z víl na Ocean Drive vlastnil aj slávny módny návrhár Gianni Versace.  Downtown vás okúzli modernými mrakodrapmi a hispánskou atmosférou. Reštaurácie a puby, z ktorých sa ozýva kubánska hudba. Tanečníci, vôňa pravých cigár a pravá atmosféra obyvateľov, ktorý v minulosti prišli z Kuby a priniesli si sem aj svoju kultúru. Na legendárnej Ocean Drive môžete ochutnať najpopularnejší koktajl osviežujúceho Bulldoga - do obrovského poháru plného Margarity Vám ponoria mexickú Coronu.

deň 7 - 7 - Krátky hodinový let z Miami nás privedie do karibského raja. Najmodernejší ostrov Karibiku, legendárne...Kajmany. Prehliadka hlavného mesta, pláže 7 mile beach a nachvíľu pričuchneme k atmosfére tohto daňového raja, ale predovšetkým úžasnej dovolenkovej destinácie. Možno aj vy sem raz pôjdete na plážovú dovolenku.

deň 8 - 8 - Prelet z Georgetownu do Havany a transfer do príjemného hotela Memories Varadero a relax all inclusive (cca 3hodiny). Relax na Kube so všetkým čo k tomu patrí. USA je tak blízko a zároveň ďaleko. Ak si chcete zlepšiť ubytovací štandard tak využite služby CK prémium, kde nájdete širokú škálu extra hotelov.

deň 9 - 9 - Relax all inclusive

deň 10 - 10 - Relax all inclusive.

deň 11 - 11 - Relax all inclusive.

deň 12 - 12 - Relax all inclusive

deň 13 - 13 - Doobedňajšia prechádzka po pláži a poobede transfer na letisko. Odlet domov.

deň 14 - 14 - Prílet a zdieľanie zážitkov s rodinou.


Cena zahŕňa

prelet Washington – Miami

Prelet Miami – Kajmany – Havana

výlet do Everglades

7 x ubytovanie v izbách pre dve osoby v 3*-5* hoteloch Viac o ubytovaní - tu.

5 x all inclusive ( Kuba)

Dopravu podľa programu

Letiskové transfery v USA, Kajmanoch a vo Varadere

sprievodcu počas poznávacej časti dni 1-6

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, víza / ESTA, stravu, vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď cca od 4 do 55 usd/1 izba/1noc), batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade a letoch do Karibiku


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -