Vyhľadávanie zájazdu

Nórsko za polárny kruhTermíny a ceny


Úvod - 11-dňový letecký zájazd

Perex - Súostrovie Lofot a Vesterálov patrí k najväčším turistickým lákadlám severného Nórska. Vyjdeme za polnočným Slnkom, najväčším morským prúdom na svete, horskou krajinou ďaleko za polárnym kruhom a tiež dávnou vikingskou históriou. Budeme putovať stále na sever, veď aj Norway v preklade znamená cesta na sever.

Ubytovanie - 10x v hoteli 3*

Stravovanie - 10x raňajky

Poznámka - Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne. Odlet do Bodo s prestupom v Osle. Transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách návšteva Nórskeho múzea letectva. Presun do mestečka Kjerringoy so zastávkou pri panskom sídle Lop. Podvečerná prehliadka mesta Bodo. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Krátka zastávka v meste ružového mramoru Fauske, prekročenie Polárnej kružnice s možnosťou kúpy certifikátu, návšteva najkrajšej nórskej jaskyne Gronligrotta, túra k splazu ľadovca Svartisen. Ubytovanie v Mo i Rana.

4. deň - Po raňajkách prehliadka mesta. Nádhernou panoramatickou pobrežnou cestou sa vraciame späť do Bodo. Zastavíme sa pri najsilnejšom morskom prúdení na svete Saltstraumen. Ubytovanie v Bodo.

5. deň - Raňajky. Presun trajektom  na Lofoty. Hneď po vylodení pochopíme, prečo toto súostrovie patrí k najobľúbenejším miestam v Nórsku.  Očaria nás zubaté a strmé hory, ktoré prudko stúpajú od morskej hladiny, v ktorej sa s pýchou odrážajú. Čaká na nás panenská krajina, pôvabné rybárske dedinky. Práve rybolov je hlavným zdrojom obživy domáceho obyvateľstva, ktoré tu má tradíciu takmer od nepamäti. Zavítame do najjužnejšieho mesta tohto súostrovia, do mesta s najkratším názvo na svete Å. Urobíme si prehliadku fotogenického mestečka Reine. Presun na ubytovanie.

6. deň - Po raňajkách nás čaká celodenný program nasúostroví Lofoty. Návšteva skanzenu. Privíta nás romanticky situovaná dedinka Kabelvag, ktorá je považovaná za jednoz najstarších rybárskych miest na Lofotách. Drevené domčeky kopírujú breh úzkejzátoky. Fakultatívne plavba v najvýchodnejšom fjorde Lofot - Trollfjorde. Je iba 2 km dlhý a 100m široký. Počas plavby sa ocitneme medzi impozantnými strmými horami snadmorskou výškou od 600 do 1100 metrov. Určite jedným z nezabudnuteľnýchzážitkov sú obratné manévre lode na úzkych miestach medzi horami. Večer sinenecháme ujsť pozorovanie polnočného slnka, ktoré dodáva slnku magické svetlo.Odchod na ubytovanie.

7. deň - Raňajky. Presun na súostrovie Vesterály. Po obidvoch stranách cesty kľukatiacej sa pôvabnoukrajinou Lofot aj Vestrál, budeme míňať stĺpy na sušenie rýb. Hinnaya, Andaya, Langaya a Hadselůya sú najväčšie ostrovy Vestrál, ktoré odjakživa boli významnýmstrategickým bodom – od dôb Vikingov až po obdobie studenej vojny. V tejtokľudnej krajine ako vystrihnutej z obrazu žije iba 32 tisíc obyvateľov.Návšteva hlavného mesta Sortland,ktorému sa hovorí aj modré mesto. Presun do najsevernejšieho cípu ostrova Andůya, do mestečka Andenes. Už v roku 1859 tu námorníkomcestu ukazoval 40 metrov vysoký maják. Bolo to v časoch, keď toto ospalémestečko bolo jedným z najväčších prístavov v Nórsku. Fakultatívne návšteva veľrybieho safari v Andenes (preklientov s vopred objednanou službou). Vyplávame na otvorené more, aby smevzhliadli týchto krásavcov. Ubytovanie v Andenes.

8. deň - Po raňajkách presun trajektom na ostrov Senja do hlavného mesta Arktídy – Tromso, s prívlastkami „najsevernejšie“(katedrála, pivovar, univerzita). Autokarová prehliadka ostrova Senjaúchvatnými panoramatickými výhľadmi na okolie. Ubytovanie.

9. deň - Raňajky. Vyrážame smer Nordkapp. Cieľom je najsevernejší bod Európy, kde si môžeme zakúpiťaj certifikát o prekročení tejto hranice. Navštívime najsevernejšie mesto našejplanéty Hammerfest. Presunieme sa kuskalnému útvaru Kirkeporten.Ubytovanie v Honningsvag.

10. deň - Po raňajkách presun do Alty. Prehliadka mesta. Ubytovanie.

11. deň -  Raňajky. Transfer na letisko, odlet do Budapešti. Transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo - Bodo/Alta - Oslo - Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – letisko - Bratislava, autokar počas pobytu, 10x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, trajekty podľa potreby (okrem plavby po Trollfjorde), vstupné na Nordkapp, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, za fakultatívny výlet na veľrybie safari,vstupy, cestovné poistenie, plavbu po Trollfjorde.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -