Vyhľadávanie zájazdu

Od divokého Pacifiku do RockiesTermíny a ceny

Od divokého Pacifiku do Rockies

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet z Prahy (Viedne) do Vancouveru. Po prílete nasleduje transfer do prístavu, trajekt na Vancouver Island a cesta do Victorie. Voľný program, nocľah.

deň 2 - VANCOUVER ISLAND - VICTORIA: Ráno fakultatívne plavba za veľrybami a dravými kosatkami. Potom nasleduje prehliadka metropole Britskej Kolumbie Victorie, prístavu a návšteva majáku Fisgard Light z roku 1860. Fakultatívne je taktiež možné navštíviť prekrásnu botanickú záhradu Butchart Gardens. Nocľah vo Victorii.

deň 3 - NP PACIFIC RIM: Odchod do dažďových pralesov Národného parku Pacific Rim. Cestou návšteva Duncan, mesta totemov a domova kmeňa Cowichan. Nájdeme tu dva svetové unikáty: najširší totem a s dĺžkou 36 metrov aj najväčšiu hokejku sveta. Príjazd do NP Pacific Rim. V rezervácii divokej prírody zastaneme pri dramatickom pobreží Pacifiku. Vedľa tisícok vtákov tu možno uvidíme aj tiahnuce veľryby. Nocľah v osade Ucluelet alebo Tofino.

deň 4 - NP PACIFIC RIM: Celodenný program v Pacific Rim s množstvom peších aktivít a prehliadok, nocľah.

deň 5 - PLAVBA - WHISTLER: Plavba cez úžinu Strait of Georgia. Nezabudnuteľné dojmy z divokej prírodnej scenérie môže umocniť stretnutie s vládcami oceánu - dravými kosatkami Či veľrybami. Cesta vnútrozemím nás privedie do čarovného Whistler s nesmierne pútavým okolím. Toto horské stredisko hostilo lyžiarske disciplíny zimných olympijských hier v roku 2010. Nocľah vo Whistler.

deň 6 - WHISTLER - ROCKIES: Dokončenie prehliadky a možnosť vychutnať si pohľad do údolia z vtáčej perspektívy počas jazdy lanovkou Peak 2 (fakultatívne). Lanovka spájajúca vrcholy Whistler a Blackcomb si drží dve svetové prvenstvá: najdlhší úsek (3 km), v ktorom visia laná bez podpory a kabíny, ktoré sa v najvyššom bode vznášajú 436 m nad zemou. Presun do blízkosti Skalnatých hôr, nocľah v Clearwater.

deň 7 - MOUNT ROBSON - JASPER: Návšteva rezervácie Mt.Robson s vyhliadkami na najvyššiu horu kanadských Rockies. Príchod do Národného parku Jasper, popoludní výprava k jazeru Maligne s možnosťou výpravnej plavby (fakultatívne). Nocľah v Jasper.

deň 8 - NP JASPER - ATHABASKA: Cesta NP Jasper pozdĺž rieky Athabaska a Sunwapta po prekrásnej vysokohorskej ceste so zastávkami pri vodopádoch. Možnosť jazdy špeciálnym vozidlom na ľadovec Athabaska, jedno zo šiestich najväčších ramien oveľa väčšieho ľadovca Columbia Icefield. Athabaska je najviac navštevovaným ľadovcom Kanady. Presun do Národného parku Banff. Nocľah v Banff/Canmore.

deň 9 - NP BANFF - LAKE LOUISE: Putovanie Národným parkom Banff. Obzvlášť nezabudnuteľnou je vyhliadka na atramentovo modrú hladinu jazera Peyto. Tiež navštívime jazero Louise Lake a Moraine Lake. Príchod do Banff s možnosťou výletu lanovkou na Sulfur Mt. alebo kúpanie v termálnych prameňoch (fakultatívne). Nocľah v Banff.

deň 10 - NP YOHO - NP GLACIER: Návšteva prírodných krás Národného parku Yoho. Pozrieme sa napríklad ku Smaragdovému jazierku, vodopádom Takakkaw a tiež uvidíme staviteľskú lahôdku tzv. špirálové tunely pod Priesmykom kopajúceho koňa. Presun do Národného parku Glacier a zastávka v priesmyku Rogers s možnosťou vychádzky medzi obrie cédre a jedľovce. Nocľah v Revelstoke.

deň 11 - NP MOUNT REVELSTOKE: Ráno fakultatívne vychádzka k vrcholom Národného parku Mount Revelstoke (nie je možné garantovať kvôli častým dopravným reštrikciám). Potom nás čaká presun do Vancouveru. Cesta nás povedie pohorím Monnashee a cez priesmyk Eagle Pass. Po príchode do Vancouveru ubytovanie, voľný program. Nocľah vo Vancouveri.

deň 12 - VANCOUVER: Prehliadka mesta, ktoré mnohé opakované prieskumy hodnotia ako najkrajšie na svete. Vo Vancouveri uvidíme štvrť Gastown s parnými hodinami, čínsku štvrť, príjemnú prístavnú časť či mestský park Stanley, ktorý eleganciou a strihom trávnikov rozhodne nezaprie svoj britský pôvod. Nocľah vo Vancouveri.

deň 13 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Voľný program, transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -