Vyhľadávanie zájazdu

Od Stredozemného mora k Mont BlancuTermíny a ceny

Od Stredozemného mora k Mont Blancu

Úvod
5-dňový letecký zájazd

Ubytovanie
3* hotely

Stravovanie
raňajky

Doprava
letecká

1. deň
Odlet z Viedne do Ženevy. Po prílete presun do Annecy, mesta nazývaného aj „Alpské Benátky“. Nádherné mesto s arkádovými domami zo 17. st. a sústavou napájaných krištáľovou vodou z ľadovcového jazera.

2. deň
Po raňajkách sa presunieme do svetoznámeho strediska zimnej aj letnej turistiky, ktoré leží na hraniciach s Talianskom a Švajčiarskom, pod úpätím Mont Blancu. Áno, hovoríme o Chamonix, ktoré bolo dejiskom I. zimných Olympijských hier v roku 1924. Budeme mať možnosť vyviezť sa lanovkou na Aguille du Midi do výšky 3 842 m.n.m. za približne 16 minút a ocitneme sa v snehovom a ľadovom kráľovstve s nádherným výhľadom na talianske a švajčiarske Alpy a na monumentálny Mont Blanc s výškou 4 806 m.n.m. Popoludní sa odvezieme vláčikom s nádhernými výhľadmi na stanicu Montevers so výšky 1 913 m.n.m. k ľadovcu Mer del Glace, ktorý spadá z Mont Blancu. Navštívime ľadovcovú jaskyňu Grotte de Glace, vytesanú priamo do ľadovca. Po návrate budeme mať v Chamonix voľný program, možnosť nákupov alebo pre gurmánov bude k dispozícií ochutnávka typického savojského likéru Genepi a syru Baufort.

3. deň
Ráno zažijeme nádhernú plavbu po Anneskom jazere. Popoludní nás čaká dlhší presun do nádherného mesta Marseille.

4. deň
Po raňajkách sa vydáme objavovať Marseille. Pozrieme si starý prístav, kde navštívime rybí trh. Svoje brány nám otvorí legendárny ostrov If, kde navštívime pevnosť, v ktorej bol väznený románový hrdina Gróf Monte Christo a Muž so železnou maskou. Popoludní sa vyvezieme turistickým vláčikom k bazilike Notre Dame de la Garde s nádherným panoramatickým výhľadom na mesto. Nazrieme aj dovnútra, ktorá je aj galériou obrazov a modelov lodí, ktoré sem priniesli marseiskí rybári a námorníci.

5. deň
Navštívime rybársky prístav Cassis, odkiaľ sa poplavíme k úzkym zátokám Les Calanques, ktoré sú tvorené vysokými skalnými útesmi. Popoludní sa presunieme na letisko a pred nami je už len odlet do Viedne.

Perex
Ideálne spojenie turistiky v nádherných Francúzskych Alpách a spoznávania histórie v mnohých nádherných mestách. Navštívte s nami mesto Annecy, olympijské stredisko Chamonix, nádherné miesta pod Mont Blancom a romantické Marseille.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 4x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy a lístky na vyhliadkové plavby a lanovky. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -