Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Bali - LombokTermíny a ceny

Okruh Bali - Lombok

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet z Prahy (Viedne).

deň 2 - PRÍLET NA BALI : Prílet na Bali do hlavného mesta Denpasar. Transfer do hotela na pláži Kuta, ubytovanie. Voľno. Nocľah.

deň 3 - CELUK - BESAKIH - CANDI DASA: Raňajky. Po krátkej jazde do vnútrozemia ostrova Bali vzhliadnete predstavenie legendárneho tanca démonov - Barong a potom sa vydáte do mestečka Celuk, presláveného šperkárskymi dielničkami. Cesta pokračuje do mesta Klungkung, kde navštívite súdny palác Kertha Gosa, kde sa dávni králi radili o osude previnilcov s brahmanmi. Po obede pôjdete k najvýznamnejšiemu chrámu Bali - chrámu Besakih, ktorý tvorí vyše 300 vežičiek. Budete môcť pozorovať najvyšší vulkán na ostrove, Gunung Agung. Popri malebných terasovitých ryžových poliach pôjdete do dediny Selat a k vodnému palácu Tirtagangga. Nocľah v dedine Candi Dasa.

deň 4 - TANGANAN UBUD - LOVINA: Raňajky. Návšteva dedinky Tanganan, kde žijú pôvodní obyvatelia Bali, ktorým sa hovorí Agabalijci. Cesta do netopierej jaskye Goa Lawah s tisíckami netopierov. Prejazd do Ubudu - centra balijského umenia, kde budete môcť pozorovať rezbárov pri práci. Cesta horskými údoliami do dediny Kintamani na okraji kráteru sopky Penulisan. Ohromujúci výhľad na 2.200 metrov vysoký, činný vulkán Batur. Obed. Prejazd na severné pobrežie do letoviska Lovina, možnosť kúpania na tunajších plážach s čiernym vulkanickým pieskom. Nocľah v Lovine.

deň 5 - BALI – LOMBOK : Raňajky. Návšteva budhistického kláštora Vihara Budha a ďalej cesta pozdĺž ryžových polí ku sladkovodnému kráterovému jazeru Bratan. Zastávka na trhu s tropickým ovocím, korením a orchideami. Po obede prehliadka kráľovskej pury Taman Ayun v dedinke Mengwi a prehliadka morského chrámu Tanah Lot, ktorý je postavený na skale vyčnievajúcej z mora. Návrat do Denpasaru a odlet do Mataramu, hlavného mesta neďalekého ostrova Lombok. Transfer do hotela v Senggigi Beach. Nocľah.

deň 6 - LOMBOK: Raňajky. Celodenný výlet po ostrove Lombok so zastávkou v hrnčiarskej dedine Penujak a ďalej v typických dedinkách Sengkol a Rambitan, kde žijú miestni obyvatelia - Sasaci. Uvidíte tu zaujímavú lombockú architektúru. Zastavíte sa na panenskej pláži Kuta v južnej časti ostrova. Obed. Návrat do hotela v Senggigi.

deň 7 - LOMBOK – GILLI AIR : Raňajky. Po ceste do prístavu sa zastavíte v dedinke Kadendong, kde bude príležitosť pozorovať výrobu palmového cukru Jagerry. Plavba váhadlovou loďou na koralový ostrov Gilli Air s krištáľovo čistým morom. Voľno na kúpanie, šnorchlovanie (nutné vlastné vybavenie). Popoludní návrat do hotela v Senggigi.

deň 8 - LOMBOK – BALI : Raňajky. Odchod k plávajúcemu palácu v Mayur. Predtým bol súčasťou kráľovského paláca, kde sa konali náboženské rituály. Nasleduje návšteva tradičného trhu Sweta a letného kráľovského paláca Narmada, ktorý predtým slúžil k odpočinku kráľovskej balijskej rodiny a k uctievaniu boha Šivu. Odjazd na letisko a odlet do Denpasaru. Transfer do hotela na pláži Kuta. Možnosť nákupov posledných suvenírov. Nocľah na Bali.

deň 9 - ODLET SPÄŤ DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

deň 10 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -