Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Indiou a NepálomTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Dilií.

deň 2 - PRÍLET DO DILLÍ: Prílet do Dillí. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmá Gándhího, areálu Kutub Mínár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom a cennými zrúcaninami mešity Kuvvatul islám. Nocľah v Dillí.

deň 3 - DILLÍ – DŽAJPUR: Raňajky. Odchod do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako "Ružové mesto" vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Šilpa Šástry, prvého architektonického kódexu na svete. Ubytovanie, voľno na prehliadku miestnych bazárov, nocľah v Džajpure.

deň 4 - DŽAJPUR – AMBER: Raňajky. Vychádzka na slonoch do pevnosti Amber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžasthánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou, a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Popoludní prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktoré nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Singh II. v 18. storočí, Paláca vetrov Hawa Mahal, sídla džajpurských mahárání a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

deň 5 - DŽAJPUR – ÁBHÁNERÍ – FATÉHPUR SÍKRÍ – ÁGRA: Raňajky. Odchod do Ágra, cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni v Ábhánerí. Ďalej zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov – sultána Akbara vo Fatéhpur Síkrí, prehliadka Piatkovej mešity a Sultánovho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Pánč Mahal a Díván-i-Khás. Príchod do Agra, nocľah.

deň 6 - ÁGRA: Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáh Džahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za pomyselnú repliku Božieho trónu. Popoludní prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. Nocľah.

deň 7 - AGRA – ORCHHA – KHADŽURÁHO: Raňajky. Transfer na stanicu a odchod expresom Shatabdi do Jhansi, prejazd do mestečka Orchha s monumentálnymi opustenými chrámami a palácmi ríše Bundelov, z ktorých najväčší bol vybudovaný na počesť návštevy sultána Džahángíra. Ďalej návšteva chrámu bohyne Lakšmí na čadičovom pahorku, kde nájdete majstrovské diela stredovekého bundélskeho maliarstva. Popoludní prejazd idylickou vidieckou krajinou Dekkánskej plošiny do Khadžuráha, niekdajšieho hlavného mesta ríše Čandalov. Návšteva východnej skupiny džinistických chrámov. Nocľah v Khadžuráho.

deň 8 - KHADŽURÁHO – VÁRÁNASÍ: Raňajky. Prehliadka východnej skupiny chrámov Kandárijá Mahádeva, Višvanáth a chrámu Lakšman, preslávených erotickou výzdobou s motívmi staroindickej Kámasútry. Transfer na letisko. Odlet do Váránasí. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

deň 9 - VÁRÁNASÍ - SÁRNÁTH: Ranná plavba po Gange, kedy za úsvitu tisíce pútnikov vykonávajú rituálnu očistu v posvätných vodách Gangy. Prehliadka ghátu vrátane ghátu Manikarniká, kde po tisíce rokov prebieha tradičné spopolňovanie nebožtíkov. Návrat do hotela. Raňajky. Doobeda výlet do budhistického pútnického miesta Sárnáth, kde Budha po osvietení predniesol prvé kázanie. Prehliadka zrúcaním stúpy cisára Ašoku a miestneho múzea s preslávenou levou hlavou z lešteného pieskovca. Návrat do Váránasí, nocľah.

deň 10 - VÁRÁNASÍ – KUŠINAGAR: Raňajky. Transfer na letisko, prelet s prestupom do Káthmándú. Po prílete nasleduje transfer do hotela. Cestou zastávka v hinduistickom centre Pašupatináth. Rieku Bágmati tu lemujú spaľovacie gháty, na ktorých sa konajú pohrebné ceremónie. Príchod do hotela, ubytovanie a nocľah.

deň 11 - KUŠINAGAR – LUMBINI: Raňajky. Odchod do národného parku Chitwan. Po príchode do parku ubytovanie a nocľah.

deň 12 - LUMBINI - PÓKHARA: Raňajky. Celodenné aktivity v národnom parku. Hlavným lákadlom parku je tiger bengásky a nosorožec jednorohý. Okrem týchto vzácnych zvierat môžete v parku taktiež uzrieť leopardy, divoké slony, medvede, jelene, kance a opice.

deň 13 - PÓKHARA: Raňajky. Odchod do Pókhara. Popoludní prehliadka mesta so zastávkou v Davis Fall. Plavba po jazere Fewa. Nocľah.

deň 14 - PÓKHARA - KÁTHMÁNDÚ: Ranný odchod do Sarangkhot s pozorovaním východu slnka a masívu Annapurna. Návrat do hotela. Raňajky. Nasleduje jazda do Káthmándú. Zastávka pri chráme Svajambhunáth, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad na káthmándské údolie. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapuru s chrámom Nyatapola, Zlatou bránou, kráľovským palácom či námestíčkom hrnčiarov. Nocľah.

deň 15 - KÁTHMÁNDÚ: Raňajky. Prehliadka historického centra mesta Patan v okolí Palácového námestia. Popoludní transfer na letisko. Odlet do Prahy (Viedne).

deň 16 - ODLET Z KÁTHMÁNDÚ:

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -