Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Indiou a NepálomTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Dilií.

deň 2 - PRÍLET DO DILLÍ: Prílet do Dillí. Prehliadka Starého a Nového Dillí vrátane najväčšej indickej moslimskej svätyne – Piatkovej mešity, Červenej pevnosti, ktorá bola sídlom dvora Veľkých Mughalov, Rádž Ghátu – pamätného miesta spopolnenia Mahátmá Gándhího, areálu Kutub Mínár s povestným nehrdzavejúcim železným stĺpom a cennými zrúcaninami mešity Kuvvatul islám. Nocľah v Dillí.

deň 3 - DILLÍ – DŽAJPUR: Raňajky. Odchod do hlavného mesta štátu Rádžasthán, známeho ako "Ružové mesto" vďaka ružovej farbe domov historického centra, ktoré bolo vybudované podľa zásad staroindickej Šilpa Šástry, prvého architektonického kódexu na svete. Ubytovanie, voľno na prehliadku miestnych bazárov, nocľah v Džajpure.

deň 4 - DŽAJPUR – AMBER: Raňajky. Vychádzka na slonoch do pevnosti Amber, prehliadka tohto bývalého sídla rádžasthánskych maharadžov so Zrkadlovou sieňou, a ďalšími artefaktmi rádžasthánskej architektúry. Popoludní prehliadka mesta s návštevou pozoruhodného astronomického observatória Džantar Mantar, ktoré nechal zhotoviť osvietený maharadža Džaj Singh II. v 18. storočí, Paláca vetrov Hawa Mahal, sídla džajpurských mahárání a Mestského paláca s múzeom. Nocľah.

deň 5 - DŽAJPUR – ÁBHÁNERÍ – FATEHPUR SÍKRÍ – AGRA: Odchod do Agry, cestou zastávka pri stupňovitej rádžasthánskej studni v Ábhánerí. Ďalej zastávka v bývalom sídelnom meste najväčšieho z Mughalov – sultána Akbara v Fatehpur Síkrí, prehliadka Piatkovej mešity a Sultánovho paláca z červeného pieskovca, kde sa nachádzajú známe pavilóny Paňč Mahal a Díván-i-Khás. Príjazd do Agry, nocľah.

deň 6 - AGRA: Raňajky. Prehliadka skvostu svetovej architektúry, mauzólea Tádž Mahal, ktoré z bieleho mramoru nechal postaviť sultán Šáh Džahán pre svoju milovanú ženu Mumtáz Mahal. Stavba, popierajúca perspektívu, je považovaná za pomyselnú repliku Božieho trónu. Popoludní prehliadka Červenej pevnosti s nádhernými mramorovými pavilónmi, predstavujúcimi jeden z vrcholov staviteľstva Veľkých Mughalov. Nocľah.

deň 7 - AGRA – ORCHHA – KHADŽURÁHO: Raňajky. Transfer na stanicu a odchod expresom Shatabdi do Jhansi, prejazd do mestečka Orchha s monumentálnymi opustenými chrámami a palácmi ríše Bundelov, z ktorých najväčší bol vybudovaný na počesť návštevy sultána Džahángíra. Ďalej návšteva chrámu bohyne Lakšmí na čadičovom pahorku, kde nájdete majstrovské diela stredovekého bundélskeho maliarstva. Popoludní prejazd idylickou vidieckou krajinou Dekkánskej plošiny do Khadžuráha, niekdajšieho hlavného mesta ríše Čandalov. Návšteva východnej skupiny džinistických chrámov. Nocľah v Khadžuráhu.

deň 8 - KHADŽURÁHO – VÁRÁNASÍ: Raňajky. Prehliadka východnej skupiny chrámov Kandárijá Mahádeva, Višvanáth a chrámu Lakšman, preslávených erotickou výzdobou s motívmi staroindickej Kámasútry. Návrat do Jhansi, odchod lôžkovým expresom Bundelkhand do Váránasí. Nocľah vo vlaku.

deň 9 - VÁRÁNASÍ – SÁRNÁTH: Príchod do Váránasí, transfer do hotela, raňajky. Výlet do budhistického pútnického miesta Sárnáth, kde Budha po osvietení predniesol prvé kázanie. Prehliadka zrúcaním stúpy cisára Ašoku a miestneho múzea s preslávenou levou hlavou z lešteného pieskovca. V podvečer návšteva ghátu Dasháshwamedh, kde prebieha mystická rituálna obeť Gange za účasti desiatok bráhmanov. Návrat do Váránasí, nocľah.

deň 10 - VÁRÁNASÍ – KUŠÍNAGAR: Ranná plavba po Gange, kedy za úsvitu tisíce pútnikov vykonávajú rituálnu očistu v posvätných vodách Gangy. Prehliadka ghátov vrátane ghátu Manikarniká, kde po tisíce rokov prebieha tradičné spopolňovanie nebožtíkov. Dopoludnia prehliadka mesta, vrátane chrámu Bhárat Mátá a chrámu bohyne Durgy. Prejazd do Kušínagaru, nocľah.

deň 11 - KUŠÍNAGAR – LUMBINÍ: Raňajky. Prehliadka Kušínagaru - pútnického miesta budhistov, miesta, kde Budha vstúpil do maháparinirvány. Prejazd do Nepálu, cesta vidieckou krajinou nepálskych terají, kde stredovek doteraz trvá. Príjazd do Lumbiní, nocľah.

deň 12 - LUMBINÍ – POKHARA: Raňajky. Prehliadka Lumbiní, miesta zrodenia Budhu, ktoré označuje stĺp cisára Ašoku. Ďalej chrámu Májá Deví a budhistických chrámov, ktoré tu nechali postaviť mnísi z rôznych krajín. Prejazd scénickou krajinou do Pokhary. Nocľah v Pokhare.

deň 13 - POKHARA: Raňajky. Voľný deň. Možnosť výletov v himalájskom predhorí. Scénické výhľady na pevnosť Sarangkot a masív Annapurny. Nocľah v Pokhare.

deň 14 - POKHARA – KÁTHMÁNDÚ: Odchod do Káthmándú. Zastávka pri chráme Svajambhúnáth, odkiaľ sa otvára nádherný výhľad do káthmándského údolia. Voľné popoludnie. Nocľah v Káthmándú.

deň 15 - KÁTHMÁNDÚ: Prehliadka historického centra mesta Patan, v okolí Palácového námestia. Popoludní prehliadka paláca živej bohyne Kumárí Deví, sochy hrozivého vtelenia boha Šivu Kála Bhairáv. Pokračujeme prehliadkou historického Bhaktapuru s chrámom Nyátapola, Zlatou bránou, kráľovským palácom, či námestím hrnčiarov. Nocľah.

deň 16 - ODLET Z KÁTHMÁNDÚ: Doobeda voľno, popoludňajší transfer na letisko, odlet do Dillí a do Prahy (Viedne).

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -