Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Južnou KóreouTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO SOULU: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Soulu.

deň 2 - SOUL: Prílet na letisko Incheon v popoludňajších hodinách. Transfer do hotela, ubytovanie. Večer možnosť návštevy Kórejskej veže s výhľadom na Soul.

deň 3 - SOUL : Raňajky. Celodenná prehliadka Soulu vrátane paláca Kyongbokkung, sídla dynastie Čoson s pavilónmi v kórejských záhradách. V paláci sa nachádza vynikajúce folklórne múzeum s prehliadkou kórejskej kultúry. Pokračovanie návštevou uličky Insadong a budhistického chrámu Čogyesa a svätyne Čongmyo, hlavnej kórejskej svätyne predkov, založenou dynastiou Čoson. Nocľah v Soule.

deň 4 - KOSUNG – WHAJINPO – SEORAKSAN : Po raňajkách prejazd do Kosungu, ktorý sa nachádza na demarkačnej línii s KĽDR. Krátka zastávka na výhliadke zjednotenia. Ďalšia zastávka nasleduje v prímorskom meste Whajinpo. Pred Kórejskou vojnou (1950-1953) toto územie patrilo Severnej Kórei. Návšteva letného sídla Kim Ir-sena, kde tento bývalý severokórejský diktátor so svojou rodinou pobýval až do roku 1950. V susedstve tiež nájdete sídlo prvého kórejského prezidenta Ly Synmana (1919). Krátka zastávka v Daejine, prístavnom mestečku, nachádzajúcom sa na severovýchodnom cípe hraníc s KĽDR. Neskoro popoludní presun do Seoraksanu. V tomto národnom parku o rozlohe 360 kilometrov štvorcových sa nachádza množstvo horských potôčikov prechádzajúcich do kaskád a vodopádov. Ubytovanie a nocľah.

deň 5 - SEORAKSAN : Po raňajkách prehliadka chrámu Sinheungsa (7. st.), ktorý je považovaný za najstarší ženský budhistický chrám na svete. Údolím Cholbundong sa dostaneme k Pisondae plató. Jedna z legiend hovorí o nebeských nymfách hrajúcich sa v jazierkach schovaných medzi tiesňavami pred ľudským zrakom. Krátkou prechádzkou sa dostaneme k vodopádom Piryong a Yuktam. Deň ukončíme výletom lanovkou na horu Kwongumsong s nádhernym výhľadom po okolí národného parku. Návrat do hotela. Nocľah.

deň 6 - SEORAKSAN – ULJIN – POHANG – KYONGJU : Po raňajkách Poďme scénickú prímorské cestou do Kyongju. Cestou prehliadka jaskyne Songygul v Uljinu. Jaskyňa bola formovaná pred 250 miliónmi rokov, meria Takmer 500 METROV a nájdeme tú množstvo kvapľových útvarovej a jazierok s hĺbkouloubkou až 30 metrov. Po prehliadke budeme pokračovať do Pohang, kde navštívime múzeum majákov, ktoré vlastní viac ako 3.500 predmetov, ktoré boli v tomto odbore využívané. Blízko múzea nálezy - nete súsošie zdvihnutých rúk, symbolizujúce harmóniu. Miestni si toto miesto obľúbili pri svitaní k vítanie nového dňa. Večer príchod do Kyongju.

deň 7 - KYONGJU : Predpoludním navštívite dva chrámy zapísané v zozname UNESCO. Sokuram Grotto , kde sa nachádza pokojný kamenný Budha a potom chrám Pulkuksa postavený počas vlády slávneho kráľovstva Shilla . Sokuram Grotto je z bielej žuly a patrí medzi najkrajšie budhistické svätyne v celej Ázii. Neďaleko je Pulkuksa , jeden z najznámejších chrámov v celej Kórei , pripomínajúce úspech starovekého Ďalekého východu. Popoludní nasleduje prehliadka múzea s mnohými pokladmi kórejskej histórie, Anapa Pond z r 674 nl , krásna záhrada postavená ako spomienka na víťazstvo kráľovstvo Shilla a neskôr používaná ako letné sídlo kráľovskej rodiny. Ďalej Chomsungdae známy ako svetovo najstaršie astronomické observatórium , altánok Divooký , tajné sídlo kráľa či hrobku Kim Yushina , generála slúžiaceho pod kráľom Muyolem , Zjednotiteľom krajiny v 7. storočia. Na záver sa pozrieme do chrámu Punwhangsa , s 10 metrov pagodou a studničkou , ktorá ozdravila kráľovstvo.

deň 8 - KYONGJU – HAEINSA – SOKNISAN : Po raňajkách nasleduje výlet do pohoria Kayasan scénickou krajinou , kde navštívime slávny chrám Haeinsa , ktorý bol postavený v 9. storočí k propagácii filozofie Avatamsaka - sútry . Nájdeme tu 81 000 drevených kvádrov s vyrytými posvätnými kórejskými textami Tripitaka z 13. storočia, ktoré mali chrániť krajinu pred nepriateľmi. Cesta pokračuje k malebnému pohoriu Soknisan , kde navštívime budhistický chrám Bopjusa z r 553 nl , ktorý sa pýši národným dedičstvom - vzácnou 5-stupňovou pagodou zo 17. storočia. V Palsangjonu nájdeme 33 metrov vysokú a 160 ton ťažkú ??sochu Budhu . Gigantická železná nádoba s priemerom 2,7 metrov bola používaná v 12. storočí k nasýteniu 30 000 tunajších mníchov. Ubytovanie. Nocľah .

deň 9 - SOKNISAN – FOLKLÓRNA DEDINA – SOUL: Raňajky. Odchod do Soulu . Zastávka v Korean folk Village - skanzenu venovanému histórii a bežnému životu Kórejcov . Uvidíte tu miestnych remeselníkov v ľudových krojoch pri výrobe tradičných výrobkov. V tomto skanzene tiež objavíte typické kórejskej stavby, v ktorých sa tu žilo v minulých storočiach . Denne je na programe tiež vystúpenie miestnych akrobatov . Záverom možnosť nákupu tradičných suvenírov a ochutnávky miestnej kuchyne. Návrat do hotela.

deň 10 - SOUL – PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy. Prílet do Prahy je plánovaný vo večerných hodinách.



Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -