Vyhľadávanie zájazdu

Okruh MongolskomTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Ulánbátaru.

deň 2 - PRÍLET DO ULÁNBÁTARU: Prílet do Ulánbátaru, transfer do hotela, voľno na aklimatizáciu. Nocľah v hoteli v Ulánbátare.

deň 3 - ULÁNBÁTAR: Celodenná prehliadka Ulánbátaru s návštevou Suchbátárového námestia a budhistických kláštorov Gandan a Migdžid Čengrezig. Popoludní prehliadka Prírodovedeckého múzea so zbierkou kostier dinosaurov. Nocľah v Ulánbátare.

deň 4 - ULÁNBÁTAR – BAYANGOB: Odchod do Bayangobi, cestou návšteva kláštora Ovgoni v pohorí Khogno khan, ďalej prejazd stepou a polopúštnou krajinou do Bayangobi. Nocľah v jurtovom tábore v Bayangobi.

deň 5 - BAYANGOBI – KHARAKORU: Cesta do Kharakorumu, bývalého hlavného mesta ohromnej mongolskej Džingischánovej ríše. Návšteva pamätného kláštoru Erdene Dzú, najstaršej budhistickej svätyne Mongolska, ktorá ako zázrakom prežila éru čojbalsanovského ničenia. Peší výlet do stepi. Nocľah v jurte v Kharakorume.

deň 6 - KHARAKORUM – HORGO UUL – TERKHIIN TSAGAAN NUUR: Jazda stepou k vulkanickému kráteru Horgo Uul a ďalej k prekrásnemu jazeru Terkhiin Tsagaan Nuur, ktoré vzniklo prehradením horského údolia lávovými prúdmi. Nocľah v jurte pri jazere.

deň 7 - TERKHIIN TSAGAAN NUUR – TARVAGATAI NURUU: Prejazd horským terénom, polostepou s ostrovčekmi severského ihličnatého lesa smerom na sever. Nocľah v jurte pohoria Tarvagatai Nuruu.

deň 8 - TARVAGATAI NURUU – MÖRÖN – KHÖVSGÖL NUUR: Cesta cez Mörön ku scénickému jazeru Khövsgöl Nuur, ktoré leží v horskej krajine porastenej riedkym ihličnatým lesom. Jazero je právom považované za klenot mongolskej prírody. Nocľah v jurte na trase a pri jazere

deň 10 - KHÖVSGÖL NUUR – MÖRÖN – ULÁNBÁTAR: Odchod do Mörönu a odlet do Ulánbátaru, transfer do hotela, nocľah v hoteli v Ulánbátare.

deň 11 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko, odlet cez Moskvu do Prahy (Viedne). Prílet.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -