Vyhľadávanie zájazdu

Okruh MongolskomTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Ulánbátaru.

deň 2 - PRÍLET DO ULÁNBÁTARU: Prílet do Ulánbátaru, transfer do hotela a ubytovanie. Voľný deň na odpočinok s možnosťou prechádzky po meste so sprievodcom.

deň 3 - PÚŠŤ GOBI: Raňajky. V ranných hodinách transfer na letisko a následný odlet do hlavného mesta Juhogobijského ajmagu - Dalanzadgad. Po prílete transfer do jurtového kempu, ubytovanie. Po obede sa vydáte preskúmať úchvatnú krajinu Národného parku Gobi Gurvan Saikha. Navštívite kaňon Yolyn Am, kde aj v neskorom lete zostávajú kusy ľadu v kontraste s rozkvitnutými kvetmi. Pozrite si múzeum púšte Gobi a potom sa môžete prejsť na koni k ľadovcovým poliam. Návrat do kempu, večera, nocľah.

deň 4 - PIESOČNÉ DUNY KHONGOR: Raňajky. Dnes vás čaká cesta k najväčším piesočným dunám v Mongolsku – Khongor. Piesočné duny patria k najúžasnejším scenériám púšte Gobi, sú dlhé 180 km, 20 km široké a môžu dosahovať aj výšku 200 metrov. Kríži ich rieka Khongor, ktorá vytvára kontrastnú zelenú oázu uprostred púšte. Vžijete sa do úlohy mongolských nomádov z Gobi a prejdete sa naprieč dunami na ťavách, ktoré neodmysliteľne patria k dopravným prostriedkom púšte Gobi. Večera, nocľah v jurtovom tábore.

deň 5 - HORIACE ÚTESY – KLÁŠTOR ONGI: Po raňajkách sa vydáte do Bayanzag, známeho ako „Horiace útesy“. Tu sa nachádza svetoznáme paleontologické nálezisko dinosaurov a prvého dinosaurieho vajca na svete, ktoré objavil americký paleontológ Roy Chapman Andrews. Po obede pokračujete k ruinám starobylého kláštora Ongi - kedysi býval jedným z najväčších kláštorov v Mongolsku - bol založený v roku 1660 a pozostával z dvoch chrámových komplexov. Večera a nocľah v jurtovom tábore.

deň 6 - OKÚZĽUJÚCOU KRAJINOU ZA HISTÓRIOU DŽINGISCHÁNOVEJ RÍŠE, KLÁŠTOR ERDENE ZUU: Raňajky. Odchod z púšte Gobi do centrálnej časti Mongolska. Počas cesty môžete pozorovať zmeny prírodných scenérií, okúzľujúcu krajinu s voľne sa pasúcimi kozami, kravami či malými koňmi. Zastavíte sa v meste Karakorum, ktoré bolo v 13. storočí hlavným mestom Džingischánovej ríše. Navštívite najväčší a najstarší kláštor Erdenu Zuu a múzeum, kde uvidíte artefakty Veľkej mongolskej ríše, doby kamennej, bronzovej a ďalšie skvosty zeme. Večera a nocľah v jurtovom tábore.

deň 7 - NOMÁDI A HORÚCE PRAMENE TSENKHER: Raňajky. Vydáte sa do ajmaku Arkhangai k horúcim prameňom Tsenkher, ktoré majú liečivé vlastnosti - najmä pri ochoreniach pohybového aparátu či ochoreniach nervového systému. Po ceste do tábora navštívite rodinu mongolských nomádov, ktorí žijú v horskej oblasti Khangai. Na chvíľu preniknete do života týchto kočovníkov, ochutnáte tradičné mliečne výrobky vrátane slávneho nápoja Kumys, čo je kyslé kobylie mlieko a budete môcť porovnať rozdiely v životoch medzi oblasťou Gobi a Khangai. Večer si v kempe doprajete minerálny kúpeľ v termálnych jazierkach. Večera a nocľah v jurtovom tábore.

deň 8 - NÁRODNÝ PARK KHORGO-TERKH: Raňajky. Jazda cez step do národného parku Khorgo-Terkh, kde sa nachádza vyhasnutá sopka Khorgo a prekrásne jazero Terkhiin Tsagaan Nuur ležiace vo výške 2.060 m.n.m. Po príchode zdoláte vrchol krátera Khorgo (2.240 m n.m.), odkiaľ sa naskytne nádherný výhľad. Večera a nocľah v jurtovom tábore.

deň 9 - SHINE IDER: Raňajky. Dnešná cesta povedie pozdĺž jazera Terkh, kde môžete pozorovať vodné vtáky, následne prejdete vysokohorským priesmykom so zalesnenými horami. Po príchode do oblasti Shine Ider budete mať voľno na odpočinok či prechádzku v prírode. Večera formou mongolského barbecue, ochutnáte tzv. „chorchog“. Nocľah v jurtovom tábore.

deň 10 - NÁRODNÝ PARK KHÖVSGÖL: Raňajky. Odchod do národného parku Khövsgöl. Cestou uvidíte tzv. jelenie kamene. Jedná sa o megality, na ktorých sú vytesané bežiace jelene, ich pôvod nie je úplne jasný. Po príchode sa ubytujete v kempe pri scénickom jazere Khövsgöl. Večera a nocľah v jurtovom tábore.

deň 11 - NÁRODNÝ PARK KHÖVSGÖL - PASTIERI SOBOV CATÁNI: Po raňajkách navštívite izolovaný kmeň pastierov sobov zvaných Cátani. Spoznáte život pastierov sobov v tajche, ktorí si i napriek pokusom o násilné presídlenie pevne chránia spôsob života starých lesných národov. Popoludní voľno na relax pri jazere. Nocľah a večera v jurtovom tábore.

deň 12 - MÖRÖN – ULÁNBÁTAR: Raňajky. Odchod na letisko v Mörön a následný odlet do Ulánbátaru. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

deň 13 - ULÁNBÁTAR: Raňajky. Individuálne voľno na nákupy či prechádzku po meste. Nocľah.

deň 14 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky. Transfer na letisko, odlet a prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -