Vyhľadávanie zájazdu

Okruh Škótskom a ÍrskomTermíny a ceny

Okruh Škótskom a Írskom

Úvod - 10-dňový letecký zájazd.

Perex - Škótsko – jeden z posledných kútov krásnej a divokej prírody v celej európe, kde príroda načrela do palety všetkých odtieňov farieb zelenej a modrej. Krajina hradov a opátstiev, golfových ihrísk a tajuplných príbehov. Írsko – úchvatná príroda v kontraste s rušným a živelným hlavným mestom Dublin. Whisky alebo whiskey? Škótska alebo írska? Ktorá vám zachutí viac?

Ubytovanie - 9x v 3* hoteloch

Stravovanie - 9x raňajky.

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. 

Doprava - Letecká doprava, lodná doprava medzi Škótskom a Írskom, autokarová doprava počas pobytu.

1. deň - Prílet do Edinburghu, transfer do hotela.

2. deň - Raňajky. Stredoveký Edinburgh, všeobecne pokladaný za jedno z najúžasnejších miest na svete. V hlavnom meste Škótska sa vydáme po dláždenej Royal Mile – Kráľovskej míli okolo katedrály St. Giles až k palácu Holyrood, oficiálnej škótskej rezidencii kráľovnej. Edinburghský hrad po stáročia menil svoju funkciu - od pevnosti cez kráľovský palác až po štátnu väznicu. Dnes ukrýva korunovačné kamene, pamiatku na škótskych kráľov, ulúpené a neskôr navrátené Angličanmi. Fakultatívne možnosť návštevy „Camera Obscura“ – fantastickej interaktívnej prezentácie o histórii mesta, či vynikajúceho škótskeho večera. Návrat na ubytovanie. 

3. deň - Po raňajkách sa vydáme do mesta ležiaceho na pobreží Severného mora – St. Andrews. V meste sídli najstaršia univerzita Škótska, kde sa stretli Princ William s manželkou Kate Middleton, St. Andrews Abbey a taktiež prvý golfový klub (vznik v r. 1754), na ktorého trávnikoch sa hrá dodnes. Zastávka v malebnom mestečku Pitlochry obklopenom krásnou prírodou. Aké by to bolo Škótsko bez ochutnania pravej whisky? Najmenšia tradičná škótska pálenica Edradour Destillery nás pozýva na exkurziu s degustáciou. Deň zakončíme v Inverness. Ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Na brehu jazera Loch Ness sa ocitneme pred zrúcaninami hradu Urquhart, ktorý je najideálnejším miestom na pozorovanie záhadnej príšery Nessie. Zástavka vo Fort William - vstupná brána do Škótskej vysočiny a vyhliadka na najvyššiu horu Veľkej Británie, Ben Nevis (1 344 m n. m.). Prejazd cez tajuplné močariská Rannoch Moor a horské zelené údolie Glencoe, pomedzi horské masívy, okolo hlbokých kaňonov. Na brehu najväčšieho škótskeho jazera Loch Lomond s peknou scenériou sa zastavíme v rozprávkovej dedinke Luss. Ubytovanie.

5. deň - Raňajky. Prehliadka mesta Glasgow, tretieho najväčšieho a najnavštevovanejšieho mesta vo Veľkej Británii: George Square, Buchanan Street, katedrála St. Mungo, University of Glasgow, fakultatívne návšteva niektorého z múzeí (Riverside Museum, Kelvingrove Museum). Cestou do prístavu sa zastavíme v Alloway, rodiska slávneho škótskeho básnika Roberta Burnsa. Nalodenie na trajekt a prejazd do Írska. Ubytovanie.

6. deň - Po raňajkách nás čaká prehliadka hlavného mesta Severného Írska – Belfastu, v ktorom sa zrodil Titanic, ale aj dobre známy konflikt, na ktorý už dnes, našťastie, len spomíname. Prehliadka kláštora Clonmacnoise. Presun na ubytovanie.

7. deň - Raňajky. Pri povestných útesoch Cliffs of Moher (214 m vysokých a 8 km dlhých), sa budeme môcť započúvať do búšenia vĺn Atlantického oceánu. Zastávka na stredovekom hrade Bunratty, ktorý vďaka zrekonštruovanému interiéru dodnes hostí stredoveké bankety. Presun na ubytovanie.

8. deň - Po raňajkách pokračovanie popri Atlantickom oceáne najznámejšou panoramatickoucestou v krajine - Ring of Kerry s krátkymi zastávkami na vyhliadkových bodoch a v tunajších mestečkách. Dnešný program ukončíme v prístavnom meste Cobh. Ubytovanie v okolí.

9. deň - Raňajky. Prehliadka hlavného mesta Írska Dublin: elegantné námestia, dom spisovateľa Oscara Wilda či Brama Stokera, autora Drakulu, Dublinský hrad, anglikánske katedrály a ďalšie pamiatky. Ubytovanie.

10. deň - Raňajky, transfer na letisko. Odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu do Edinburghu a z Dublinu, servisné poplatky, letiskové transfery (v prípade odletu mimo Bratislavy), autokarovú dopravu počas pobytu, lodnú dopravu medzi Škótskom a Írskom, 9 x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 1 x ochutnávka whisky, vstup na Mohérove útesy, sprievodcu CK SATUR.

 

Celková cena nezahŕňa -

Vstupy a cestovné poistenie. Doplatok za 1/1 izbu 480 EUR, doplatok za škótsky večer 80 EUR.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -