Vyhľadávanie zájazdu

Okruh VenezuelouTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ)- PORLAMAR: Odlet a prílet do Porlamar. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie. Nocľah.

deň 2 - PORLAMAR - CARACAS - LOS ROQUES: Raňajky. Transfer na pevninu do mesta Caracas. Odlet z Caracas na súostrovie Los Roques. Súostrovie z 55 malých koralových ostrovčekov s krásnymi plážami s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou leží v Karibskej oblasti asi 170 km severne od Caracas, a v roku 1972 bolo vyhlásené Národným parkom, ktorý je najväčším v Karibiku. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Nasleduje popoludňajšia plavba katamaránom, obed a možnosť šnorchlovania v tomto pestrofarebnom raji koralov, návrat do hotela, večera, nocľah.

deň 3 - LOS ROQUES: Raňajky. Doobeda plavba katamaránom po súostroví Los Roques. Obed na katamaráne. Koralové útesy a tisíce farebných tropických rýb ponúkajú ideálne podmienky pre šnorchlovanie a potápanie. Večera. Nocľah.

deň 4 - LOS ROQUES - MATURÍN - ORINOKO: Raňajky. Transfer z hotela na letisko, odlet z Los Roques do mesta Maturín. Transfer z letiska do prístavu Boca de Uracoa k rieke Rio Morichal Largo, nalodenie a plavba loďou do miesta ubytovania. Obed. Následne výlet loďou, počas ktorého uvidíte okrem úžasnej tropickej prírody príbytky indiánov kmeňa Warao, ktorí si stavajú drevené príbytky na koloch. Večera. Nocľah na brehu rieky Rio Morichal Largo.

deň 5 - ORINOKO: Raňajky. Plavba loďou vrátane chytania dravých rýb - piraní. Počas tejto plavby budete môcť pozorovať okolitú džungľu, rozmanitú flóru a faunu. Obed. V oblasti delty Orinoko sa stretnete s neuveriteľným množstvom botanických a zoologických exemplárov. Popoludní ďalšia plavba loďou v delte Orinoko. Večera. Nocľah.

deň 6 - ORINOKO - PUERTO ORDAZ - CANAIMA: Raňajky. Plavba loďou do prístavu Boca de Uracoa, transfer na letisko, cestou odchod cez rieku Orinoko po novom moste, odlet z Puerto Ordaz do mesta Canaima. Ubytovanie, obed. Výlet k perejám Yuri - najprv pôjdete džípom, potom loďou po rieke Carrao a nasledovať bude prechádzka džungľou. Možnosť kúpania sa v perejách Yuri. Večera. Nocľah.

deň 7 - Raňajky. Odchod džípmi do prístavu Ucaima, loďou po rieke Carrao k perejám Mayupa, a ďalej loďou po rieke Churún. Prechádzka džungľou k zrejme najvyššiemu vodopádu sveta Salto Angel (979 metrov). O prvenstvo súťaží s juhoafrickým Tugela Falls. Možnosť kúpania v rieke.

deň 8 - CANAIMA - PUERTO ORDAZ - CARACAS: Raňajky. Plavba loďou po lagúne Canaima, ktorá je obklopená šiestimi ohromnými vodopádmi. Stolové hory (tepuis) tvoria doslova „ostrovy“ ohraničené kolmými stenami. Len na niekoľko málo z nich je možné vystúpiť, a na väčšinu doteraz nevstúpila ľudská noha. Precházka džungľou k vodopádom Sapo. Odlet z Canaima do Puerto Ordaz, odlet z Puerto Ordaz do Caracas, ubytovanie.

deň 9 - CARACAS: Raňajky. Poldenná prehliadka venezuelského hlavného mesta. Prezriete si katedrálu, Bolívarove námestie, rodný dom Simona Bolívara, radnicu, parky, univerzitu. Popoludní transfer na letisko, odlet na ostrov Isla Margarita, ubytovanie, relaxácia.

deň 10 - PORLAMAR : Raňajky. Relaxácia na ostrove Isla Margarita.

deň 11 - PORLAMAR - PRAHA (VIEDEŇ): Raňajky. Odlet z Porlamar do Prahy.

deň 11 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): 12.deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), miestne prelety a ich letiskové poplatky, 10 x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby sprievodcu ESO travel,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové taxy 319,- EUR, odletovú taxu z Venezuely – 35,-$/osoba, vstupné do národných parkov – 60,- $/osoba, fakultatívne výlety a vstupy, prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

Poznámky: tento zájazd si môžete predĺžiť o pobyt pri mori. Na vnútroštátne lety maximálna váha batožiny 10 kg/osoba.

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 14 osôb.

Zmena programu vyhradená.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -