Vyhľadávanie zájazdu

Okúzľujúca ApúliaTermíny a ceny

Okúzľujúca Apúlia

Úvod - 8-dňový letecký zájazd

Perex - Talianska Apúlia vyniká krivoľakými uličkami krásneho Bari, skalným mestom Matera, Alberobellom s typickými domčekmi typu "trulli", stredovekým hradom Castel del Monte, či najväčšou talianskou kvapľovou jaskyňou Castellana Grotte. Očarí vás aj pobrežná promenáda v Polignano a Mare s výhľadmi na krištáľovo čistú morskú vodu alebo mesto Lecce, ktoré je pre svoje pamiatky právom nazývané Florenciou Apúlie.

Ubytovanie - 7x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie - 7x raňajky

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecky

1. deň - Transfer z Bratislavy do Viedne, odlet do Bari, hlavného mesta Apúlie. Prehliadka starého mesta s krivoľakými uličkami a románskou Bazilikou sv. Mikuláša, v ktorej sú uložené ostatky tohto najmä u detí obľúbeného svätca. V 11. storočí ich sem priviezli miestni námorníci po tom, čo ich ukradli z byzantskej Myry. Okrem Baziliky sv. Mikuláša pri prehliadke nevynecháme pevnosť Castello Svevo, nachádzajúcu sa priamo v srdci mesta, či tzv. „Malú pevnosť“ v blízkosti prístavu na pobreží, odkiaľ je nádherný výhľad na more a staré centrum. Odchod na ubytovanie, fakultatívne večera.

2. deň - Po raňajkách prehliadka mesta Alberobello, v ktorom sa zachovalo ucelené historické jadro, tvorené nezvyčajnými domami typu „trulli“. Pre ne bolo mesto v roku 1996 zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.Popoludní sa vyberieme do dediny Castellana Grotte, kde sa nachádza jaskynný súbor s impozantnou kvapľovou výzdobou. V hĺbke 70 metrov sa po 3 kilometrovej trase dostaneme až do najkrajšej časti – „Grotta Bianca“, v ktorej nás doslova oslepí žiarivá vápencová krása. V ceste budeme ďalej pokračovať do šarmantného mestečka Martina Franca na krátku prehliadku. Prezrieme si námestie Piazza Roma s Palácom Ducale ako i námestie Piazza Plebiscito s jedinečnou Bazilikou di San Martino. V niektorej z miestnych reštaurácii sa posilníme pred ďalším poznávaním. Po ceste sa zastavíme na ochutnávku miestneho vína.  Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

3. deň - Raňajky. Deň začneme výletom za apúlskym dedičstvom UNESCO – navštívime hrad Castel del Monte, ktorý si dal postaviť sväto–rímsky cisár Fridrich II. v 13. storočí. Unikátna pevnosť je opradená mnohými legendami a tajomstvami, čo činí jej návštevu ešte zaujímavejšou. Cestou z hradu sa vydáme do Trani – malebného starého mestečka na brehu mora. Pozrieme si jeho stredoveké historické centrum s gotickou katedrálou a západ slnka nad mestom si vychutnáme zo známeho mestského parku Villa Comunale. Čas nám zostane i na individuálne poznávanie, prípadne posedenie pri muškátovom víne. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

4. deň - Po raňajkách sa presunieme do „bieleho mesta“ Ostuni. Prezrieme si krásnu katedrálu, kostol San Vito Martire, biskupský palác Pallazo Vescovile zo 16. storočia, či barokový palác Pallazzo Zevallos. Popoludnie strávime v príjemnom pobrežnom mestečku Polignano a Mare. Prejdeme sa po nábrežnej promenáde so sochou slávneho rodáka – speváka Domenica Modugna až do historického centra s malebnými stredovekými uličkami. Čas nám zostane i na oddych na miestnej pláži a kúpanie v mori. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

5. deň - Raňajky. Cez krásne scenérie apúlskeho vidieka sa vydáme do Matery – mesta na strmých skalnatých kopcoch, zapísaného do svetového dedičstva UNESCO. Ľudia sa prispôsobili tunajším ťažkým podmienkam a vytvorili si jaskynné príbytky, ale aj skalné chrámy, ktoré dávajú tomuto miestu jedinečné čaro. Zastavíme sa aj v malebnom meste Altamura, známom v celom Taliansku pre svoj vynikajúci chlieb s chráneným označením pôvodu, starú románsku katedrálu a svetovo významné paleontologické náleziská. Návrat na ubytovanie, fakultatívne večera.

6. deň - Raňajky. Dnes sa vyberieme do Lecce – barokovej Apúlie, ktorá je pre krásu svojich pamiatok prezývaná Florenciou Apúlie. Mesto bolo založené podľa tradície už v čase pred trójskou vojnou. Vrchol rozkvetu zažilo v 17. storočí, kedy sa stalo jedným z najvýznamnejších kultúrnych a obchodných centier Stredomoria. Z tohto obdobia pochádzajú mnohé pamiatky jedinečného baroka „leccese“ ako napríklad Bazilika Santa Croce alebo palác Celestínov. V prípade časovej rezervy individuálne voľno. Návrat na ubytovanie, večera.

7. deň - Raňajky. Výlet na pláž. Večera v hoteli.

8. deň - Raňajky. Odchod na letisko v Bari, odlet do Viedne a následný transfer späť do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Autokarovú prepravu počas pobytu. 7x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. 1x ochutnávku vína. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 7 večerí. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -