Vyhľadávanie zájazdu

Okúzľujúce Provensálsko autobusomTermíny a ceny

Okúzľujúce Provensálsko autobusom

Úvod - 9-dňový autokarový zájazd / 6-dňový letecký zájazd.

Perex - Vyberieme sa spolu do oblasti južného Francúzska, do Provensálska presláveného levanduľovými záhonmi, ktorých vôňa sa šíri po celom kraji. Nekonečné polia posiate fialovou levanduľou a slnečnicami len umocňujú typickú provensálsku atmosféru. Kombinácia bohatej histórie, kultúrnych pamiatok, malebnej prírody a útulných malých mestečiek je nezabudnuteľným zážitkom.

Ubytovanie - Pri autobusovom zájazde 8x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. Pri leteckom zájazde 5x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami.

Stravovanie - Pri autobusovom zájazde 8x raňajky, pri leteckom zájazde 5x raňajky.

Poznámka - Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Doprava -

Autokar, letecky.

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 5.00 h), tranzit cez Rakúsko a Švajčiarsko, ubytovanie vo Francúzsku. 

2. deň - Pri leteckom zájazde transfer na Schwechat, odlet do Ženevy. Raňajky (bus). Prehliadka pôvabného mestečka Annecy s príjemnou atmosférou 17.storočia. Pokračujeme na ceste do Provensálska. Zastávka v dedinke Roussillon, preslávenej náleziskom okru všetkých odtieňov. Vychutnáme si aj panoramatické výhľady na „village perché“ (orlie hniezdo) Gordes a fotogenické opátstvo Abbaye de Senanque. Presun na ubytovanie. 

3. deň - Raňajky, príchod do „pápežského mesta“ – Avignon (prehliadka historických pamiatok – Opera, Pápežský palác, Rocher des Doms, Starý most, Kaplnka sv. Mikuláša). V popoludňajších hodinách presun k unikátnej pamiatke – rímskemu mostu Pont du Gard, legendárnemu technickému dielu z roku 19 pred Kristom. Ubytovanie.

4. deň - Raňajky, cez Saint Rémy, rodné mesto mysliteľa Michela de Nostre-Dame, známeho ako Nostradamus, sa dostaneme k ruinám rímskeho osídlenia Glanum. Pre fanúšikov Van Gogha možnosť navštíviť liečebňu Saint Paul de Mausolé, kde slávny maliar odpočíval a liečil sa. Pokračujeme do Baux de Provence na prehliadku majestátnej stredovekej pevnosti. Popoludní navštívime Camargue, národný park v delte Rhôny, jedinečná flóra i fauna. Odchod do hotela.

5. deň - Raňajky, presun do hlavného pôsobiska Van Gogha, historického mesta Arles, kde sa každoročne konajú zvláštne býčie preteky. Pre záujemcov návšteva rímskeho amfiteátra a divadla, katedrály St. Trophime. Popoludní sa vydáme po stopách Paula Cézanna do ďalšieho typického provensálskeho mesta - Aix-en-Provence. Mestu sa hovorí aj „mesto vody“, vďaka termálnym prameňom, ktoré zlákali už Rimanov a tiež vďaka mnohým mestským fontánam. Odchod do hotela.

6. deň - Raňajky, odpočinok v príjemnom mestečku Cassis na brehu Stredozemného mora. Pre záujemcov možnosť plavby loďou okolo „provensálskych fjordov Calanques“. Pri leteckom zájazde raňajky, celodenný výlet s ohromujúcimi výhľadmi do kaňonu Gorges du Verdon, ktorého steny miestami dosahujú hĺbky až 700 metrov. Zastávka pri jazere Saint Croix. Ubytovanie.

7. deň - Pri leteckom zájazde: Raňajky, presun do Nice. Odlet do Viedne a návrat domov. Pri autobusovom zájazde: Raňajky, celodenný výlet s ohromujúcimi výhľadmi do kaňonu Gorges du Verdon, ktorého steny miestami dosahujú až hĺbky 700 metrov. Zastávka pri jazere Saint Croix. Odchod na ubytovanie.

8. deň - Raňajky. Odchod do Monaka. Rozlohou je menšie ako londýnsky Hyde Park, no hustota obyvateľstva na meter štvorcový je najvyššia na svete. Porsche je tu viac ako bežné auto, v prístave kotvia najluxusnejšie jachty, sú tu noblesné palácové hotely a kaviarne, Casino, do ktorého je vstup prísne kontrolovaný, veľkolepé Oceánografické múzeum, kniežací palác vládnucej rodiny Grimaldiovcov (prehliadka, individuálne voľno), presun do Talianska. Ubytovanie. 

9. deň - Raňajky. Odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách (cca 22:00 h).


Celková cena zahŕňa - AUTOKAROVÝ ZÁJAZD: dopravu luxusným autokarom, 8x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK.

LETECKÝ ZÁJAZD: leteckú dopravu Viedeň - Ženeva, Nice - Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, dopravu mikrobusom, resp. autobusom počas pobytu, 5x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa - Vstupy, pobytovú taxu, komplexné cestovné poistenie. 

Pri autobusovom zájazde za 1/1 izbu 295 EUR, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.

Pri leteckom zájazde za 1/1 izbu 195 EUR.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -