Vyhľadávanie zájazdu

Omán s vuni Orientu Termíny a ceny

Omán s vuni Orientu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) - MUSCAT: Odbavenie na letisku v Prahe a odlet do Muscatu, hlavného mesta sultanátu Omán.

deň 2 - MUSCAT: Prílet v nočných hodinách. Transfer a ubytovanie v Muscate, raňajky a doobedňajší odpočinok. Poobede nasleduje okružná cesta po Muscate, hlavnom meste sultanátu Omán. Prezriete si Kráľovskú operu a ďalej budete pokračovať pozdĺž pobrežia do starého mesta, ktorého historická časť na Vás dýchne atmosféru rozprávok tisíc a jednej noci. Navštívite tu trhovisko, tzv. Mutrah Souk, ktoré je považované za najlepšie v krajine. Večera a nocľah v Muscate.

deň 3 - MUSCAT - BILAD SAYT - AL HAMRA: Po raňajkách začnete prehliadkou miestneho architektonického skvostku "Grand Mosque". Potom budete pokračovať scénickou vnútrozemskou cestou cez nádherné Wadi Bani Auf a dedinku Bilad Sayt, kde tvorí starovekú príťažlivosť zhluk kamenných a hlinených obydlí spolu so sviežimi radmi ďatľových paliem a terasovitých polí. Počas cesty na Vás čaká obed v tradičnej reštaurácii. Deň zavŕšite návštevou magickej Al Hamry, ktorá je jedným z najlepšie zachovalých starých miest v Ománe. Al Hamra je spleť kamenných uličiek lemovaná tradičnými tehlovými domami, ktoré padajú zo svahu do idylickej oázy. Ubytovanie a večeru si vychutnáte v hoteli s romantickým výhľadom na mesto.

deň 4 - AL HAMRA - BAHLA - NIZWA: Po raňajkách sa pozriete do unikátnej horskej dediny Mistaf Al Abreeyn, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1000 metrov nad morom. Presuniete sa do mestečka Bahla s gigantickou pevnosťou. Nasledovať bude prehliadka najkrajšieho ománskeho hradu postaveného na konci 17.storočia, hradu Jabreen. Počas cesty je pre Vás pripravený obed. Vaša cesta bude pokračovať do ruín dediny a banánovej farmy Birkat Al Mouz. Tálo lokalita je domovom starého zavlažovacieho systému Falaj zapísaného v zozname svetového dedičstva UNESCO. Deň zakončíte v Nizwe, najkrajšom meste sultanátu s farebnými kupeľmi a pevnosťou Nizwa Fort, odkiaľ je nádherný výhľad. Podrobnosti zo života tunajších obyvateľov Vám priblíži i ubytovanie v domčekoch Heritage.

deň 5 - NIZWA - WADI BANI KHALID - WAHIBI SANDS: RAňajky, následne navštívite trh s dobytkom a dokončíte návštevu starobylej Nizwy. Prídete k oáze Wadi Bani Khalid, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších prírodných miest v Ománe. Vody v tieni paliem pozývajú k príjemnej sieste s možnosťou kúpania sa. Obed býva obvykle vo forme pikniku. Potom sa presuniete do oblasti červených a bielch piesočných dún Wahiba Sands, ktorú sú tradičným domovom kočovníkov a beduínov. Miestnu atmosféru púšte vychutnáte pri originálnej večeri a nocľah strávite v tradičnom púštnom kempe (samozrejme v stanoch deluxe).

deň 6 - WAHIBA SANDS - ASHKHARA - RAS AL HADD: Po raňajkách v kempe pôjdete cez prepojené mestá Jalan Bani Bu Hassan a Jalan Bani Bu Ali, ktoré tvoria súbor strážnych veží, historických opevnených domov, hrad a starobylé múry plantáží. Ďalej sa vydáte pobrežnou cestou do Ashkhary, kde je pri priaznivých klimatických a hydrologických podmienkach možné uvidieť prírodný jav tzv. Ružové jazero. Uvidíte nádherné pláže na konci sveta v Ras Al Ruways. Počas cesty pre Vás bude pripravený obed. Na rozhraní Ománskeho zálivu a Arabského mora dohliada mohutná pevnosť nad dedinou Ras Al Hadd. Odtiaľ je to kúsok k výbežku Ras Al Jinz, kam chodia klásť vajíčka korytnačky Karety obrovskej. Na tomto unikátnom mieste je možné večerné pozorovanie korytnačiek pri kladení vajec. Prechádzka po rezervácii trvá približne 15 minút a je tu zakázané fotenie bleskom. Ubytovaní budete na tomto čarovnom pobreží.

deň 7 - RAS AL HADD - SUR - WABI SHAB - MUSCAT: Naraňajkujete sa v prírodnej rezervácii a potom Vás čaká cesta pozdĺž pobrežia späť do hlavného mesta. I na tejto ceste Vás bude sprevádzať kultúrne a prírodné bohatstvo Ománu. Pôjdete cez prístavné mesto Sur, ktoré bolo strategickým bodom na africko-ázijskej obchodnej ceste. Uvidíte Wadi Tiwi, hlbokú a úzku roklinu vytesanú z hôr, ktorá sa tiahne pozdĺž mora, vo Wadi Shab absolvujete jazdu v autách, v prípadne je v ponuke variant cca 2,5 hodinovej túry. Počas cesty budete mať zaistený obed. Potom sa vydáte cez biele pláže a tyrkysové vody Bimah Sinkhole a pokračovať budete späť cez Quriyat, dedinu stráženú pevnosťou z 18.storočia. Pred odletom povečeriate a odpočiniete si v hoteli v Muscate.

deň 8 - MUSCAT - PRAHA (VIEDEŇ): Skorý ranný transfer na letisko v Muscate, odbavenie, odlet do Prahy s prestupom v Dubaji.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -