Vyhľadávanie zájazdu

OsloTermíny a ceny


Úvod - 4-dňový letecký zájazd

Perex - Vigelandov park, Vikingské múzeum, Kráľovský palác, polárna loď Fram, skokanský mostík Holmenkollen a originálny obraz Výkrik od Edvarda Muncha, to je iba zlomok toho, čo počas tohto obľúbeného city breaku zažijete.

Ubytovanie - 3x v hoteli 3*

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena letových časov, odletových miest a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Osla, transfer do hotela. V poobedňajších hodinách začíname objavovať krásy hlavného mesta. Prejdeme sa po pešej zóne Karla Johana a pozrieme si historické budovy - katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Navštívime interiér radnice. Prejdeme sa po streche Kráľovskej opery a prezrieme si expozíciu Národnej galérie, kde je aj slávny obraz od Edwarda Muncha – Výkrik. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Vyvezieme sa k národnej pýche Nórska, k skokanskému mostíku Holmenkollen, dejisku ZOH 1952. Pevnosť Akershus, ktorého súčasťou je chrám s hrobkami nórskych kráľov. Múzeum nórskeho odboja. Fakultatívne večerná plavba po Oslofjorde aj s tradičnou krevetovou nórskou večerou. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Dokonale spoznáme poloostrov múzeí Bygdoy. Zaujíma vás, ako v skutočnosti vyzerali vikingské plavidlá? Vďaka expozíciám Vikingského múzea môžeme obdivovať 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Pozrieme si aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kon-tiki, ktorou  sa preplavil z Peru do Polynézie. Čaká nás ešte návšteva 2. najväčšieho skanzenu v Nórsku a Múzeum nórskeho námorníctva. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Pozrieme si najstarší kamenný kostol v Škandinávii  - Gamle aker kirke, v jeho tesnej blízkosti sa nachádza cintorín, kde sú pochované významné osobnosti Nórska. Odchod na letisko, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň – Oslo – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko – hotel – letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3*/4* s raňajkami, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 150 EUR, p repravu počas pobytu v Osle, vstupy, plavbu po Oslofjorde a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -