Vyhľadávanie zájazdu

Panama - Kostarika - NikaraguaTermíny a ceny

Panama - Kostarika - Nikaragua

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet do Panama City. Po prílete a privítaní transfer do hotela, ubytovanie, voľný čas, nocľah.

deň 2 - PANAMA CITY - PANAMSKÝ PRIEPLAV: Raňajky, program začneme dopoludňajšou okružnou prehliadkou hlavného mesta Panama City, ktoré je moderným, čistým a bezpečnýmm mestom. Panama City bolo založené v roku 1519 ako prvé "európske" mesto v Amerike a slúžilo Pizarrovi k útokom na Inkov. Okrem moderného "downtownu", prístavu a mestských parkov, zavítame aj do historického centra mesta z koloniálnej éry. Obed v typickej miestnej reštaurácii. Ďalej nás cesta zavedie tiež k Panamskému prieplavu, ktorého stavba trvala 10 rokov a stojí tu ako pomník génia i ľudskej sily. Zavítame do turistického centra Miraflores, odkiaľ môžeme v prieplave pozorovať lode. Popoludní návrat do mesta, nocľah.

deň 3 - GATÚN LAKE: Raňajky. Naozaj výnimočný celodenný výlet loďou na jazero Gatún Lake, ktoré vzniklo ako súčasť prieplavu zatopením lužných dažďových pralesov v centrálnej časti Panamy. Umelé jazero je ohromný ekopark s množstvom ostrovov, ktoré sú bývalými vrcholmi kopcov. Sú porastené tropickou vegetáciou a žije tu veľa druhov vtáctva a zveri. Počas Vašej plavby budete pozorovať nielen vtáky, opice a nespočetne veľa rastlín, ale dostanete sa aj do tesnej blízkosti námorných lodí, ktoré sa jazerom plavia na ceste z Karibiku do Pacifiku, alebo smerom opačným, obed na lodi v cene. Návrat do hotela v popoludňajších hodinách, nocľah.

deň 4 - PANAMA CITY – SAN CARLOS: Raňajky. Ranný transfer na letisko Panama City, odlet do San José (Kostarika), transfer do La Fortuny, v oblasti vulkánu Arenal. Transfer potrvá cca tri hodiny. La Fortuna ponúka krajinu neobyčajnej krásy, ktorú tvoria husté lesy, lagúny, poľnohospodárske políčka, rieky a prírodné horúce pramene. Najväčším lákadlom je činná sopka Arenal týčiaca sa do výšky 1.657 m. Príjazd do hotela, ubytovanie, nocľah.

deň 5 - NP ARENAL - BALDI HOT SPRINGS: Raňajky. Návšteva oblasti vulkánu Arenal. Tento vulkán už viac ako štvrť storočia chrlí nepretržite lávu z pažeráka vo výške viac ako tisíc metrov nad okolitou krajinou. Jedinečný pohľad na činnú sopku obklopenú tropickým pralesom plným kvetov, vtákov a zvierat nenechá nikoho chladným. Romantický pohľad dokresľuje i jazero Arenal, ktoré je súčasťou národného parku. Absolvujete krátky trek pod sopku, všetko v bezpečnej vzdialenosti, ale po miestach, z ktorých je nádherný výhľad na sopku aj vodopády. Fakultatívne môžete zažiť aj trochu adrenalínu na lanách zavesených v pralese - spúšťanie sa na tzv. opičej dráhe. Laná sú dlhé od 200 do 800 m. V podvečer navštívime Baldi Hot Springs, čo sú kúpele s viac ako 30 bazénikmi prepojenými cestičkami a malými kaskádovitými vodopádmi, večera priamo v kúpeľoch, transfer do hotela, nocľah.

deň 6 - ARENAL - MONTEVERDE: Raňajky. Dopoludňajší program začneme transferom do Monteverde, nasleduje ubytovanie v hoteli, popoludní návšteva národného parku Selvatura. Unikátne miesto, kde je v džungli natiahnutých unikátnych 8 mostov rôznych dĺžok (od 50 m do 170 m) vo výške do 60 metrov. Pozorovanie divokej prírody okolo, vhodné pre všetky vekové kategórie, návrat do hotela, nocľah.

deň 7 - MONTEVERDE: Raňajky. Poldenný výlet do rezervácie Santa Elena, ktorá je jednou z najznámejších rezervácií v oblasti Strednej Ameriky. Jedná sa o tropický dažďový prales vo výške 1.400 m - známy skoro stopercentnou vlhkosťou. Žije tu viac ako 450 druhov vtákov, jedná sa o veľmi autentické miesto. Popoludní nás čaká dvojhodinová prehliadka miestnej kávovej ekofarmy, kde sa zoznámime s pestovaním kávy a zároveň s kompletným procesom jej spracovávania. Nasleduje návrat do hotela, nocľah.

deň 8 - GUANACASTE: Raňajky. Dopoludnia transfer na severné pobrežie Tichého oceánu. Pôjdeme krásnou divokou prírodou k najkrajším plážam Kostariky do letoviska Guanacaste. Ubytovanie, obed a popoludní budeme mať dostatok času na relax na pláži, možnosť prenájmu kajakov. Večera, nocľah.

deň 9 - GUANACASTE – PEŇAS BLANCAS – GRANADA: Raňajky. Odjazd k hraniciam s Nikaraguou. Po prekročení hranice v Peňas Blancas Vás čaká transfer do koloniálneho historického mesta Granada, ktoré leží na úpätí vulkánu Mombacho. Mesto je plné prekrásnych budov postavených v duchu kastilských tradícií. Po ubytovaní nasleduje prehliadka mesta. Navštívite miestne pamiatky - La Mercedes, Javelta a opevnený chrám San Francisco. Návrat do hotela, nocľah.

deň 10 - GRANADA - OMETEPE - GRANADA: Raňajky. Transfer k jazeru Nikaragua a plavba loďou na ostrov Ometepe, ktorý pozostáva z vulkánov Concepcion a Maderas, týčiacich sa z vôd jazera. Návšteva mestečka Alta Gracia na ostrove, prehliadka kostola a návšteva múzea. Cestou do prístavu zastávka v prírodnej rezervácii Charco Verde. Plavba späť na pevninu, transfer do hotela, nocľah.

deň 11 - GRANADA – MANAGUA - VULKÁN A MARKET MASAYA: Raňajky. Transfer do mesta Managua, ktoré je hlavným mestom Nikaraguy. Mesto sa nachádza na južnom pobreží jazera Managua (tiež známeho ako Xolotlan) v nadmorskej výške 970 m n. m. Krátka prehliadka mesta. Nasleduje odchod na prehliadku trhu Masaya Market, kde budete mať možnosť obdivovať remeselnícku zručnosť miestnych umelcov. Pokračovanie k rovnomennému vulkánu, najprv uvidíte kráter Santiago, potom sa zoznámite s vulkanickými jaskyňami a ich obyvateľmi - tropickými netopierami. Návrat do Granady v neskorých hodinách, nocľah.

deň 12 - MANAGUA: Raňajky. Odchod na letisko, odlet z Managua do Prahy.

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):

deň 13 - CENA ZAJAZDU ZAHŔŇA:

deň 13 - leteckú prepravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 11x nocľah v 3* hoteloch s raňajkami, 3x obed, 3x večera, všetky transfery počas okruhu, všetky prehliadky a vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb),

deň 13 - CENA ZAJAZDU NEZAHŔŇA:

deň 13 - letiskové taxy 449,- EUR, víza do krajín, odletovú taxu z Kostariky cca 29,- USD/osoba, turistickú taxu do Nikaraguy - 20,- USD/osoba (platí sa na mieste - pri vstupe do krajiny), odletovú taxu z Nikaraguy - 25,- USD/osoba (platí sa na mieste - pri odlete z krajiny) , fakultatívne výlety a vstupy, prepitné, cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň,

deň 13 - Poznámka: pre vstup do Nikaraguy je nutné mať zabezpečené platné Cestovné poistenie!

deň 13 -

deň 13 - Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -