Vyhľadávanie zájazdu

Panama all inclusiveTermíny a ceny


Panama si pomaly ale isto buduje image Dubaja Strednej a Južnej Ameriky. Už teraz je obchodným centrom a dôležitým leteckým a námorným uzlom. Turistický ruch zažíva boom a svet sa začína so záujmom pozerať na túto tropickú, pokojnú krajinu. Podľahnite aj vy jej čaru, pozrite si najzaujímavejšie miesta a oddýchnite si na plážach Pacifiku pri all inclusive servise. Koloniálnu históriu spoznáme v starej časti Panamy na brehu Karibiku. Na najužšom mieste Strednej Ameriky budeme v jeden a ten istý deň aj na pobreží Pacifiku a Karibiku. Po dni krásnej histórie pôjdeme do all inclusive rezortu podľa výberu a tam si do sýtosti užijete more, piesok a slnko.

deň 1 - 1 -

Odlet z Európy, ponad celý Atlantik a úzky pás Strednej Ameriky až na pobrežie Tichého oceánu do Panama City. Prilietame do prvého mesta, ktoré postavili belosi na brehoch Tichého oceánu, vitajte v hypermodernom Panama City. Pristávame v bývalej banánovej republike, ktorá sa mení na ekonomického jaguára a kde je domorodou menou americký dolár. Nepotrebujeme víza, žiadne očkovanie, voda sa v Panama city dá piť z kohútika. Vitajte v bezpečnej tropickej krajine plnej prekvapení. Historické mesto Panama City je pod patronátom Unesco. Nenecháme si ujsť Katedrálu Santo Domingo a oblúk zo 17. storočia Arco Chato, kvôli ktorému sa rozhodli postaviť Panamský kanál práve tu. Prezidentský palác, námestie Herrera a námestie Bolivar. Porozprávame si o legendárnom pirátovi Morganovi a v slávnej katedrále San José budeme obdivovať majestátny zlatý oltár (Altar de Oro), ktorý prežil, lebo ho pred pirátmi natreli na čierno. Tento oltár je považovaný za druhý najväčší poklad Panamy, hneď po panamskom kanály. Neoddeliteľnou súčasťou panorámy historického mesta je privátny kostol San Francisco de Asisi, ktorý je zároveň aj navyšším kostolom. Večerná prechádzka modernou Panamou a budova odkiaľ unikli legendárne panamské dokumenty! Ubytovanie v Panama city.

deň 2 - 2 -

Poldenná prehliadka Panama City a prehliadka Panamského kanála. Panama City je elegantným a prosperujúcim centrom bankovníctva, obchodu a dopravy. Modernou diaľnicou križujúcou oceán pomedzi mrakodrapy najmodernejšej časti mesta. Moderné vs historické mesto. Prejdeme krížom po avenida Balboa a vzdáme hold prvému Európanovi, ktorý uvidel Tichý oceán. Umelé jazero Lago Gatún tvorí najväčšiu časť Panamského prieplavu a bolo najväčším jazerom aké vytvorila ľudská ruka. Vychutnávame si rozkvitnutú tropickú prírodu, sýtožlté stromy guyacan, ktoré mnohí pokladajú za najkrajšie na svete. Panamský prieplav je najvýznamnejšou vodnou cestou na svete. Tento zázrak techniky je dlhý 80 km a tiahne sa z Panama City na pobreží Tichého oceánu až do Colónu na pobreží Atlantického oceánu. Nezabudneme ani na vyvýšené miesto nad plavebnou komorou Miraflores odkiaľ budeme pozorovať zoraďujúce sa lode. Navštívime múzeum Panamského kanála a aj komory v Pedro Miguel. Ochutnáme špeciality na rybacej tržnici ako napríklad fufu či ceviche z chobotnice, ku ktorému sa hodí ľahké pivo Panama. Ako zákusok si date la Michoacana alebo raspados ? Bude čas kúpiť si ručne vyrábané suveníry od inidánov zo San Blas alebo kvalitný panamský klobúk “Panamák”. Sme v najbohatšom meste Strednej Ameriky. Večer príchod na pláž a zaslúžený oddych v all inclusive rezorte.

deň 3 - 3 -

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

deň 4 - 4 -

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

deň 5 - 5 -

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

deň 6 - 6 -

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

deň 7 - 7 -

Relax all inclusive na pieskových plážach Pacifiku.

deň 8 - 8 -

Naša cesta novoobjavenou Panamou končí. Doobeda sa prejdeme po pláži, ochutnáme ešte jeden Captain Morgan (iba pre dospelých) a poobede odletíme domov.

deň 9 - 9 - Prílet a rozprávanie príbehov z krajiny, ktorá spojila dva oceány.


Cena zahŕňa

1 x ubytovanie v 4* hoteli v Panama city s raňajkami

6 x ubytovanie v 4* all inclusive rezorte Royal Decameron/Sheraton Bijao a podobný Viac o ubytovaní - tu.

letiskové transfery v Paname

výlety a dopravu počas programu

sprievodcu počas poznavacieho programu

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

Letiskové poplatky, ostatnú stravu, osobné výdaje, vstupné do pamiatok a atrakcií


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -