Vyhľadávanie zájazdu

Panama - Kostarika - NikaraguaTermíny a ceny

Panama - Kostarika - Nikaragua

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) - PANAMA CITY - MANAGUA: Odlet z Prahy do hlavného mesta Nikaragui - Managua. Večer po prílete transfer do hotela.

deň 2 - MANAGUA - LEÓN: Presun okolo jazera Xolotlán na úpätie sopky Momotombo (1.297 m) do univerzitného mesta León. Prehliadka mesta s dominantnou bielou katedrálou, koloniálnymi kostolmi a tržnice. Jedná sa o bývalé hlavné mesto krajiny a sandinovskú baštu, ktorú tiež pripomínajú dramatické nástenné maľby. Poobede výlet k Pacifiku na pláž Las Peňitas alebo Poneloya, kam každoročne od júla do januára priplávavajú naklásť svoje vajcia karety. Návšteva prírodnej rezervácie Isla Juan Venado - výlet loďou medzi mangrovy, ktoré sú domovom mj. kajmana, medvedíka čistotného, leguána, kuandu a tiež viac ako 100 druhov vtákov (napr. niekoľko druhov volaviek, kolpíkov, ibisov, pelikánov, kormoránov, fregtiek, rybárikov, atď.). Pozorovanie vodného vtáctva pri západe slnka, nocľah v Leóne.

deň 3 - ESTELI - SELVA MEGRA (CIGARY): Prechod do oblasti Esteli, známej pre svoje nekonečné plantáže tabaku a exkurzia do fabriky cigár, ktorých je tu niekoľko desiatok. Následne presun kopcovitou krajinou hmlových lesov a fariem cez mestečko Jinotega do oblasti Selva Negra.

deň 4 - MATAGALPA (KÁVA) - NP MASAYA: Ráno návšteva kávových plantáží nad mestečkom Matagalpa, ktorá je centrom produkcie nikaragujskej kávy. Ochutnávka čerstvo praženej kávy a domácich dezertov. Potom presun na juh do oblasti národného parku Masaya - výjazd až na vrchol aktívnej sopky Masaya (634 m) a fotenie tečúcej lávy vnútri kráteru. Nezabudnuteľný zážitok.

deň 5 - GRANADA: Granada - celodenný pobyt v najkrajšom meste Nikaragui, koloniálnej perle plnej fotogenickej elegancie, položenom na brehu jazera Nicaragua (Cocibolca) s prístupom do Karibského mora po rieke San Juan. Prehliadka hlavného námestia s katedrálou, kláštora San Franciso, kostola La Merced, z ktorého zvonice sú najkrajšie výhľady na červené tehlové strechy starého mesta v pozadí so sopkou Mombacho a Concepción. Ďalej zastávka na námestí Xalteva, pri bývalej pevnosti a skladisku strelného prachu La Polvora alebo tiež výstavnom cintoríne, kde je pochovaných 9 prezidentov Nikaragui.

deň 6 - GRANADA - SANTA ELENA: Presun okolo najväčšieho jazera Strednej Ameriky (Cocibolca) do Kostariky. Následne prejazd oblasťou Guanacaste, ktorá je domovom vzácneho suchého lesa, krajinou s osamelými farmami medziá Kordillerami Guanacaste a Tilarán až do zapadnutého mestečka Santa Elena, ktoré v 50.rokoch založili americkí kvakeri.

deň 7 - MONTEVERDE: Monteverde, ráno návšteva preslávenej prírodnej rezervácie, ktorá je domovom rozmanitých druhov cicavcov vrátane jaguára, ocelota alebo tapíra, vtákov ako kvesal chocholatý, motýľov, ale tiež cez 2500 druhov rastlín vrátane epifytov, orchidejí, prastarých papradí a lián. Prechádzka hmlovitým pralesom, pozorovanie a fotenie až 14 druhov kolibríkov. Pre záujemcov fakultatívne návšteva Selvatura s najlepšou Canopy Tour v Kostarike (lanové dráhy v korunách stromov, 15 lán, najdlhšie meria 1 km), visuté mosty, záhrada až s 20 druhmi motýľou, Herpetarium s plazmi a obojživelníkmi vrátane žiab. Poobede presun okolo jazera Arenal k vulkánu Arenal (1.633 m), jednému zo symbolov Kostariky, ktorý sa prebudil po silnom zemetrasení v roku 1968, posledné roky je však opäť bez akejkoľvek aktivity.

deň 8 - ARENAL: Pobyt v NP Arenal, 3 km okruh tropickým dažďovým pralesom, počas ktorého sa dostaneme i medzi koruny stromov vďaka 10 pevným a 6 visutým mostom, ktoré sú dlhé 48 až 98 metrov. Vďaka rôznorodosti mikroklímy tu žije až 200 druhov vtákov. Peší výlet parkom až ku skamenenej láve s vyhliadkami na majestátnu sopku a jazero Arenal. Fakultatívne návšteva vodopádov La Fortuna alebo termálnych kúpeľov, relaxácia uprostred tropických záhrad v bazénoch s teplotami od 25 do 38 stupňov Celzia.

deň 9 - ARENAL - PUERTO VIEJO: Presun na juh okolo dôležitého prístavu Puerto Limón a ďalej pozdĺž pobrežia Karibiku až do surferského raja Puerto Viejo, ale inak ospalej dedinky s obyvateľmi prevládajúcimi s afro-karibskými koreňmi. Poobede odpočinok pri hotelovom bazéne alebo na niektorej z pláží, kúpanie.

deň 10 - CAHUITA: Návšteva národného parku Cahuita, ktorý je známy bujnou vegetáciou s veľmi bohatou faunou(lenochod, medvedík čistotný, nosáľ, aguti a niekoľko druhov opíc) hneď pozdĺž malebných pláží, kúpanie v Karibiku. Nasleduje prejazd do Panamy, vodným taxi z prístavu Almirante do tropického raja Bocas del Toro, transfer do hotela.

deň 11 - BOCAS DEL TORO: Celodenný lodný výlet medzi súostrovým Bocas del Toro, ktorého súčasťou je i národný park Marino Isla Bastimentos s unikátnym ekosystémom. Pozorovanie delfínov, pláž s výskytom endemických červených žabičiek, pozorovanie života na koraloch tesne pod hladinou a samozrejme návšteva panenských pláží s bielym pieskom - kúpanie a možnosť šnorchlovania. Neskôr poobede návrat do hotela.

deň 12 - BOCAS DEL TORO - PANAMA CITY: Transfer na letisko a odlet do Panamy City - hlavného mesta Panamy. Prehliadka Panamského prieplavu vrátane najznámejšieho vzdúvadla Miraflores a zaujímavého múzea venovaného stavbe kanálu.

deň 13 - PANAMSKÝ PRIEPLAV: Ráno prejazd na druhú stranu oceánu, návšteva vzdúvadiel s vyhliadkovou terasou v novej rozšírenej časti Aguas claras (pohľady na najväčšie lode sveta a jazero Gatun) a pevnosti San Lorenzo, ktoré Španieli vybudovali už v roku 1956 v ústí rieky Chagres do Karibiku. Cestou späť do Panamy City ešte krátka zastávka v prístavnom meste Colón (koloniálna architektúra v rozklade a obyvateľstvo prevažne afrického pôvodu).

deň 14 - CHAGRES: Celodenný výlet do národného parku Chagres. Motorizovaným kanoe až do vnútra dažďového pralesa, ktorý je domovom indiánskeho kmeňa Emberá. Návšteva jednej z odľahlých dedín a zoznámenie sa s ich kultúrou a tradíciami. Cestou tiež možnosť pozorovania vtáctva, opíc, lenochodov a ďalších zvierat v panenskej prírode. Poobede návrat späť do civilizácie, večer príchod do hlavného mesta.

deň 15 - PANAMA CITY - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Doobeda odpočinok, následne prehliadka zvyšku starej Panamy (Panama Viejo) zničenej v roku 1671 britskými pirátmi vedenými Henry Morganom a koloniálnej Panamy (Casco Viejo) s úzkymi uličkami, námestiami s barokovými kostolmi (napr. San Jose, Santo Domingo) a prezidentským palácom. Nakoniec transfer cez moderné mesto s mrakodrapmi na letisko a odlet do Európy.

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -