Vyhľadávanie zájazdu

Paríž leteckyTermíny a ceny

Paríž letecky

Rýchly popis:

Poďte s nami spoznať najromantickejšie mesto sveta. Prejdete sa uličkami Paríža, navštívite Luxemburské záhrady s pôvodnou Sochou slobody, univerzitu Sorbonne, katedrálu Notre Dame, prezriete si Invalidovňu  s vojenským múzeom, kde je pochovaný cisár Napoleon. Na vlastné oči uvidíte lesk a slávu paláca vo Versailles, či palác Luxembourg – sídlo francúzskeho Senátu s krásnymi záhradami.

 

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

 

Paríž - Versailles


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:

letecká
Program:

1. deň – prílet do Paríža, hlavného mesta Francúzska, ktoré patrí k najočarujúcejším metropolám sveta. Prehliadka pamätihodností na Île de la Cité. Gotická kaplnka Sainte Chapelle, postavená ako miesto uchovávania vzácnych relikvií, katedrála Notre Dame de Paris, známa tiež ako Chrám Matky Božej v Paríži, presun na bulvár St. Michel, prechádzka po brehu rieky popri bouquinistoch cez Pont Neuf. Možnosť návštevy galérie Louvre – svetoznámej obrazárne, ukrývajúcej skvosty európskeho maliarstva a sochárstva. Priľahlé Tuilerijské záhrady ako ukážka dokonalej francúzskej záhradnej úpravy. V prípade záujmu návšteva Invalidovne s Vojenským múzeom – monumentálna stavba Ľudovíta XIV. s hrobkou Napoleona I. Návrat do hotela, ubytovanie.

2. deň  – raňajky, presun na Trocadéro z ktorého je nezabudnuteľný pohľad na Eiffelovu vežu - nesmrteľný symbol mesta týčiaci sa nad zelenými plochami Champ de Mars. Vyhliadková plavba loďou po Seine, presun ku kostolu sv. Magdalény. Prekrásne námestie Place de la Concorde, niekdajšie dejisko mnohopočetných verejných popráv, ktorému dnes dominuje 3000 rokov starý egyptský obelisk. Elegantný bulvár Champs-Elyseés ukončený Víťazným oblúkom Napoleona I. Presun do modernej štvrte La Défense ku Grande Arche – 110 metrov vysokému modernému Veľkému víťaznému oblúku. Individuálne voľno, v neskorších večerných hodinách návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun k Moulin Rouge, výstup na vrch Montmartre, námestie umelcov Place du Tertre a návšteva bielej Baziliky Sacre Coeur. Popoludňajší presun do Versailles. Návšteva impozantného kráľovského zámku, ktorý bol kedysi politickým srdcom Francúzska a dnes ohuruje svojich návštevníkov prepychovou Zrkadlovou sálou či kráľovskými komnatami. Záhrady patriace k zámku oslovia dokonalou úpravou, množstvom sôch a fontán, taktiež romantickými stavbami Veľký Trianon (postavený pre kráľa Ľudovíta XIV. ako útočisko pred životom na kráľovskom dvore) a Malý Trianon s anglickým parkom, patriaci Márii Antoinette. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, presun do Latinskej štvrte - svetovo preslávená Univerzita Sorbonne, Panthéon – miesto posledného odpočinku francúzskych velikánov, palác Luxembourg – sídlo francúzskeho Senátu s krásnymi záhradami, oáza pokoja a oddychu domácich i turistov. Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny, transfer na letisko a odlet do Viedne.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o lístky do galérie Louvre a Versailles je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.

*pozn.: postupnosť programu sa môže meniťV cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Paríž - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky:servisné poplatky 220 EUR/os.,pobytová taxa (platba na mieste cca 6 EUR/os./noc) doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkach a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5,- EUR/os./deň, vstup do Galéria Louvre (objednaný vopred) 22 EUR/os. (26 r. +), zdarma (ZŤP, ZŤP-S, do 26 r.), vstup do paláca Versailles (objednaný vopred) 30,40 EUR/os. (26 r. +), 10 EUR/os. (do 26 r., ZŤP, ZŤP-S), orientačná cena ostatných vstupov 70 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 165 EUR/3 noci. Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. V prípade záujmu o lístky do galérie Louvre je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednávaní zájazdu. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Paríž | Versailles | Louvre | Notre Dame


 

V cene je zahrnuté: autobusová alebo letecká doprava, ubytovanie v hoteli na uvedený počet nocí s uvedeným rozsahom stravovania, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov. V cene nie je zahrnuté: pobytová taxa, vstupy do jednotlivých pamiatok, pri leteckých zájazdoch servisné poplatky, pri autobusových zájazdoch miestenka a príplatky za nástupné miesta. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň. Poznámka: presný rozsah služieb ako aj cena povinných a nepovinných príplatkov sú definované cenníkom ku konkrétnemu zájazdu.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -