Vyhľadávanie zájazdu

Perly IndonézieTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet z Prahy (Viedne) do Jakarty s prestupom.

deň 2 - PRÍLET DO JAKARTY: Raňajky. Prílet do Jakarty. Ubytovanie. Voľno, nocľah.

deň 3 - JAKARTA - YOGYAKARTA: Raňajky. Okruh Jakartou. Transfer na letisko a odlet do Yogyakarty na ostrove Jáva. Ubytovanie, voľno, nocľah.

deň 4 - YOGYAKARTA – PRAMBANAN: Raňajky. Prehliadka mesta: návšteva sultánskeho paláca Kraton, ruín vodného paláca Taman Sari a prechádzka po starom meste. Po obede návšteva hinduistickej svätyne Prambanan. Návrat do hotela. Večer možnosť fakultatívne navštíviť tanečné predstavenie Ramajana s večerou v Pura Wisata. Nocľah.

deň 5 - BOROBODUR – DIENG PLATEAU: Po raňajkách prehliadka chrámu Borobudur, najväčšej budhistickej svätyne na svete. Po obede sa pokračuje na náhornú planinu Dieng, ktorá patrí medzi vulkanicky najaktívnejšie oblasti Indonézie. Návrat do Yogyakarta. Nocľah.

deň 6 - KERTOSONO – MALANG: Po raňajkách odjazd vlakom do Kertosona, potom prestup na autobus do Malang. Rozmanitá krajina so sopečnými úpätiami a produktívnymi plantážami ryže. Ubytovanie a nocľah.

deň 7 - MALANG – BROMO: Raňajky. Prehliadka horského mesta Malang. Prechádzka po úžasnom bulvári Jalan Ijen s ukážkami koloniálnej architektúry. Návšteva vtáčieho a kvetinového trhu. Po obede vyrazíte k sopke Bromo, po ceste zastávka na Taman safari. Nocľah.

deň 8 - BROMO – IJEN PLATEAU: Skoro ráno odchod džípom na vyhliadku Penanjakan (2.770 m) k východu slnka nad sopkou Bromo, najfotografovanejšou prírodnou scenériou Indonézie. Cesta pokračuje jazdou na poníkoch k pažeráku dymiaceho kráteru. Návrat do hotela. Po raňajkách odchod do oblasti vulkánov Ijen ležiacej na východnom cípe Jávy. Ubytovanie, nocľah.

deň 9 - IJEN PLATEAU – KETAPANG – BALI: Skoro ráno odchod džípom okolo kávovníkových a klinčekových stromov do dediny Licin, ktorá už leží v jednom z posledných dažďových pralesov Jávy. Odtiaľ sa vydáte chodníčkami vyšlapanými nosičmi síry na asi 90 minútovú túru na vrchol sopky Ijen. Na konci cesty sa otvára výnimočný pohľad na kráterové jazero a na sírové steny kráteru. Odjazd do Ketapang na východnom pobreží Jávy a jazda trajektom na ostrov Bali. Nasleduje cesta po pobreží juhozápadného Bali. Večer príjazd do hotela. Nocľah.

deň 11 - CELUK - KLUNGKUNG - BESAKIH - TIRTA GANGGA – CANDIDASA: Raňajky. Po predstavení legendárneho tanca démonov - Barong sa vydáte do mestečka Celuk, ktoré je preslávené svojimi šperkárskymi dielničkami spracovávajúcimi striebro a zlato. Tropickou prírodou prídete do mesta Klungkung, kde navštívite súdny palác Kertha Gosa. Po obede pôjdete k najvýznamnejšiemu chrámu Bali - Besakih, odkiaľ je fascinujúci výhľad na najvyšší vulkán ostrova Gunung Agung. Pozdĺž terasovitých ryžových polí a salakových plantáží pôjdete do vodného paláca Tirtagangga s prírodnými bazénikmi. Nocľah v Candidasa.

deň 12 - TANGANAN - GOA LAWAH - UBUD - KINTAMANI – LOVINA: Raňajky. Návšteva dedinky Tanganan, kde žijú pôvodní obyvatelia Bali, ktorým sa hovorí Agabalijci. Cesta do netopierej jaskyne Goa Lawah. Prejazd do Ubudu - centra balijského umenia. Cesta horskými údoliami do dediny Kintamani, ktorá leží na okraji kráteru sopky Penulisan. Výhľad na činný vulkán Batur. Obed. Prejazd na severné pobrežie do letoviska Lovina, možnosť odpočinku a kúpanie na tunajších plážach s čiernym vulkanickým pieskom. Nocľah v Lovina.

deň 13 - JAZERO BRATAN – TAMAN AJUN - TANAH LOT: Po raňajkách možnosť kúpania v sírnych prameňoch. Ďalej cesta pokračuje pozdĺž ryžových polí k vodnému chrámu kráterového jazera Bratan. Zastávka na typickom miestnom trhu. Po obede prehliadka kráľovskej pury Taman Ayun v dedinke Mengwi a prehliadka morského chrámu Tanah Lot, ktorý je postavený na skale vyčnievajúcej z mora. Pokračovanie pobytom v hoteli 3*. Možnosť zmeny hotela v inej časti Bali alebo na ostrove Lombok za príplatok.

deň 16 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Voľné dopoludnie. Popoludní transfer na letisko a odlet.

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu Praha – Jakarta – Yogyakarta a Denpasar - Jakarta - Praha s prestupom (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok), 14 x ubytovanie s raňajkami v hoteloch kategórie 3*- 4*, 9 x obed, program vrátane všetkých vstupov a transferov, služby miestneho česky hovoriaceho sprievodcu,

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 369,- EUR, fakultatívne výlety nad rámec programu a prepitné, cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň,

Poznámka: tento zájazd si môžete predĺžiť o pobyt pri mori na ostrove Bali.

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -