Vyhľadávanie zájazdu

Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile Termíny a ceny

Peru - Bolívia - Argentína - Uruguay - Chile

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO QUITO: Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet do Quito. Prílet a transfer do hotelu. Ubytovanie, nocľah.

deň 2 - HMLISTÝ PRALES MINDO: Celodenný výlet do prírodnej rezervácie v oblasti Mindo. Prechádzka hmlistým pralesom bohatého na pestrofarebné druhy orchideí, motýľov a vtákov, okrem iného až 8 druhov kolibríkov. Návšteva kakaovej plantáže s ukážkou celého procesu spracovania kakaa až po čokoládu. Popoludní návrat do Quito.

deň 3 - QUITO: Quito - prehliadka historického centra (námestie Plaza de la Independencia s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdinu generála Sucre, koloniálne skvosty - kláštor San Francisco a kostol La Compania, v interiéroch ktorých bolo použité neskutočné množstvo zlata. Potom návšteva vrchu Panecillo, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto a okolité snehom pokryté vulkány. Potom sa vydáme k pamätníku Mitad del Mundo, ktoré ponúka veľmi zaujímavé etnografické múzeum alebo Intiñan zase dôkazy o tom, že sme skutočne na rovníku.

deň 4 - COTOPAXI: Prejazd po „Avenide de los Volcanos“, z ktorej býva vidieť okrem iného jedna z najvyšších sopiek sveta Cotopaxi (5.897 m). Výlet k lagúne zatopeného krátera Quilotoa (3.800 m), pešia prechádzka pozdĺž hrany krátera, zdatnejší môžu prípadne zostúpiť až k lagúne. Cestou budeme pozorovať prekrásnu horskú krajinu s políčkami a v dedinách sa zase stretneme s miestnymi Indiánmi, ktorí nám dajú pozrieť do života pod fajčiacimi vulkánmi. Táto oblasť je známa po celom Ekvádore pre svoje pestrofarebné maľby na ovčej koži.

deň 5 - QUITO - LIMA - CUSCO: Ráno individuálne voľno, odlet z Quito cez Limu (hlavné mesto Peru) do Cusco. Transfer do hotela, prípadne ešte prechádzka historickým centrom mesta.

deň 6 - CUSCO: Cusco, celodenný pobyt v bývalom hlavnom meste ríše Inkov, dnes najkrajšom meste Peru. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha – kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhoviská. Popoludní navštívime ešte mohutnú pevnosť Sacsayhuaman, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto.

deň 7 - OLLANTAYTAMBO - MARAS - CHINCHERO: Ráno presun do Posvätného údolia Inkov. Vysoko nad riekou Urubamba pod majestátnymi Andami sa rozkladá nedokončený chrámový komplex Ollantaytambo. Ďalej navštívime soľné bane v Maras a tiež indiánsku dedinku Chinchero známu úrodnými políčkami zemiakov a pestrofarebným trhom. Navečer presun vlakom do Machu Picchu Pueblo (predtým Aguas Calientes).

deň 8 - MACHU PICCHU: Machu Picchu, najznámejšie archeologické miesto Južnej Ameriky, nezabudnuteľné pohľady na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Za sprievodu miestneho sprievodcu sa dozvieme viac o tomto po stáročia v džungli ukrytom sídle. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo, popoludní následne vlakom pozdĺž rieky Urubamba do Ollantaytambo a ďalej späť do Cusco.

deň 9 - CUSCO - PUNO: Prejazd do Puno k jazeru Titicaca, z časti pozdĺž rieky Vilcanota medzi dvoma Kordillerami, cez priesmyk La Raya (4318 m) až na náhornú planinu Altiplano. Cestou prehliadka zvyškov inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a indiánskej dedinky Andahuaylillas, kde navštívime krásne maľovaný kostolíček zo 17.storočia (Sixtínska kaplnka Ameriky).

deň 10 - TITICACA: Celodenný pobyt na jazere Titicaca, ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na rákosovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Kráľovské Kordillery na bolivíjskej strane jazera. Návrat do Puno.

deň 11 - PUNO - LA PAZ: Ráno prejazd do horného La Paz (El Alto) v Bolívii, odkiaľ zídeme modernou lanovkou do historickej časti mesta, kde budeme ubytovaní. Prehliadka mesta založeného v kotline pod majestátnou horou Illimani (6.439 m), námestie Murillo s prezidentským palácom a metropolitnou katedrálou, kostol San Francisco, ulička Jaen s múzeami a čarodejnícky trh, nákup suvenírov. Popoludní fakultatívne výlet do Valle de la Luna (Mesačné údolie) s úžasnými skalnými vežami a útvarmi vytvarovaných eróziou.

deň 12 - LA PAZ - BUENOS AIRES: Ráno prelet z La Paz do hlavného mesta Argentíny - Buenos Aires. Transfer na hotel. Popoludní prehliadka centra mesta (140 metrov široká Avenida 9 de Julio s Obeliskom postaveným k 400. výročiu založenia mesta, Colón - najslávnejšia budova opery Južnej Ameriky, námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada a metropolitnou katedrálou a nakoniec moderný prístav Madero reštauráciami. Večer fakultatívne predstavenie tanga.

deň 13 - BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO: Trajekt cez zátoku rieky La Plata do uruguajského mesta Colonia del Sacramento - prekrásne koloniálne mestečko založené v roku 1680 (na zozname UNESCO), dlhé roky sa o neho bili Španieli a Portugalci. Dnes je tu vidieť úzke dláždené uličky, veľa koloniálnych hradieb a pevností. Transfer do Montevideo. Nocľah v Montevideo.

deň 14 - MONTEVIDEO - COLONIA DEL SACRAMENTO - BUENOS AIRES: Montevideo, dopoludnia prehliadka hlavného mesta Uruguaja. Staré centrum je plné koloniálnych budov, pôvabných zákutí, útulných kaviarní a reštaurácií, ktoré sa snúbia s modernou architektúrou bánk, umeleckých galérií a správnych úradov. Okrem iného uvidíte Palacio Legislativo, Metropolitnú katedrálu, Svetové obchodné centrum tvorené z troch veží, divadlo Solís, ktoré je najstarším uruguajským divadlom z roku 1856. Ďalej prejdete cez Plaza de Independencia, zastavíte sa pri Palacio Salvo pôvodne slúžiace ako hotel. V meste je aj niekoľko nádherných parkov, ktoré tvoria oázu pokoja v inak rušnej metropole. Transfer z hotela do prístavu a následne plavba loďou späť do Argentíny. Nocľah v Buenos Aires.

deň 15 - PAMPA: Celodenný výlet do pampy, počas pobytu na vidieckom ranči (estancia) spoznáme život aký viedli a ešte stále vedú tunajší gaučovia. Okrem toho uvidíme tradičné tance, ukážkovú jazdu na koni a ochutnáme miestnu špecialitu pečené hovädzie asado, piroh plnený zeleninou či mäsom empanada a samozrejme kvalitné argentínske víno (všetko v cene). Večer návrat do Buenos Aires.

deň 16 - BUENOS AIRES - PRAHA (VIEDEŇ): Buenos Aires, dopoludnia odpočinok, individuálne voľno, Potom návšteva ďalších častí mesta: San Telmo - tradičná štvrť, kde sa tancuje tango, La Boca - pestrofarebná štvrť umelcov, predtým imigrantov, ulička Caminito a nakoniec exkluzívna štvrť La Recoleta so známym cintorínom a zelenajúci oáza pokoja plná parkov a záhrad – Palermo. Potom transfer na letisko a večer odlet do Prahy (Viedne).

deň 17 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -